Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Вицепрезидентке иди у курац!
БЕЗ НАВРЕДА ке ти реприцирам,не ви е крива вицепрезидентката,туку кој АКРЕП си го ангажирал за посредник,еве земиме за пример мене,кога јас се решив за наново аплицирање многу посредници ми бараја братучеди,стрини,баби и др кој ги немам со докумнти,едино единствен посредник во тоа време кој ми рече потврдите ке важат за две до три год.ке имаш шанса ништо друго не ти треба можеш да аплицираш,си реков и да ме лажи нека ме излажи уште овој што би изгубил само неколку бона во џебот и така како кажа се така и испадна,(патем не ме прашувајте преку кого одам недавам бројој и не кажувам ке ме обвинат за рекламација) БАРАЈТЕ ГО ВИСТИНСКИОТ ЧОВЕК на планетава таквите се само неколку за среќа јас знам еден..поздрав брат/ице можеш да подадеш уште еднаш...[DOUBLEPOST=1533164273][/DOUBLEPOST]
Intervju april 2017 so dokumenti od brat, od maj na polozitelno, od denes na proverka od viceprezident. Site li gi stavaat na proverka? Kolku meseci otprilika? Koi se sansite za ukaz so ovoj status?
КОГА КЕ ВИ СЕ ПРОМЕНИ СТАТУСОТ,ве молам за да не се повторуваме ко ретердирани ПИШЕТЕ СО ШТО СТЕ И КОГА......
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Da ve izvestam od denes promena na status ...posle ova kolku se ceka i sto sleduva
Пошто си со документи од родител, за два месеци чекај указ. Нема да одуш на проверка од вицепрезидентот.
Честитки
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
БЕЗ НАВРЕДА ке ти реприцирам,не ви е крива вицепрезидентката,туку кој АКРЕП си го ангажирал за посредник,еве земиме за пример мене,кога јас се решив за наново аплицирање многу посредници ми бараја братучеди,стрини,баби и др кој ги немам со докумнти,едино единствен посредник во тоа време кој ми рече потврдите ке важат за две до три год.ке имаш шанса ништо друго не ти треба можеш да аплицираш,си реков и да ме лажи нека ме излажи уште овој што би изгубил само неколку бона во џебот и така како кажа се така и испадна,(патем не ме прашувајте преку кого одам недавам бројој и не кажувам ке ме обвинат за рекламација) БАРАЈТЕ ГО ВИСТИНСКИОТ ЧОВЕК на планетава таквите се само неколку за среќа јас знам еден..поздрав брат/ице можеш да подадеш уште еднаш...[DOUBLEPOST=1533164273][/DOUBLEPOST]
КОГА КЕ ВИ СЕ ПРОМЕНИ СТАТУСОТ,ве молам за да не се повторуваме ко ретердирани ПИШЕТЕ СО ШТО СТЕ И КОГА......
Pazi samo taa viceprezidentka Jotova da ne te odbie pa da vidis kako ima da ja pcues I kolnis tek togas,doprva ide tvoeto kaj nejze,i ne e sve do posrednikot da si znaes,poveke ti e do srekata.
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
Posle intervju kolku se ceka I koi se naredni statusi. Sega mi pisuva obrazvana prepiska
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Pazi samo taa viceprezidentka Jotova da ne te odbie pa da vidis kako ima da ja pcues I kolnis tek togas,doprva ide tvoeto kaj nejze,i ne e sve do posrednikot da si znaes,poveke ti e do srekata.
И до документите и колку ти се запазени процедурите. Па не може посредникот да ти измисли документ за потекло. УПС, може!!! се вика потврда...ама делотворно ко вијагра ма мртовец
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
И до документите и колку ти се запазени процедурите. Па не може посредникот да ти измисли документ за потекло. УПС, може!!! се вика потврда...ама делотворно ко вијагра ма мртовец
Добро е што се информираш! Јас вчера разговарав со луѓе од Софија, значи одбиени и на дополнителна колку сакаш и не е тоа од вчера, сега испаѓа дека успех е и Удостоверение од ДАБЧ да се земе, тој најлесниот филтер што беше, е сега не е до толку таму ама има заебанции.
Затоа гледаме секојдневно новодојдени на форумов се утепаа од фалење како се поминува без проблем, на некој му гори под нозе.
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Samo star dokument na koj pisuva deka vasite babi i dedovci se bugari ili roditel se drugo e prevara.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
30
Поени од реакции
55
За кога ги закажуваат интервјуата сега? Стапи ли во сила тој законот во ист ден кога ќе се поднесуваат документи да биде и интервјуто? (Само прашувам, не сум ни сигурна дали таков треба да биде законот, не ме линчувајте одма ако сум згрешила нешто во прашувањето).
 
Член од
20 јануари 2016
Мислења
16
Поени од реакции
7
Zdravo, imam prasanje vo vrska so zdravstvenata karticka:

- Kako so dobivanje na bugarsko drzavjanstvo go dobivas pravoto na zdravstveno osiguruvanje? Ne mi e jasno kako bez da plakjas danok ti sledi toa pravo?;
- Koi se benefitite od imanje na zdravstvena karticka i koi se moite obvrski vo Bugarija dokolku ja izvadam istata?

Ve molam koj ima informacija da spodeli.

Blagodaram.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Некој што бил на интервју во 2017 година, да каже кога бил и кога му се сменил статусот во финална проверка. 12.12.2017 и уште на задолжителна сум. До кај е работава?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Некој што бил на интервју во 2017 година, да каже кога бил и кога му се сменил статусот во финална проверка. 12.12.2017 и уште на задолжителна сум. До кај е работава?
I jas bev 4.12. 2017 i uste na zadolzitelna.
Pisav pred nekoj den za toa deka ima brojcinja pred mene so datum na prepiska od 4.01. 2018 do datum na prepiska 11.08 shto se na polozitelno od pred nekoj den, a bea na finalna. No neznaeme so kakvi dok se, ili mozebi se e cista sreka......
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Браво, јас такви познавам што зеле со потврди, од 2013, и еден 2014. А од 2015 наваму не. Всушност секој е паметен за себе, ако смета дека со потврда ќе среди, со среќа нека му е, ама да не туфка после.
Разбирам, кога се нема друго и тоа се важи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom