Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јуни 2018
Мислења
19
Поени од реакции
26
Zdravo decki mene pred 1 nedela mi se smeni deka cekam ukaz od pretsedatelot.Dali moze nekoj da mi kaze od licno iskustvo kolku se ceka posle ova?? Fala
Jas so toj status cekav 3 meseci. Momentalno mi e promenet vo "Proverka ot viceprezidenta" koj spored komentari po forumov trae okolu 1 ipol mesec do dva. Najpozitivno scenario e da cekas uste barem 4-6 meseci do finalno potpisan ukaz. No, se e relativno. Pozdrav.[DOUBLEPOST=1531911108][/DOUBLEPOST]
Zdravo decki sto znaci ova ? denes mi se smeni.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Znaci deka kje cekas uste 3 meseci do "proverka ot viceprezideta" i uste novi 2 do finalno potpisan ukaz so broj XX od 2018 godina. Ova e najoptimisticko scenario. Ti go posakuvam! pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
17 јуни 2018
Мислења
16
Поени од реакции
17
Jas so toj status cekav 3 meseci. Momentalno mi e promenet vo "Proverka ot viceprezidenta" koj spored komentari po forumov trae okolu 1 ipol mesec do dva. Najpozitivno scenario e da cekas uste barem 4-6 meseci do finalno potpisan ukaz. No, se e relativno. Pozdrav.[DOUBLEPOST=1531911108][/DOUBLEPOST]

Znaci deka kje cekas uste 3 meseci do "proverka ot viceprezideta" i uste novi 2 do finalno potpisan ukaz so broj XX od 2018 godina. Ova e najoptimisticko scenario. Ti go posakuvam! pozdrav
Ti blagodaram.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Jas so toj status cekav 3 meseci. Momentalno mi e promenet vo "Proverka ot viceprezidenta" koj spored komentari po forumov trae okolu 1 ipol mesec do dva. Najpozitivno scenario e da cekas uste barem 4-6 meseci do finalno potpisan ukaz. No, se e relativno. Pozdrav.[DOUBLEPOST=1531911108][/DOUBLEPOST]

Znaci deka kje cekas uste 3 meseci do "proverka ot viceprezideta" i uste novi 2 do finalno potpisan ukaz so broj XX od 2018 godina. Ova e najoptimisticko scenario. Ti go posakuvam! pozdrav
So bratuced dokumenti e Viceprezidentot dava otkazi na niv I ako sledis site posrednici gi povikaa na tie so bratucedi da vagaat potvrdi od zdruzenija ili ke bidat odbieni
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
11
Добар ден, има ли некој информација за тие со документ воена книшка што се на дополнителна како врви работава? За другар прашувам :).
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
24
Поени од реакции
25
kolku dolgo se ceka proishod, nekoj sto skoro dobil kolku vreme cekal, samo ve molam ne vasi mislenja i teorii na zagovor, tuku konkretbo nekoj sto izvadil pred skoro..
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Сите што тврдите дека на Совет сте поминале само со документи од прв братучед лажете како цигани. Ако не знаевте на Совет сеуште враќаат на дополнителна со потврди од здруженија со 100% бугарско село поминати супер на интервју итн. Како што имам кажано и порано, 1% од тие со потврдите ке добијат државјанство, а вие посредниците манипулирајте колку сакате. Работата не е ни малку откочена. Имам многу примери периодов, таа е реалноста.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Сите што тврдите дека на Совет сте поминале само со документи од прв братучед лажете како цигани. Ако не знаевте на Совет сеуште враќаат на дополнителна со потврди од здруженија со 100% бугарско село поминати супер на интервју итн. Како што имам кажано и порано, 1% од тие со потврдите ке добијат државјанство, а вие посредниците манипулирајте колку сакате. Работата не е ни малку откочена. Имам многу примери периодов, таа е реалноста.
Drugar izvini a neli i ti bese so potvrda i pomina
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
24
Поени од реакции
25
Сите што тврдите дека на Совет сте поминале само со документи од прв братучед лажете како цигани. Ако не знаевте на Совет сеуште враќаат на дополнителна со потврди од здруженија со 100% бугарско село поминати супер на интервју итн. Како што имам кажано и порано, 1% од тие со потврдите ке добијат државјанство, а вие посредниците манипулирајте колку сакате. Работата не е ни малку откочена. Имам многу примери периодов, таа е реалноста.
najdi drugo mesto da si leces frustracii, so potvrda od bg zdruzenie priznato vo bg, zakonski sleduva drzavjanstvo , procitaj si go zakonot, a toa sto ti go mislis nikoj ne go interesira, zboruvaj so fakti.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Drugar izvini a neli i ti bese so potvrda i pomina
Бев, затоа детално ја објаснав мојата ситуација, за да нема забуни.[DOUBLEPOST=1531930968][/DOUBLEPOST]
najdi drugo mesto da si leces frustracii, so potvrda od bg zdruzenie priznato vo bg, zakonski sleduva drzavjanstvo , procitaj si go zakonot, a toa sto ti go mislis nema na nikoj ne go interesira, sboruvaj so fakti.
Кое законски бе труп, две реченици од закон не си прочитал, посредникот те лаже да ти ги земе парите, јас што имав кажав ти само можеш да си се тешиш со фантазии ;)
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
Jas sum so potvrda od bg zdruzenie I sum na povtorno razgleduvanje od 30.03 2018 I bog znai dali ce pomini so isti dokumenti bevme so drugarmi toi vejkem go zede a kai nas vikaa deka odela ovaa procedura po dve godini koi znai potocno neka pisi
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Jas sum so potvrda od bg zdruzenie I sum na povtorno razgleduvanje od 30.03 2018 I bog znai dali ce pomini so isti dokumenti bevme so drugarmi toi vejkem go zede a kai nas vikaa deka odela ovaa procedura po dve godini koi znai potocno neka pisi
Убаво ти кажале,околу 2 години може и повеќе се чека на дополнителна и не се знае како ќе заврши
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom