Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Dali nekoj slusnal za arhiv vo sofija kade sto se proveruva dali babati ili dedoti se krsteni od bugarrska eparhija 1941,1942,1943
Тој волшебен архив се наоѓа во магичното седиште во мистичната библиотека на волшебникот патријарх. Треба да го убиеш седмоглавиот змеј и да го однесеш неговото срце кај патријархот.
Без мајтап нема механизам за пристап до нивната евиденција
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Тој волшебен архив се наоѓа во магичното седиште во мистичната библиотека на волшебникот патријарх. Треба да го убиеш седмоглавиот змеј и да го однесеш неговото срце кај патријархот.
Без мајтап нема механизам за пристап до нивната евиденција
Uverenie davale ako spored data i izvod te najdat tamu[DOUBLEPOST=1518727144][/DOUBLEPOST]
Da se proveruvalo nemase polovina od podnositelive da dostavuvaat falc
Ako ne se rodeni 1941_1943 sigurno nema da najdat dzabe i ke prasuvas
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
101
Поени од реакции
38
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.04.2018
HELP!!!
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Цццц[DOUBLEPOST=1518728166][/DOUBLEPOST]
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.04.2018
HELP!!!
Што хелп бараш, ако имаш било што носи!!!!!!
Крштениче, книшка, извод, сведителство, било.што!!!
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.04.2018
HELP!!!
Акондо тој датум не однесеш стар докумен од агзархија или за дедоти бугарска војска или слично ќе те одбијат како и сите останати.Уште еден доказ дека со потврда не се мине
 
M

mucu

Гостин
Денеска го подигнав происходот во бугарска амбасада во Скопје, следен чекор ми е интервјуто. Да ве прашам какви ми се шансите да добијам пасош? Одам преку прадедо ми оти е роден пред 1912?та година, немам никој близок со БГ пасош, ниту па некој од фамилија има служено бугарска војска. Мене ми рекоа дека даваат сега и на овој начин? Иначе дедо ми и прадедо ми се родени во село одма до бугарска граница, може имам поголема шанса заради тоа? Ве молам за мислење, сакам да знам дали да се надевам на пасош.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Зaтoa пишaв јaс пред некoе време декa требa генерaлнo дa ги гледaме рaбoтите, aкo престaнaт дa издaвaaт не сaмo тие сo пoтврди туку и тие сo стaри дoкументи немa сигурни дa бидеме зaштo кaј мнoгуминa имa рaзлики кoи се тешки зa дoкaжувaње.Ке бaрaaт влaкнo вo јaјце и чao пријaтнo.Дa не си мислиме кaкo штo пишувaaт глупoсти некoи демек сo стaри дoкументи сите земaле.Или ке дaвaaт или немa,сaмo тoa требa дa не зaсегa,a не небулoзи oд типoт aхa ти си сo стaр дoкумент 100% ке дoбиеш :facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom