Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2018
Мислења
28
Поени од реакции
20
D

Daniel_faca

Гостин
Ne postiraj nesto sto ne znaes ovoj zakon sto e otfrlen e od turskata partijavo bg i notmalnl deka patriotite ke go otfrlaat
Dobro be sebo da te prasam nesto kako planirate vie i vasata partija za koja neodamna se falese ovde i isto deka ke ima bg drzavjanstvaza site da soberete glasaci koga od prva lazete i sakate da gi manipulirate lugeto ova te prasuvam po masakrot sto im se desi na prepiskite id 2014 i toa del so potvrdi od zdruzenija? Fala odnapred pozz
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Dobro be sebo da te prasam nesto kako planirate vie i vasata partija za koja neodamna se falese ovde i isto deka ke ima bg drzavjanstvaza site da soberete glasaci koga od prva lazete i sakate da gi manipulirate lugeto ova te prasuvam po masakrot sto im se desi na prepiskite id 2014 i toa del so potvrdi od zdruzenija? Fala odnapred pozz
Нема потреба да прашуваш кога и сам го знаеш одговорот. Кажи а Македонија, а превара - едното исто
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Dobro be sebo da te prasam nesto kako planirate vie i vasata partija za koja neodamna se falese ovde i isto deka ke ima bg drzavjanstvaza site da soberete glasaci koga od prva lazete i sakate da gi manipulirate lugeto ova te prasuvam po masakrot sto im se desi na prepiskite id 2014 i toa del so potvrdi od zdruzenija? Fala odnapred pozz
Ke ti odgovoram odma 2013i2014 pretezno se so potvrdi i proishodi po star principt i za toa pocekaj sega tie sto se na protokolot so kraen rok 2 februar za dostava na dopo. Dokumenti pake vidime kakk ke se odvivaat rabotite
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
18
Поени од реакции
24
So da pisam veke mojo zivot bez bugarski pasos e unisten da odam negde I da se zakopam sama grobo da si go iskopam a tolku se nasevaf oti ke mi dadat pasos I sonuvaf za zivot vo germanija
Треба да се симнеш и малку да поработиш на твојот циљ ако го имаш, иначе ова твоето мене поише ми личи на фантазија.Ако те одбијат оди во Германија и докажи ги дека вредиш, не ти треба БГ пасош.
Глупо е малко да читамо небитни коментари...
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
494
Поени од реакции
318
Ne znam sto se lazete uste so ovoj Bg pasos, znam drugari so pari sto apliciraa, drugi sto vistina dedo, pradedo se tepal za bugarite pa ete den denes ni ednite ni drugite gi nemaat zemeno. Smenata e politikata nesto posto ne moze i so poari i bez pare da ne moze da se izvadi...
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Ke ti odgovoram odma 2013i2014 pretezno se so potvrdi i proishodi po star principt i za toa pocekaj sega tie sto se na protokolot so kraen rok 2 februar za dostava na dopo. Dokumenti pake vidime kakk ke se odvivaat rabotite
P KOLEV neka izleze javno na TV i neka kaze za problemite okolu BG drzavjanstva ama bez zaobikoluvanja od tipot ispravni dokumenti .togas neka ocekuva glasovi
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Треба да се симнеш и малку да поработиш на твојот циљ ако го имаш, иначе ова твоето мене поише ми личи на фантазија.Ако те одбијат оди во Германија и докажи ги дека вредиш, не ти треба БГ пасош.
Глупо е малко да читамо небитни коментари...
Da be zatoa sto netreba EU pasos za rabota vo EU site cekame ovde kako budali, znaeme deka mozi I bez no toa e za odredeni profesii I ako imas nekoj rabotodavac da te sponzorira, ako imas rodnini ili prijateli da ti pomognat, no poveketo nemame I zatoa cekame ovde kako budali.
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Треба да се симнеш и малку да поработиш на твојот циљ ако го имаш, иначе ова твоето мене поише ми личи на фантазија.Ако те одбијат оди во Германија и докажи ги дека вредиш, не ти треба БГ пасош.
Глупо е малко да читамо небитни коментари...
So mk pasos nemozes da se dokazuvas co Germanija ok? Jas rabotam ovde so mk pasos. Prvo bev vo partal firma pa posle se prefrliv vo Germanska i da ti kazam deka gazdata se iznemaci eden ipol meseci molejki gi da mi udrat dozvola za ovaa rabota sto sega ja imam. Ako vidat vo biroto za vrabotuvanje za stranci deka platata e povisoka od minimumot odma vrakaat odgovor SI IMAME NIE EU RABOTNICI ZA OVAA POZICIJA i togas moze da se slikas. Ke rmbas za 1000 evra kaj nekoj sto e pet pati poglup. Za onie so balkanski pasosi gi davaat onie rabotni mesta koi nema koj da gi popolni. Zborot mi bese nikogas nemoze da se meri eu pasos so mk pasos. Ne se isti pravata ovde. Zatoa si go sakam mojot pasos :)
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
18
Поени од реакции
24
Da be zatoa sto netreba EU pasos za rabota vo EU site cekame ovde kako budali, znaeme deka mozi I bez no toa e za odredeni profesii I ako imas nekoj rabotodavac da te sponzorira, ako imas rodnini ili prijateli da ti pomognat, no poveketo nemame I zatoa cekame ovde kako budali.
Знам како одат тие процедури и јас сум еден од тие будалите што чека скоро 4год и имам 1милион проблеми ама верувам дека еден не те интересира.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Ne e ova udar samo za nas, za posrednicinjata i patar k i mladenov i ostala ekipa i niv ke ke im prooafne biznisot zatoa vajda nema da molcat ke iskocat na tv protesti i sl
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom