Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 септември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo- bi ve zamolil za pomos od tie sto veke ja pominale procedurava znaci mi izleze ona za zakazuvanje termin , termin zakazav i sega ponatamu sto treba da napravam nekoj mi kaza deka treba da odnesam izvod i dve sliki ? i tamu sto se slucuva treba da zemam drzavjanstvo i da se slikam istiot den? najvazno mi e dali mozam da zavrsam sam rabota od onie posrednicine mi e preku glava trci lazi zemaj pari 4 godini me lazat i eden kup pari mi zedoa!!
blagodaram[DOUBLEPOST=1538274539][/DOUBLEPOST]zdravo- bi ve zamolil za pomos od tie sto veke ja pominale procedurava znaci mi izleze ona za zakazuvanje termin , termin zakazav i sega ponatamu sto treba da napravam nekoj mi kaza deka treba da odnesam izvod i dve sliki ?koja e procedurata i tamu sto se slucuva treba da zemam drzavjanstvo i da se slikam istiot den? najvazno mi e dali mozam da zavrsam sam rabota od onie posrednicine mi e preku glava trci lazi zemaj pari 4 godini me lazat i eden kup pari mi zedoa!!
blagodaram
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
абе фатиго натиго рече крај септември група каде е не пуштија никого,,,,коментар молам
Ти навистина љуфкаш многу работи????
Гледаш одбиваат ко луди,а за ова имав пишано крајот Август, почетокот на Септември, сакаш да репостирам ???
Еве златно дете, на страна 2918, си го прочитал тоа што го велев, кој ти е крив што тешко сваќаш а брзо забораваш
Наздравје договор, полошо ќе биде, кога ќе се полага мајчин јазик, гледај да не воведат европска процедура
А лично за тебе гледај да не воведат тест за интелигенција
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Ти навистина љуфкаш многу работи????
Гледаш одбиваат ко луди,а за ова имав пишано крајот Август, почетокот на Септември, сакаш да репостирам ???
Еве златно дете, на страна 2918, си го прочитал тоа што го велев, кој ти е крив што тешко сваќаш а брзо забораваш
Наздравје договор, полошо ќе биде, кога ќе се полага мајчин јазик, гледај да не воведат европска процедура
А лично за тебе гледај да не воведат тест за интелигенција
Druze znaeme deka si posrednik i imas uste 4 profila daj iscezni
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
pa ne ke bese loso i da mu kazes deka ke ceka mn podolgo ako ide preku ambasada ili konzulat :D
Затоа што при чекање од по неколку години ништо не значат плус неколку месеци, споредено со маката и трошоците при повеќе пати одење Софија.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Затоа што при чекање од по неколку години ништо не значат плус неколку месеци, споредено со маката и трошоците при повеќе пати одење Софија.
Точно. Мене ми е криво што те одев преку амбасада. Ги гледам сега од прилика во исто време со интервју, или се со ист статус или се еден статус пред мене. А се измалтретирав во Софија 3 пати сосе интервју и плус поише пари. Ама и ја вака мислев, дека преку софија е побрзо. Може до тогаш беше, ама јас фатив година дена чекање до интервју, така да не е веќе побрзо преку Софија.
 
Член од
29 септември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
7
VASE MISLEJNE:pominato intervjo sega vo septemvri poteklo na dokumenti od cico (braat na tatko mi)posrednikot mi kaza deka ne treba dopl.dokumenti zatoa so e od cico dali e dovolno,da ne baarat posle vo procedurata dop.dokumenti
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Точно. Мене ми е криво што те одев преку амбасада. Ги гледам сега од прилика во исто време со интервју, или се со ист статус или се еден статус пред мене. А се измалтретирав во Софија 3 пати сосе интервју и плус поише пари. Ама и ја вака мислев, дека преку софија е побрзо. Може до тогаш беше, ама јас фатив година дена чекање до интервју, така да не е веќе побрзо преку Софија.
Исто и јас се заебав,си направив трошоци,се измачив по патишта а да ти било подобро преку Амбасада[DOUBLEPOST=1538305212][/DOUBLEPOST]
VASE MISLEJNE:pominato intervjo sega vo septemvri poteklo na dokumenti od cico (braat na tatko mi)posrednikot mi kaza deka ne treba dopl.dokumenti zatoa so e od cico dali e dovolno,da ne baarat posle vo procedurata dop.dokumenti
Мислам дека во моментов даваат со чичко но ако имаш пари за да имаш поголеми шанси би било добро да однесиш некоја потврда од здружение.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
8
Поени од реакции
0
23oktomvri idam za Sofia koj saka da prati dokumenti za da gi prevzeme nekoj vo sofia neka gi spremi i 300den usluga preku nasa posta kosta 200den i cekas 10dena.Pisete vo inbox
 
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Pozdrav do site.
Dali nekoj znae do kade se stignati 2015 i uste kolku prepiski ima?
Koga bi mozelo da zapocnat so 2016?pozdrav do site
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
Со овој статус треба да бидеш отприлика 2 месеци. Па после следи положително, па после проверкс од вицепрезидентот или дирекно на указ ако си преку родител. Кога и каде беше на интервју, и со какви документи??
A ako imas dokumenti od dedo pak odis na proverka od vizepresident jas imam tri stari dokumenti?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom