Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2015
Мислења
32
Поени од реакции
66
Intervju Sofija 24.10.2017
finalna 10.09.2018
polozitelno 20.11.2018 od denes Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија
dokument samo od brat,povtorno se vraka procesot na proverka a ne direkno na potpis
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
11
Поени од реакции
27
Промена денеска од дополнителна на "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство".
интервју јуни 2016,на дополнителна од август 2017
документи од брат,плус потекло и потврда од клубот во Струмица
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Neznam drugar i jas se prasuvam, a neznam i poveke i kaj da prasam, i jas sum eden od rekorederite od 2014

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
I jas sum od rekorderite 2014 5 meseci za uste 10 dena cekam potpis od viceprezidentot da se nadevame deka ke ima potpisi do krajot na mesecov pozz
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Промена денеска од дополнителна на "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство".
интервју јуни 2016,на дополнителна од август 2017
документи од брат,плус потекло и потврда од клубот во Струмица
Дали беше на дополнителна со запирка или со рок ?
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
113
Поени од реакции
189
Denes se slusnav so mojot posrednik nema da spomenam ime. Mi kaza deka so izdadenii potpisani ukazi se stignati do 6300... e sega dali e toa vistina neznam. I kaza deka sleden bran na potpisi ke ima posle Nova Godina.
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
ja vo skopje podnesov vo ambasada maj 2016 i cekam na dopolnitelna do 09.03.2018 da se podnesat dokumentite podneseni se i uste nemam nikakov odgovor neznam so da pravam
Како што и сите прават, ќе си чекаш бидејќи да поднесиш да молба мислам дека нема да ти ја прифатат и плус сега кажуваат дека работите се убрзани по нивна проценка "двојно"
Поздрав :)
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Denes se slusnav so mojot posrednik nema da spomenam ime. Mi kaza deka so izdadenii potpisani ukazi se stignati do 6300... e sega dali e toa vistina neznam. I kaza deka sleden bran na potpisi ke ima posle Nova Godina.
Cudno. Ova e za 1000 prepiski poveke od poslednata prepiska so ukaz sto e registrirana od clenovite na forumot. Vo tie 1000 bi trebalo da ima nekoj od tie sto cekaat po 5-6 meseci na polozitelno, gi ima dosta na forumot. Nikoj nema prijaveno promena.
 
Член од
23 ноември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
38
Denes se slusnav so mojot posrednik nema da spomenam ime. Mi kaza deka so izdadenii potpisani ukazi se stignati do 6300... e sega dali e toa vistina neznam. I kaza deka sleden bran na potpisi ke ima posle Nova Godina.
Cudno. Ova e za 1000 prepiski poveke od poslednata prepiska so ukaz sto e registrirana od clenovite na forumot. Vo tie 1000 bi trebalo da ima nekoj od tie sto cekaat po 5-6 meseci na polozitelno, gi ima dosta na forumot. Nikoj nema prijaveno promena.
Mozebi po br na molba, jas sum 63xx/2016 po br na molba, okolu 5 meseci cekam za potpis. Bev na intervju 31 maj 2017... Nekoi clenovi kazhaa deka im potpishale ukaz a imale intervju nekoi 2 nedeli pred mene. Dobro che bide da ima novi ukazi posle Nova Godina
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.706
Поени од реакции
2.638
Има две прашања: потврда за неосудуваност за колку време (дена/недели) се вади?
И второ, каде правите превод на Бугарски на овакви документи?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
22 декември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
5
pozz pred malku vidov deka mi e smenet statusot , pa me interesira znae li nekoj sto odi sledno i od prilika uste kolko treba da cekam dali biduva ili ne ??
imam podneseno 2015
brojche: 119**/2015
na interviju imam odeno noemvri 2016 a na dopolnitelna bev lani od dekemvri pa do sega . A465C047-3487-44ED-BF3D-06AD366AD5FB.jpeg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom