Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Немој после само да плачеш ако си во овие 4000 (недај боже да си) да не ме сфатис погрешно несум лоша личност...

Ne sum ni jas,zatoa go sledime statusot na internet. Koga ke imas vistinska informacija na primer ti da si vo tie 4000 luge, poveli spodeli informacija
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.986
Od koja pricina? Koga bilo toa?
Пред 1 месец,реков дека ке ги прашам утре и ке ви кажам.Криминалци не се сигурно,постапката ја тераа преку Делчо кој важи за најдобар посредник
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Ne sum ni jas,zatoa go sledime statusot na internet. Koga ke imas vistinska informacija na primer ti da si vo tie 4000 luge, poveli spodeli informacija
Се надевам дека не е вистинска чекаме од тебе да бодеш во спротивна информација ама да биде вистинска
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Пред 1 месец,реков дека ке ги прашам утре и ке ви кажам.Криминалци не се сигурно,постапката ја тераа преку Делчо кој важи за најдобар посредник
Nema mi eden posrednik vo MK toa se samo VODACI koj gi interesira samo paricki.Osven da ti prevedat dokumenti i da ti kazat vo koja vrata da vlezes drugo ne znaat .Posrednik e da gi sedne dvete strani i da se dogovarat za problemot
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.986
Член од
3 април 2017
Мислења
44
Поени од реакции
19
Закочено е кај Јотова. Потписи нема да има до почеток на март, што сте запнале.
Пишано е многу пати чека извештај од времената комисија, а и проверува повторно скеој кандидат во МВР.
Wait and see mood !
20 месеци проверува во МВР ? Јас сум 20 месеци на проверка од вицепрезидента
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
20 месеци проверува во МВР ? Јас сум 20 месеци на проверка од вицепрезидента
Каде го имаш доставено дополнителниот документ во МП?[DOUBLEPOST=1550607322][/DOUBLEPOST]
Едно знам, им го пресекоа бизнисот со потврди.
Потврдите се според закон,ако си го прочитал законот знаеш,друго е што посредниците ги потплаќаа во ДАБЧ за преку ред
 
Член од
3 април 2017
Мислења
44
Поени од реакции
19
Каде го имаш доставено дополнителниот документ во МП?[DOUBLEPOST=1550607322][/DOUBLEPOST]
Потврдите се според закон,ако си го прочитал законот знаеш,друго е што посредниците ги потплаќаа во ДАБЧ за преку ред
Не јас, посредникот ми ги доставил таму во МП, пред точно 12 месеци
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Da ne ima nekoj so potpisan ukaz poslednibe denovi? jas cekam veke polni 4 meseci za potpis, inaku sum preku konzulat Bitola so brojce od 2014, ( a pred mene pet brojki mu e isprateno udostoverenieto vo konzulat...

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
Koj broj e toj sto e isprateno bt i jas sum 2014 36..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom