Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Dali ima nekoj info za zamena na mk vozacka so bg vozacka koja e procedurata
 
Член од
7 јануари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Или на погрешна страна проверуваш или со грешно бројче проверуваш.... http://www.aba.government.bg/?legal=7[DOUBLEPOST=1541879522][/DOUBLEPOST]Ова е страната за проверка за произход, а во моментов каква што е ситуацијата се чека 1 година
Или на погрешна страна проверуваш или со грешно бројче проверуваш.... http://www.aba.government.bg/?legal=7[DOUBLEPOST=1541879522][/DOUBLEPOST]Ова е страната за проверка за произход, а во моментов каква што е ситуацијата се чека 1 година
Или на погрешна страна проверуваш или со грешно бројче проверуваш.... http://www.aba.government.bg/?legal=7[DOUBLEPOST=1541879522][/DOUBLEPOST]Ова е страната за проверка за произход, а во моментов каква што е ситуацијата се чека 1 година
Ovde proveruvam i sega mi pisuva nema namereni zaqvjeniq v posochenite kriteriumi.
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Dopolnitelnite so intervju 2016 do kade se,ako ima nekoj info neka pise.pozzz
Pred nekoj den pisav ekspertska proverka na dokumentite pred da bidat razgledani od sovetot po grzdanstvo , ne vratija nazad no sreken sum sto se izvadeni od fioka[DOUBLEPOST=1541982552][/DOUBLEPOST]По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ovde proveruvam i sega mi pisuva nema namereni zaqvjeniq v posochenite kriteriumi.
ДАЛИ ОДЕШЕ ПРЕКУ ПОСРЕДНИК?
БРОЈЧЕТО КОЈ ТИ ГО ДАДЕ?
КАКО ДА ВНЕСУВАШ ГРЕШНО?
ЗОШТО АКО ТИ Е СЕ ВО РЕД ЌЕ ТИ ПИШУВА ОДОБРЕНО ЗАЈАВЛЕНИЕ ВО ПРОЦЕС НА ИЗДАВАЊЕ.
ИЛИ ТИ Е ВЕЌЕ ПОДИГНАТО ОД ПОСРЕДНИКОТ(АКО ОДИШ ПРЕКУ ПОСРЕДНИК)...
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Интервју 18.10.2018 год, а денес (после 25 дена) ми се смени ова:

Образувана преписка N:186xx/2018/18.10.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Претходно стоеше само

Образувана преписка N:186xx/2018/18.10.2018 г.


Муабетот ми е, дали е ова добра динамика на настаните?

Исто така, дали интервјуто има некаква врска за побрза или поспора постапка? Пример, мене ме интервјуираше жената што е најстрога, пола саат ме држеше, одговорив се што знаев од историја, знаменитости, празници.. Беше ептен задоволна од моите одговори. Другиот што интервјуира, кај него луѓето се задржуваа по 1-2 минути и им поставувал по едно до две прашања.. Дали двајцата што интервјуираат имаат иста “тежина“ во препораката (оцената) што ти ја даваат на самото интервју?

Фала ви и со среќа на сите!
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
^ Статусот ти е нормален како и кај секој друг кандидат. Тоа што си одговорил се кај најстрогиот како што го кажуваш не значи баш нешто посебно. Сепак тие се само лица што го вршат интервјуто. Потоа тие твојата преписка ја даваат на другио служби, кои го проследуваат. Ако другите документи ти се ОК, и ти се наклони среќата (со оглед на политичкиве случувања во БГ) ке си добиеш државјанство. Тоа е тоа. Сега чекај една година најмалце до нареден статус.
 
Член од
7 јануари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
ДАЛИ ОДЕШЕ ПРЕКУ ПОСРЕДНИК?
БРОЈЧЕТО КОЈ ТИ ГО ДАДЕ?
КАКО ДА ВНЕСУВАШ ГРЕШНО?
ЗОШТО АКО ТИ Е СЕ ВО РЕД ЌЕ ТИ ПИШУВА ОДОБРЕНО ЗАЈАВЛЕНИЕ ВО ПРОЦЕС НА ИЗДАВАЊЕ.
ИЛИ ТИ Е ВЕЌЕ ПОДИГНАТО ОД ПОСРЕДНИКОТ(АКО ОДИШ ПРЕКУ ПОСРЕДНИК)...
Sama mi podadov dokumentite i brojceto e kaj mene, megjutoa dadov polnomosno na posrednik da mi go zeme proishodot koga bide gotov. Pred nekolku meseci koga proveruvav mi pisase obrabotva se.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Sama mi podadov dokumentite i brojceto e kaj mene, megjutoa dadov polnomosno na posrednik da mi go zeme proishodot koga bide gotov. Pred nekolku meseci koga proveruvav mi pisase obrabotva se.
Тоа значи дека ти е подигнат происходот.Барај го посредникот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom