Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Било кој. Пријател сака да почне процедура ама од Охрид да е
Pa podobar posrednik od tebe kaj ke najdi,ja znaes postapkata podobro I od posrednicite,imas vrski vo MP, a ke mu dades I malce popust na prijatelot
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Pa podobar posrednik od tebe kaj ke najdi,ja znaes postapkata podobro I od posrednicite,imas vrski vo MP, a ke mu dades I malce popust na prijatelot
Не драпај јајца, прашувам за пријател, шо да му правам сака посредник од Охрид дома да му бил.
Ако знајш од некој си јонче му рекле добар бил
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Не драпај јајца, прашувам за пријател, шо да му правам сака посредник од Охрид дома да му бил.
Ако знајш од некој си јонче му рекле добар бил
Dobro de ne se nerviraj se zezam, ako prijatelot ti e od Ohrid podobro da si se rasprasa sam, ovde nekoi clenovi mnogu zboruvaa loso za toj Jonce , dali e tocno koj ke gi znae, koj si svrsil rabota ke zborvi dobro koj go zaebal ke zborvi loso, mislam deka I tel. broj mu imaa napisano na forumov ama koj moze da go najde, bez gajle posrednicite go sledat forumov I sigurno Jonce sam ke ti go dade brojot ke ti prati poraka privatno, za pari zemajne sekogas se tuka za drugo se krijat.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Dobro de ne se nerviraj se zezam, ako prijatelot ti e od Ohrid podobro da si se rasprasa sam, ovde nekoi clenovi mnogu zboruvaa loso za toj Jonce , dali e tocno koj ke gi znae, koj si svrsil rabota ke zborvi dobro koj go zaebal ke zborvi loso, mislam deka I tel. broj mu imaa napisano na forumov ama koj moze da go najde, bez gajle posrednicite go sledat forumov I sigurno Jonce sam ke ti go dade brojot ke ti prati poraka privatno, za pari zemajne sekogas se tuka za drugo se krijat.
Е во право си
Како да му речам да дојди на форумот кога едвај се потпишува, ама добар е како шофер. Си доаѓа понеделник па ме замоли да му најдам посредник до 1000€
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Е во право си
Како да му речам да дојди на форумот кога едвај се потпишува, ама добар е како шофер. Си доаѓа понеделник па ме замоли да му најдам посредник до 1000€
Ако сака од Ванчо пиши ми ќе ти дадам.
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Зaтoa пишaв јaс пред некoе време декa требa генерaлнo дa ги гледaме рaбoтите, aкo престaнaт дa издaвaaт не сaмo тие сo пoтврди туку и тие сo стaри дoкументи немa сигурни дa бидеме зaштo кaј мнoгуминa имa рaзлики кoи се тешки зa дoкaжувaње.Ке бaрaaт влaкнo вo јaјце и чao пријaтнo.Дa не си мислиме кaкo штo пишувaaт глупoсти некoи демек сo стaри дoкументи сите земaле.Или ке дaвaaт или немa,сaмo тoa требa дa не зaсегa,a не небулoзи oд типoт aхa ти си сo стaр дoкумент 100% ке дoбиеш :facepalm:
Искрено, мислам дека сега е многу поповолна состојбата, затоа што некни ми кажаа дека некои преку братучед зеле указ. Фала богу податоците межу документите мора да се поклопуваат, не е тоа од сега, мора сепак да има основа за издавање на гражданството. А понатаму дали Јотова ќе им потпише, е друга приказна
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
173
Поени од реакции
131
Па чим си на финална оште не си разгледан од советот како сакаш да ти се смени
Каде беше на интервју

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Veke 10 meseci sum na finalna so poteklo od tatko , a nekoj so poteklo od bratuced tuka pisuva deka 3-4 meseci bil na finalna i posle toa zemal ukaz , toa bese muabetot !!! :)
Bugarska ambasada vo Skopje
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
Veke 10 meseci sum na finalna so poteklo od tatko , a nekoj so poteklo od bratuced tuka pisuva deka 3 meseca bil na finalna i posle zemal ukaz , toa bese muabetot !!! :)
Bugarska ambasada vo Skopje
Сигурно на задолжителна си бил многу малку време чим си на финална 10 месеци
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Оставам,
Аман изгубен сум без посредник (сарказам)
Не можам да трчам по други,
Ми се запна за од Јонче некој посредник од Охрид
Ако имате контакт пишете да му дадам ако не Здравје
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom