Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Barajte is ja pravdata luge deka dodeka vaka se pimiruvate so protivzakonski raboti ke so teraat Bugarite po svoe. Mislam deka tuka ne e problemot sto nema zakoni tuku problemot e sto lugeto ne si ja baraat pravdata. Jas i na zapad ziveev I tamu vaka nekogas ima neprsvdi no lugeto se sprotistavuvaat I na kraj si dobivaat toa sto e nivno spored zakon.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Отказ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо рег. № 04-12-18/15/28.06.2018 г.

Докумeнти од прва братучeда + изводи умрeници од прадeдо родeн 1910 г. поврзани со потврда. Интeрбју 24.01.2017 08.05.2018 на провврка од вицe дeнeс ОТКАЗ. Дали можe нeшто да сe направи или......... ? Поздрав
Ouch.

Ќе може да знам од бар кој град си?

Малку ептен е глупа цела оваа ситуација.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Знае ли некој како можам најбрзо и најсигурно да дојдам до адреса во Бугарија која покрај фотографиите ја бараат во Конзулатот во Битола, затоа што немам блиски роднини кој моментално живеат во Бугарија? П.С.:-Ова следи по преписката на позитивниот одговор и потпис на Указ од Вицепрезидентот на Република Бугарија....
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Drzavjanstvo davat samo ako imas roditel bugarin ili stari dokumenti od baba dedo prababa pradedo .Se drugo e prevara nikakvi potvrdi priznavat nitu bratucedi tetki vujko cico .se e smisleno samo za paricki da lapat.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Drzavjanstvo davat samo ako imas roditel bugarin ili stari dokumenti od baba dedo prababa pradedo .Se drugo e prevara nikakvi potvrdi priznavat nitu bratucedi tetki vujko cico .se e smisleno samo za paricki da lapat.
Даваат бе, само треба трпение и вистински аргументи на интервју без да се сфати како заебанција...
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Даваат бе, само треба трпение и вистински аргументи на интервју без да се сфати како заебанција...
Е кој е тој голем аргумент што им го даде на интервјуто што ти дадоа?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
го сменаа датумот пред неколку месеци и ќе влезе во сила од 1ви јануари 2019 г., а требаше од 1ви јули сега[DOUBLEPOST=1530771558][/DOUBLEPOST]

го сменаа датумот пред неколку месеци и ќе влезе во сила од 1ви јануари 2019 г., а требаше од 1ви јули сега
Друже, од 1/01/2019, ќе ја усогласат процедурата во цела ЕУ
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
За жал и во Бугарија не знаат веќе што прават, треба да размислат кој ќе им бара Бугарско државјанство кога Македонија ќе влезе во ЕУ, никој, тие треба да искористат момент и да им дадат на сите баратели од Македонија државјанства а не вака да си играат со нас
 
Член од
30 октомври 2017
Мислења
69
Поени од реакции
72
SAKATE NEKOJA INFORMACIJA ?? KAKO DO SEA 100 % TOCNIII
ja neznam sto kaza nesto do sea tocno. osven toa da kazuvas, prasuvas dali sakame tocni informacii. ako imas nesto tocno spodeli, sekoj saka da znae nesto korisno ako ne ne prasuvaj i ne go tupi so toa dali sakame TOCNII INFORMACII
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
ja neznam sto kaza nesto do sea tocno. osven toa da kazuvas, prasuvas dali sakame tocni informacii. ako imas nesto tocno spodeli, sekoj saka da znae nesto korisno ako ne ne prasuvaj i ne go tupi so toa dali sakame TOCNII INFORMACII
Kakvi pacienti se stavaat na forumov.cudo e ova
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom