Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
135
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија..
Колку време се чека за да ми биде издаден указ и дали има шанси со ваков статус да бидам одбиена.. Чекам од 2013 год, март 2014 бев на интервју, 2пати бев враќана на дополнителна проверка, па на финална и од пред некој ден со овој статус..
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Значи -

10-12 месеца на задолжителна
2-4 на финална
1-3 кај Вицепрезидент

Крај. Тотал 13-19 месеца.

Точни би биле периодиве?
Pa da odprilika bi bile tocni jas bev 10 meseci na zadolzitelna 2 na finalna i eve veke 2 i nekoj den cekam za potpis .Intervju juli 2017[DOUBLEPOST=1539210150][/DOUBLEPOST]
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија..
Колку време се чека за да ми биде издаден указ и дали има шанси со ваков статус да бидам одбиена.. Чекам од 2013 год, март 2014 бев на интервју, 2пати бев враќана на дополнителна проверка, па на финална и од пред некој ден со овој статус..
Do nova godina bi trebalo da dobies potpis,daj boze .Od ovoj status kolku sto znam jas se odi ili na otkaz ili na potpisan ukaz treto nema.So sreka
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
44
Intervju juni 2017 Bitola
Broj na molba 108xx/2017
Broj na prepiska 91xx/2017
Momentalen status :
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
ovaj status se smena na 01.10.2018, dali nekoj znae kako odat procedurite ponatamu kolku vreme se ceka za izdavanje na ukaz ?
 
Последно уредено:
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија..
Колку време се чека за да ми биде издаден указ и дали има шанси со ваков статус да бидам одбиена.. Чекам од 2013 год, март 2014 бев на интервју, 2пати бев враќана на дополнителна проверка, па на финална и од пред некој ден со овој статус..
Cestito. Koe brojce si otprilika? Od koga si na polozitelno?
 
Член од
26 октомври 2017
Мислења
52
Поени од реакции
119
Оваа недела значи промена и кај мене, евентуално понеделник вторник.


Полека до 8XXX се уште.. има време до тебе.
Neznam kako odi rabotata so protokolite(na kolku vreme gi.objavuvaat) pa zatoa i prasav...Mislev da ne e posleden,a nema mnogu brojcinja priblizno do mojot...
 
Член од
18 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali mozi da mi kazi nekoj kolku vreme se ceka za ukaz:molbata vi e razgledana s polozitelno stanoviste vi predstoi ukaz od viceprezidenta?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
дали има некој со интервју крајот на мај 2017 кој чека за потпис,има ли некој????
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
дали има некој со интервју крајот на мај 2017 кој чека за потпис,има ли некој????
Jas 18 maj inetev 2017 na podpis kaj vice sum 3 meseci tocno[DOUBLEPOST=1539241777][/DOUBLEPOST]
Jas 18 maj inetev 2017 na podpis kaj vice sum 3 meseci momentalno go rabotat maj meses so ukazi nekade ponazad na stranive vidov podpisan ukaz 2 maj taka da ovaj mesec ke bide
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Ovaa nedela se katastrofa obicno na vtornik i cetvrtok najmnogu promeni imase sega pa u zastoj. Ke si iscrkame od nervozi
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
OFF TOPIC

Додека го пребарувам форумов и гледам online, некоj со лично искуство да сподели тука или во порака до мене - како му одела процедурата за работа во Бугарија со македонски пасош?

Благодарам.
 
Член од
21 април 2015
Мислења
6
Поени од реакции
2
Здраво, јас да прашам.. Чекам повеќе од 4 години и сега ми го пишува ова..

С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.

Дали има некоја шанса да се продолжи процедурата или све е паднато у вода?
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Здраво, јас да прашам.. Чекам повеќе од 4 години и сега ми го пишува ова..

С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.

Дали има некоја шанса да се продолжи процедурата или све е паднато у вода?
Odbijale te. Podnesi pak posle januari pa za 6 medeci ke ti kazat. Ako mozes da napises so so dokumenti si da imame uvid i nas so ne ceka. Pozdrav.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom