Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
Abe lugje kaj sekogo e razlicna postapkata i zatoa ne se zamarajte mnogu sto ke bide neka bide, no informirajte ako na nekoj mu se potpise ukaz togas znaci deka mrdnala rabotava od mrtva tocka.Jas cekam od 2014 g. preku konzulat Bitola i pred dva meseca sum staven na polozitelno od sovetot i se ceka potpis na ukazot od viceto,zatoa ako ima nekoj info za potpisan ukaz vednas neka bloguva.pozz drustvo i so srekja na sekogo

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
735
Поени од реакции
452
Abe lugje kaj sekogo e razlicna postapkata i zatoa ne se zamarajte mnogu sto ke bide neka bide, no informirajte ako na nekoj mu se potpise ukaz togas znaci deka mrdnala rabotava od mrtva tocka.Jas cekam od 2014 g. preku konzulat Bitola i pred dva meseca sum staven na polozitelno od sovetot i se ceka potpis na ukazot od viceto,zatoa ako ima nekoj info za potpisan ukaz vednas neka bloguva.pozz drustvo i so srekja na sekogo

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
Drugar za se mrda rabotava samo kaj ukazive ja stopiraaa a nikoj nema info so e problemot
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.411
Поени од реакции
1.676
Знае ли некој каква е ситуација со новата процедура што треба да почне од Јануари (со правење интервју уште при поднесување документи)? Ќе бидне тоа или пак ќе се одложи ко летоска што го одложија? И дали се закажува термин однапред или едноставно се оди да се поднесат документи?
 
Член од
25 април 2018
Мислења
46
Поени од реакции
80
Знае ли некој каква е ситуација со новата процедура што треба да почне од Јануари (со правење интервју уште при поднесување документи)? Ќе бидне тоа или пак ќе се одложи ко летоска што го одложија? И дали се закажува термин однапред или едноставно се оди да се поднесат документи?
Vaka ke e od 20.12.2018g. pa nataka http://publicbg.mjs.bg/BgSubmissionDoc
 
Член од
26 октомври 2018
Мислења
16
Поени од реакции
9
Колку преписки има со *****/2016 ? Знае ли некој како оди процедурата кој прво ги разгледуваат и на кој даваат потписи?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom