Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Откако ќе се подигне указот, таков статус се јавува
@fatigoova тебе несмее да ти се случи ваков лапсуз.....[DOUBLEPOST=1527717273][/DOUBLEPOST]
Па не гледаш дека се прави дека не знае? И покрај се јас не направив лапсус, по земање указ, постапката е прекината.
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Decki ako moze nekoj sto e upaten da mi kaze za sto pretstavuva indikator denot koga e obrazuvana prepiskata,malku mi e cudno sto bev na intervju 1mesec 2017 a na stranata mi pisuva obrazuvana prepiska 11mesec 2017. Dali znaci deka 10meseci cekanje za nisto?
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Па не гледаш дека се прави дека не знае? И покрај се јас не направив лапсус, по земање указ, постапката е прекината.
Ajde de ti li izgleda i ti ne si znael ama da se odbranis. Abe pet pati nanazat javno ti pisav da pustese nekoja slika ot to ukazo od statusot koga ti bese odobreno mene mi lici kako da lazis po malku. Demek telefonot ne ti pravi print screen pa ova ona daj pusti nesto da te poveruvame malku deka navistina si dobil site sto dobija pustija po nekoja slika ti najverojatno ne si so Nokia 3310
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Dali nekoj skoro dobil ukaz i nekoj ovde pisa skoro deka go zemal za 2 nedeli,mozebi pocna ppbrzo jotova da gi potpisuva ?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ajde de ti li izgleda i ti ne si znael ama da se odbranis. Abe pet pati nanazat javno ti pisav da pustese nekoja slika ot to ukazo od statusot koga ti bese odobreno mene mi lici kako da lazis po malku. Demek telefonot ne ti pravi print screen pa ova ona daj pusti nesto da te poveruvame malku deka navistina si dobil site sto dobija pustija po nekoja slika ti najverojatno ne si so Nokia 3310
А тебе како фактор треба да ти се докажува, абе стварно си имаш замислено дека некој те шалта.

Покрај тоа, тапчо еден, можам да ти пратам принт скрин, и да ти пратам и од оние кои ги следев, и што ќе ти докажат? Кој ќе е мојот? Не биди неписмен.

Или или бројче сакаш, колку бројчина да ти кажам да си проверваш. Седи мали
 
Последно уредено:
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
А тебе како фактор треба да ти се докажува, абе стварно си имаш замислено дека некој те шалта.

Покрај тоа, тапчо еден, можам да ти пратам принт скрин, и да ти пратам и од оние кои ги следев, и што ќе ти докажат? Кој ќе е мојот? Не биди неписмен.

Или или бројче сакаш, колку бројчина да ти кажам да си проверваш. Седи мали
Abe glupaciste jasno e deka sekoj moze da napravi kamuflaza rabotata e da bides fer-play igrac i realno da pratis sto jas nemozam li da pratam od slika od tie po konzula i site ovde mozea da go storat istoto. Ednostavno prodavas nesto ovde a koga se raboti za tvojot nisto i zatoa imam custvo deka lazes. Ama ok tvoja rabota.
Nemav namera da te vregam no bidejki ti pocna i nemozam dolzen da ti ostanam.
Pozz
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Да не знае некој до каде се со тоа произходите или уште се на одмор
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Abe glupaciste jasno e deka sekoj moze da napravi kamuflaza rabotata e da bides fer-play igrac i realno da pratis sto jas nemozam li da pratam od slika od tie po konzula i site ovde mozea da go storat istoto. Ednostavno prodavas nesto ovde a koga se raboti za tvojot nisto i zatoa imam custvo deka lazes. Ama ok tvoja rabota.
Nemav namera da te vregam no bidejki ti pocna i nemozam dolzen da ti ostanam.
Pozz
Ај дај ми број или јас да ти пратам, па да ти овозможам да ми го речиш тоа во лице. Наредната недела идам во Македонија, и ќе имаш можност
 
Член од
31 мај 2018
Мислења
4
Поени од реакции
2
Od polozitelno pred 2 meseca, eve vekje 3 nedeli na proverka kaj viceprezidenta. Na arno li e?
 
Член од
23 септември 2017
Мислења
25
Поени од реакции
74
Od polozitelno pred 2 meseca, eve vekje 3 nedeli na proverka kaj viceprezidenta. Na arno li e?
Дел од преписките со положително одат на проверка(најчесто преку брат/сестра или некој друг документ),оние со родители и стар документ земаат директно указ.Околу 90тина дена се задржува овој статус и доколку се во ред документите и потеклото се добива државјанство(зборувам за во мојот случај).Го поминав тоа и го кажувам како лично искуство,веќе се сликав за лична карта и пасош и ги земам во понеделник.

Што поскоро кај сите да имате позитивни промени...Со среќа!
 
Член од
23 септември 2013
Мислења
23
Поени од реакции
22
Дел од преписките со положително одат на проверка(најчесто преку брат/сестра или некој друг документ),оние со родители и стар документ земаат директно указ.Околу 90тина дена се задржува овој статус и доколку се во ред документите и потеклото се добива државјанство(зборувам за во мојот случај).Го поминав тоа и го кажувам како лично искуство,веќе се сликав за лична карта и пасош и ги земам во понеделник.

Што поскоро кај сите да имате позитивни промени...Со среќа!
Нема врска ова што го збориш, кај секого е различно. Еве јас од положително пред месец ипол сум на проверка од вице, со стари документи сум од баба и дедо.
 
Член од
23 септември 2017
Мислења
25
Поени од реакции
74
Нема врска ова што го збориш, кај секого е различно. Еве јас од положително пред месец ипол сум на проверка од вице, со стари документи сум од баба и дедо.
Дали има врска или не тоа е твое мислење.Убаво нагласувам дека тоа е мојот случај...За се повеќе некој друго подобро упатен ке ви каже...За старите документи има многу проверки поради многуте фалсификати во изминативе години....Но секој со својата среќа...

СО лесно..
 
Член од
4 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
11
Дел од преписките со положително одат на проверка(најчесто преку брат/сестра или некој друг документ),оние со родители и стар документ земаат директно указ.Околу 90тина дена се задржува овој статус и доколку се во ред документите и потеклото се добива државјанство(зборувам за во мојот случај).Го поминав тоа и го кажувам како лично искуство,веќе се сликав за лична карта и пасош и ги земам во понеделник.

Што поскоро кај сите да имате позитивни промени...Со среќа!
Druze a ti so kakvi dokumenti beshe na proverka ?
 
Член од
23 септември 2013
Мислења
23
Поени од реакции
22
Дали има врска или не тоа е твое мислење.Убаво нагласувам дека тоа е мојот случај...За се повеќе некој друго подобро упатен ке ви каже...За старите документи има многу проверки поради многуте фалсификати во изминативе години....Но секој со својата среќа...

СО лесно..
Не е мое мислење, туку општо мислење. Затоа пишав ако не прочита дека е кај секого расзлично. Ти кажа твое миселење или случај, јас го кажав мојот и гледаш дека е раазлично. Проверката од вице е нов момент во последниве40-50 дена и ке биде пракса во иднина, од она што јас го дознав. Овде се изначитав многу работи и исто толку се изнаслушав од луѓе. Секако останува да си чекаме, па кој има среќа, нека е со среќа. :);)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom