Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
ДАЛИ НЕКОЈ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ,ОД ОХРИЦКИОТ РЕГИОН!!!СЕ ОБИДУВАМ ДА ГО НАЈДАМ ПРАДЕДОМИ КОЈ БИЛ БГ.ВОЈНИК ВО 1СВ.ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ КОЈА ГОДИНА ГИ СОБИРАЛЕ ЗА ВОЕНА СЛУЖБА.кога ги собирале ги собрале сите одеднаш,тоа со сигурнос го знам!!ВИ БЛАГОДАРАМ НА БИЛО КАКВА ДОБРИНА...
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Да, сега е под општина Ѓорче Петров. Ама не знам дали во 80-ите кога умрел постоела општина Ѓорче Петров.
Не постоеше општина Ѓорче Петров Тогаш со сигурност треба да бараш во Општина Карпош јас живеев во Ѓорче и тогаш се водевме под општина Карпош
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Не постоеше општина Ѓорче Петров Тогаш со сигурност треба да бараш во Општина Карпош јас живеев во Ѓорче и тогаш се водевме под општина Карпош
Да???? Фала ти многу, ми влеа нова надеж, ама мислам дека се мали шансите. Како и да е, утре ќе пробам во матичното во Карпош.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
ДАЛИ НЕКОЈ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ,ОД ОХРИЦКИОТ РЕГИОН!!!СЕ ОБИДУВАМ ДА ГО НАЈДАМ ПРАДЕДОМИ КОЈ БИЛ БГ.ВОЈНИК ВО 1СВ.ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ КОЈА ГОДИНА ГИ СОБИРАЛЕ ЗА ВОЕНА СЛУЖБА.кога ги собирале ги собрале сите одеднаш,тоа со сигурнос го знам!!ВИ БЛАГОДАРАМ НА БИЛО КАКВА ДОБРИНА...
и мојот бил во 1 светска
Јас пратив во сите архиви скоро, во неколку ми вратија во тарново да пратам, таму пишав, чекам одговор, ама сумљам дека ќе го најдат
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
и мојот бил во 1 светска
Јас пратив во сите архиви скоро, во неколку ми вратија во тарново да пратам, таму пишав, чекам одговор, ама сумљам дека ќе го најдат
од каде си??која год.бил собран???моите не се сигурни некаде крајот на 1917!!
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
На сите им вратиле од Архивов на мене не,што баксуз ке бев.Кој беше тој член што им пишал на 16.02 ,да ми каже дали он добил некој повратен одговор.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
од каде си??која год.бил собран???моите не се сигурни некаде крајот на 1917!!
Не е важно која година го собрале, мојов на Солунски фронт се борел, само каде што пратив скоро сегде ми вратија дека на пример. Уважаена Г-гјо таа и таа не сахранваме такви документи, на пример архивот во Варна си чува само за Варна, Кјустендил само за Кјустендил, Пазарџик само за Пазарџик итн. итн. на 50 архиви им пратив маил, е сега во тарново ми враќаат може да било и таму пратив уште не ми вратиле, тој е најголем архив што постои во БГ. Воен збориме. Ако и таму ми вратат негативен одговор, тогаш, ништо, претходниот пат кога барав за прадедо ми дека бил заменик комесар, не го најдоа, сега да видиме ама сумљам дека ќе искочи на арно. Бог на помош!
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
На сите им вратиле од Архивов на мене не,што баксуз ке бев.Кој беше тој член што им пишал на 16.02 ,да ми каже дали он добил некој повратен одговор.
Мене од сите можни архиви ми вратија маил, само проблемот е што не најдоа ништо, џабе ми вратија, ај овој пат да видиме дал ќе најдат....
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Не е важно која година го собрале, мојов на Солунски фронт се борел, само каде што пратив скоро сегде ми вратија дека на пример. Уважаена Г-гјо таа и таа не сахранваме такви документи, на пример архивот во Варна си чува само за Варна, Кјустендил само за Кјустендил, Пазарџик само за Пазарџик итн. итн. на 50 архиви им пратив маил, е сега во тарново ми враќаат може да било и таму пратив уште не ми вратиле, тој е најголем архив што постои во БГ. Воен збориме. Ако и таму ми вратат негативен одговор, тогаш, ништо, претходниот пат кога барав за прадедо ми дека бил заменик комесар, не го најдоа, сега да видиме ама сумљам дека ќе искочи на арно. Бог на помош!
ако не ви вратат во рок од 20 дена јавете се во архивот даваат информации дали пребарувањето сеуште трае или е завршено
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
56
Поени од реакции
26
ne ne :)samo prasuvam zato so procitav nekade deka i toa bilo mozno ili e samo provokacija;);)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Се е можно, веќе ништо не ме чуди
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom