Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
За колку време ви се има променето од финална на положително- отприлика ??
Denes promena na statusot od dopolnitelna vo finalen eksperten pregled.
Dokumenti (isto i dopolnitelni) : ilindenska legitimacija od pradedo, dokumenti od baba i vujko.
Od finalna na polozitelno mi se smena za nepoln mesec, januari 13/14 finalen eksperten i 11 ili 13 feb. polozitelno.
Кај оние што биле на дополнителна па ставени на финален побрзо се менува статусот,за отприлика 1 месец.Додека за оние кои не биле на дополнителна се чека 1 месец плус.
 
Член од
26 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
20
A za nas so sme na proverka od viceprecidenta nekoja informacija
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
A za nas so sme na proverka od viceprecidenta nekoja informacija
И за вас ќе биде исто како што беше со првиот бран на потписи,прво ќе ве вратат на положително па одма другиот ден потпис.
 

S#s

Член од
24 април 2018
Мислења
13
Поени од реакции
4
Od zadolzitelna na finalna do kaj se ima li nesto jas sum intervju 12.3.18 i uste zadolzitelna
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
47
Ќе чекаш потпис,ако ти се ок документите.
Dokumentite mi se original od baba i dedo mi roditeli na majka mi. Rodeni se 1919g. a dokumentite mi se originalni bugarski svidetelstva od 1941so bugarski rakopis i ima na niv bugarski pechat se e na bugarski pisano. Shto mislis Palekrstic i isto mi e vazno mislenjeto na drugite shto ke procitaat koi se podobro zapoznaeni..
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Dokumentite mi se original od baba i dedo mi roditeli na majka mi. Rodeni se 1919g. a dokumentite mi se originalni bugarski svidetelstva od 1941so bugarski rakopis i ima na niv bugarski pechat se e na bugarski pisano. Shto mislis Palekrstic i isto mi e vazno mislenjeto na drugite shto ke procitaat koi se podobro zapoznaeni..
Nemas maka toa se stari dokumenti pojaki amin sega samo cekaj i so sreka
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Kolku sme ostanati od forumot od 2016 sto sme bile na intervju sto cekame za potpis?
Сигурно 10+ не има. :) незнам само на овие што им потпишаа вчера од кои години/месеци се? од кога чекаат потпис? некоја информација?
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
28
Поени од реакции
70
Сигурно 10+ не има. :) незнам само на овие што им потпишаа вчера од кои години/месеци се? од кога чекаат потпис? некоја информација?
Jas bev na intervju vo juni 2017 dokumenti stari od baba mi, ne bev na dopolnitelna, potpis cekav tocno 11 meseci.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom