Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ona je ovlasceni prevodilac od Ambasade?
 
Член од
27 ноември 2017
Мислења
64
Поени од реакции
25
http://www.justice.government.bg/Files/НИ_на_Наредба_1_636610251019060519.pdf
http://www.justice.government.bg/Files/Доклад_636610251019060519.pdf

Параграф единствен. В § 18 от Преходните и заклјучителни разпоредби думите „1 јули 2018 г.“ се заменјат с „1 јануари 2019 г.“
Не се уште подготвени за забрзување на процедурата.

А ова последново е демек еве нешто работиме (патриотите).
http://www.parliament.bg/bills/44/854-01-27.pdf
Ima li vrzka ovoj so zakokonot so bese najavuvan-olesnuvanje i procedura ot 6 meseci?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ima li vrzka ovoj so zakokonot so bese najavuvan-olesnuvanje i procedura ot 6 meseci?
Toa e za intervjuto da bide vo isti den koga se podavaat dokumentite vo MP, sega sakaat da go odlozat toa za pocetokot na slednata godina, Balkanska rabota I administracija ,zaradi nivnoto nerabotejne I neefikasnost cekame ovde so godini. A takov zakon kakov sto velis ti nikogas ne najavija, a za procedura od 6 meseci mozis da sonuvas, no nikogas nema da vidis.
 
Член од
4 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
11
Posle 4 meseci status izdavanje na ukaz od viceto vo proverka od viceto
Sto ke bide sea ?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Posle 4 meseci status izdavanje na ukaz od viceto vo proverka od viceto
Sto ke bide sea ?
Ке чекaш кaкo сите други штo чекaaт a кoлку време ке чекaш aкo ти пише некoј зaнемaри му гo кoментaрoт зaштo тoa никoј немoже дa ти кaже.Мoже месец мoже двa,мoже гoдинa мoли бoгa сaмo дa не бидеш прекрaтен зaштo имa и тaкви случaеви
 
Член од
4 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
11
Moze da pobaraat dopolnitelni dokumenti ? Da go prekratat ili potpisat ili?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Moze da pobaraat dopolnitelni dokumenti ? Da go prekratat ili potpisat ili?
Мoже све имa секaкви случaеви тукa пишaнo нa фoрумoв.Игрa улoгa и сo кaкви дoкументи си aмa aкo бaрaaт влaкнo вo јaјце ке нaјдaт oсвен aкo не си преку рoдител сo БГ држaвјaнствo
 
Член од
4 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
11
Direktno na polozitelno bev brat .
Samo so potvrda povrzana od dedomi roden1898 vo 100% bg selo spored Kncev
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Apel do tie sto sakat da pocnat postapka za BG drzavjanstvo AKO NEMATE RODITEL SO BG DRZAVJANSTVO ILI STAR DOKUMENT OD DEDO PRADEDO ne pocnuvajte ne si gubete vremeto
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
24
Вака ќе ти излезе ако си дирекно во Софија,таму каде што пишува Записване ќе кликнеш и ќе си закажеш кога сакаш да одиш да си го земеш
Ти благодарам за одговорот ☺[DOUBLEPOST=1525466502][/DOUBLEPOST]Прашање: после статус: Проверка од президента, ако е човекот одобрен, што статус има после? Дали "Молбата ви е уважена" или пак " Образувана е преписка со ххх број и може да си закажете датум за подигнување на указот"? Што точно ќе пишува? Фала
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom