Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
780
Поени од реакции
716
Jas bev na intervju vo juni 2017 dokumenti stari od baba mi, ne bev na dopolnitelna, potpis cekav tocno 11 meseci.
Јас сум доста пред тебе, крај на март 2016-та интервју. На положително од средината на декември 2018-та. Скоро 6 месеци чекам потпис. :) Се надевам дека нема да чекам 11 месеци потпис и јас. :confused:
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.013
Поени од реакции
5.330
Dokumentite mi se original od baba i dedo mi roditeli na majka mi. Rodeni se 1919g. a dokumentite mi se originalni bugarski svidetelstva od 1941so bugarski rakopis i ima na niv bugarski pechat se e na bugarski pisano. Shto mislis Palekrstic i isto mi e vazno mislenjeto na drugite shto ke procitaat koi se podobro zapoznaeni..
Ок ти се документите, чекај си потоис кај и да е, би требало да ви потпише и на Вас што чекате од декември
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
58
Поени од реакции
20
do koga se cekaa proverka od viceprezidenta ??aman ja 4 meseci cekam upm !
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
I jas sum intervju oktomvri 2016, polozitelno kraj fev,,, kako vidov od 2016 sto sme pusteni posle dopolnitelna proverka na "branovi" cekame za potpis otprilika vaka: od tie sto celkaat ~ 6 meseci do tie sto cekaat ~1 mesec):

Jackson TF
Ivica MMM
Dobre990
dantes 1984
Laku Luk
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring
jas....
Root 5
palekarstic
DRD86
N.Romson

,znaci okolu 15 luge sme.
Cekame prvo vesti od prvite 7, site cekaat 5-6 meseci, pa sledi grupa od slednite 5 koi cekaat okolu 3 meseci, i krajnite 3 koi cekaat okolu 1 mesec.

aj so sreka na site, belkim ke bidne.
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Кај оние што биле на дополнителна па ставени на финален побрзо се менува статусот,за отприлика 1 месец.Додека за оние кои не биле на дополнителна се чека 1 месец плус.
Jas i za proizhod bev staven na dopolnitelna, megjutoa stapiv vo kontakt so drzavnite eksperti vo DABCH i isprativ ushte eden dokument po bus pa za nepolni 24h mi go odobrija proizhodot.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
jas cekam potpis od juli 2018 2014 10 ti mesec
 
Член од
3 април 2019
Мислења
5
Поени од реакции
2
I jas sum intervju oktomvri 2016, polozitelno kraj fev,,, kako vidov od 2016 sto sme pusteni posle dopolnitelna proverka na "branovi" cekame za potpis otprilika vaka: od tie sto celkaat ~ 6 meseci do tie sto cekaat ~1 mesec):

Jackson TF
Ivica MMM
Dobre990
dantes 1984
Laku Luk
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring
jas....
Root 5
palekarstic
DRD86
N.Romson

,znaci okolu 15 luge sme.
Cekame prvo vesti od prvite 7, site cekaat 5-6 meseci, pa sledi grupa od slednite 5 koi cekaat okolu 3 meseci, i krajnite 3 koi cekaat okolu 1 mesec.

aj so sreka na site, belkim ke bidne.
Jas bev na intervju na 19.05.2017. Na polozitelno od 5ti dekemvri seuste cekam potpis.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Jas bev na intervju na 19.05.2017. Na polozitelno od 5ti dekemvri seuste cekam potpis.
Da sigurno ima i od 2017, no prasanjeto od clenot bese za nas sto imavme intervju 2016, osobeno vtorata polovina i skoro site ne stavija na dopolnitelna koja ja cekavme 1 godina +/-. Nie imavme golgota, cekavme site poveke od 1 godina na zadolzitelna, pa site ne stavija na dopolnitelna so rok za dostava na orginalni dokumenti, pa cekavme 1, 1 i 3 meseci na dopolnitelna, pa pak bevme na zadolzitelna, sovet, finalna za na kraj del od nas koi bea vo red so dokumenti da ne pustat na polozitelno. Sega cekame potpis.
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
344
Поени од реакции
291
I jas sum intervju oktomvri 2016, polozitelno kraj fev,,, kako vidov od 2016 sto sme pusteni posle dopolnitelna proverka na "branovi" cekame za potpis otprilika vaka: od tie sto celkaat ~ 6 meseci do tie sto cekaat ~1 mesec):

Jackson TF
Ivica MMM
Dobre990
dantes 1984
Laku Luk
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring
jas....
Root 5
palekarstic
DRD86
N.Romson

,znaci okolu 15 luge sme.
Cekame prvo vesti od prvite 7, site cekaat 5-6 meseci, pa sledi grupa od slednite 5 koi cekaat okolu 3 meseci, i krajnite 3 koi cekaat okolu 1 mesec.

aj so sreka na site, belkim ke bidne.
Jas cekam od dekemvri
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom