Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Сепак сметам дека времето на положително варира кај секој. Јас на положително бев нешто под 3, месеци, додека брат ми влезе во 5-ти месец. Двата сме со стари документи, а тој започна процес во ноември 2015, со интервју септември 2016, во Битола. Јас поднесов јануари 2016, во Софија, со интервју во ноември 2016. Статусите ни се менуваа со разлика до 3 месеци.
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Luge dali bi imalo nekakov problem ako se prijavam na sluzbenata adresaa lege 6 sofila bg
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Нема врска ова што го збориш, кај секого е различно. Еве јас од положително пред месец ипол сум на проверка од вице, со стари документи сум од баба и дедо.
Isto tuka pred nekoe vreme eden pisuvase za ukaz od viceto cekal 2 nedeli covekot bil so star dokument od dedo,podnel od Bitola duri nemuse veruvase izgleda e razlicno a najmnogu od onie sto zemale ukaz cekaat po 3 meseci kako sto gledam, isto taka od skoro od februari preku brat.sestra.cicko.strina itn ne davale vise epten nekoj po srekja mozebi da dobil ukaz inaku blizok posrednik mi kaza deka nekazuvaat normalno za pari da nw izgubat inaku cekaat i tia nekoj nov zakon od sredinata na juni da se.smeni.pozz
 
Член од
15 март 2018
Мислења
28
Поени од реакции
20
Откако ќе се подигне указот, таков статус се јавува
@fatigoova тебе несмее да ти се случи ваков лапсуз.....[DOUBLEPOST=1527717273][/DOUBLEPOST]
fatigova,kako mislis prekin,vo koja smisla[DOUBLEPOST=1527791944][/DOUBLEPOST]
Жал ми е. Прекин
kako mislis prekin,vo koja smisla prekin,kade da prasam
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Daj boze ama sigurna informacija ili rekla kazala ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
da ne kazhuvam reklami oti taka mi kazhaja ekspertite ot sho gi rasgleduvat prepiskite oti na 1 julio ke potpise mnogu ukazi vice presidenta.ot i as sum kako vas shto cekam imat 5 godini i sum staven na proverka ot vice presidenta utre pravam 16 meseci so ovoj status.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
fatigova,kako mislis prekin,vo koja smisla[DOUBLEPOST=1527791944][/DOUBLEPOST]
kako mislis prekin,vo koja smisla prekin,kade da prasam
Чекај бе шо ме прашуваш мене, до вчера ме пцуеше... ај шетај[DOUBLEPOST=1527799527][/DOUBLEPOST]Секој четврток има совет (минатата недела немаше поради празникот), логично промени на статус ќе има петок и понеделник.
Указите се потпишуваат во петок и вторник, зависно од агендата.
Ова барем зо души го имаат пишано на форумот
 

Ska

Член од
6 март 2017
Мислења
12
Поени од реакции
7
Tie ne mozat objavata za prenasocuvanje od 07.05 na 11.05 da si ja trgnat, pa neli ukazi da potpisuvaat
.. naebavme sho naebavme toa e, sea ke drememe i ke cekame...
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Ај дај ми број или јас да ти пратам, па да ти овозможам да ми го речиш тоа во лице. Наредната недела идам во Македонија, и ќе имаш можност
Vane nemoj be so tie zakani mali deca plasis ili??
I sto da sum dal broj i ke dojdes da se vidime ili on ke mi dadel broj.
Ubavo ti kazav da pratis nesto od ukazok oti prodavas pufki na site. Ti pocna so tvojot recnik selski i morav da ti vratam.
Ajde gedaj si rabota tamu pazi kamionot i ostavi go forumov da dise aj prijatno
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
"финална проверка пред да биде разгледана и тн" со овој статус влегувам во втор месец уште колку ли ми останува???
 
Член од
15 март 2018
Мислења
28
Поени од реакции
20
Чекај бе шо ме прашуваш мене, до вчера ме пцуеше... ај шетај[DOUBLEPOST=1527799527][/DOUBLEPOST]Секој четврток има совет (минатата недела немаше поради празникот), логично промени на статус ќе има петок и понеделник.
Указите се потпишуваат во петок и вторник, зависно од агендата.
Ова барем зо души го имаат пишано на форумот
hahahaha tebe dojde da te prasuvam,glupco eden,pametot ti gledam i vidov deka si glup kako tocok bez pedala[DOUBLEPOST=1527826554][/DOUBLEPOST]
hahahaha tebe dojde da te prasuvam,glupco eden,pametot ti gledam i vidov deka si glup kako tocok bez pedala
abe glupco go zedov pasosot
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom