Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2015
Мислења
20
Поени од реакции
17
Jas sum of 1 oktomvri na polozitelno70**/2014. Dali posle ovaj status polozitelno I cekajne na potpisi na ukaz,mozi da bidis odbijan, ili uste samo potpisot se ceka...
 
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Kolku ne ima so intervju vo konzulat vo bitola a so procedura za pasos podneseno vo Sofija so sme na dopolnitelna od 2016, so datum za nosejne na dokumenti,dali na nekoj mu se ima smeneto?
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Kolku kosta vozacka so B da se smeni od mkd na bg i sto dokumenti treba dali znae nekoj i nekoj posrednik za ova sto moze da zavrsi rab poz
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Kolku ne ima so intervju vo konzulat vo bitola a so procedura za pasos podneseno vo Sofija so sme na dopolnitelna od 2016, so datum za nosejne na dokumenti,dali na nekoj mu se ima smeneto?
Pred dve nedeli mi se smeni od dopolnitelna , na eksperski pregled pred da bide razgledan od sovetot po grazdansvo, ova znaci deka ne vratija unazad ama bar neka gi razgledaat mislam deka ke bide , tie sto imaat verodojstojni dokumenti[DOUBLEPOST=1542580029][/DOUBLEPOST]
Pred dve nedeli mi se smeni od dopolnitelna , na eksperski pregled pred da bide razgledan od sovetot po grazdansvo, ova znaci deka ne vratija unazad ama bar neka gi razgledaat mislam deka ke bide , tie sto imaat verodojstojni dokumenti
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
Da prasam za tie sto vekje imaat karta za POSTOJAN prestoj i EGN, dali adresata od kartata za postojan prestoj treba da se stavi ili taa na lege 6 ulicata pri zemanje Ukaz?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Da prasam za tie sto vekje imaat karta za POSTOJAN prestoj i EGN, dali adresata od kartata za postojan prestoj treba da se stavi ili taa na lege 6 ulicata pri zemanje Ukaz?
Нема адреса што "ТРЕБА" да се стави. Ако сакаш да ја смениш адресата, ќе си побараш да ти ја сменат, не гледам зошто не би можело. Пробај, среќно, па ко ќе завршиш работа извести нѐ тука на темава како поминало менувањето на адреса.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Ај здраво на сите нов сум на форумот и имам прашање во врска со темава. Бев на интервју минатиот месец во Ск амбасада, интервјуто го поминав одговорив на сите прашања освен на едното го згрешив па се исправив, дали нема да влијае на процедурата иначе се си помина во ред, и која е процедурата сега кога треба да ми дадат бројче за пратење до каде е работата. Благодарам однапред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom