Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Nekolku pati proveriv izleguva istoto, dokolku bi greshela neli treba da izleze neshto drugo na pr. deka e greshka ili slichno, ama vakov odgovor???..Vsushnost bash mi e se ova chudno, zatoa i ne ja iskluchuvam moznosta da e greshka, no kako da znam. Intervjuto beshe vo Sofija, za majka mi se raboti i brojcheto i go dale lani ( vo juni) koga go nosela proishodot i koga i zakazaa termin za intervju.
Дали сега кога беше на интервју и дадоа пин ?Зошто треба со бројчето кога подавала документи -тоа е број на молба,и пинот да го несете во горното поле што е за преписки дирекно во Софија,не во долното поле каде што пишува преписки подадени по консултански пат. Сега каде внесувате,во кое поле?
 
A

andrea85

Гостин
со овој статус сум и јас веке месец ипол очекувам промена(живот да дојде)почеток септември,колку што следам ситуација сите чекаат околу два месеци,поз,среќно
ZDravo Pepibe, kolku so te sledam najverodostoen si mi, jas od denes sum na finalna, ovoj status sto znaci? deka ke se razgleduva od sovetot i kolku otpriolika 3-4 meseci jas mislam...Jer ima april intervju seuste s e na finalna
 
H

Haronmk

Гостин
Сега има уште 120 броја останати со статус дополнителна. Следен број без пин е тек 9521/2014. Има 50тина броеви со пин до него. Кога тој број ќе се смени ќе има останато уште 70 броеви на дополнителна од протоколите 2014.До петок може сите да ги исчистат, или првите денови од следна недела секако.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
Сега има уште 120 броја останати со статус дополнителна. Следен број без пин е тек 9521/2014. Има 50тина броеви со пин до него. Кога тој број ќе се смени ќе има останато уште 70 броеви на дополнителна од протоколите 2014.До петок може сите да ги исчистат, или првите денови од следна недела секако.
Jas stasav do 11300/2014 a go nema vo nieden protokol, ama mislam deka guzvata e do kaj 10000/2014, ubavo ako prodolzat vaka i da pocnat da potpisuvaat kje bide uste poubavo. :)
 
Член од
30 април 2018
Мислења
25
Поени од реакции
42
Сега има уште 120 броја останати со статус дополнителна. Следен број без пин е тек 9521/2014. Има 50тина броеви со пин до него. Кога тој број ќе се смени ќе има останато уште 70 броеви на дополнителна од протоколите 2014.До петок може сите да ги исчистат, или првите денови од следна недела секако.
Jas stasav do 11300/2014 a go nema vo nieden protokol, ama mislam deka guzvata e do kaj 10000/2014, ubavo ako prodolzat vaka i da pocnat da potpisuvaat kje bide uste poubavo. :)
11870/2014 ne e u protokol
 
Член од
28 август 2018
Мислења
33
Поени од реакции
37
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
..

За малку ќе им поверував, ама ај викам да отворам шо профил е, се појавил/а пред две недели на форумов, а единствено мислење/коментар е дека добил/а указ со сметкопотврда од клуб у свирипичино. Е тоа се вика мижи митро толумби ќе врнат, ама ај нека се оти кај и да е ќе напднат со матичните профили ;)
Партибрејкер :)
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Jas sum molba br. 90xx/2015, intervju fevruari 2016, staven na dopolnitelna vo famozniot protocol of Okt. 2017. Ako gi zavrsat nabrzo brojcinjata of 2014, ima okolu 200 brojcinja of 2015 pred mene, sto pocnuvaat na 8xxx/2015, se nadevam ke bide brzo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom