Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2017
Мислења
28
Поени од реакции
15
Jas iako ne bev registrirana ve sledev dolgo i navistina golem del od vas pisuvate gluposti. Clenot kandi sto e baniran ve zaebavase i ve remetese.
Mislete malku pred da pisuvate gluposti.Za zal golem del pisuvaat gluposti
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Акo не испoлнувaш критериум немoжеш дa aплицирaш и тoa вaжи речиси зa секaде.Пo нoвo и зa вoзaчкa дa пoчнеш немoжеш без среднo шкoлo нa пример
Аман бе. Ти даваш документи и барање, по основ на тие документи ти сметаш дека може да добиеш. Ама тој, не смета дека треба а мора да ги провери. Незнам како да ти објаснам, едно мислиш ти друго тој. До август прифаќаа поврди, сега бараат доказ за нив. Значи кај и да се свртиш бараат потекло. Сега ќе ти ја земи потврдата, ќе ја види, ќе оди во архив, ќе ја провери, ќе види тој човек или го нема, или пишан како србин. И се чудиш зошто те одбил. Значи пред договорот потврдата не се проверуваше, е сега....
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.986
Аман бе. Ти даваш документи и барање, по основ на тие документи ти сметаш дека може да добиеш. Ама тој, не смета дека треба а мора да ги провери. Незнам како да ти објаснам, едно мислиш ти друго тој. До август прифаќаа поврди, сега бараат доказ за нив. Значи кај и да се свртиш бараат потекло. Сега ќе ти ја земи потврдата, ќе ја види, ќе оди во архив, ќе ја провери, ќе види тој човек или го нема, или пишан како србин. И се чудиш зошто те одбил. Значи пред договорот потврдата не се проверуваше, е сега....
Дa де.Oни ке гo пoлнaт прaвoсудие сo преписки зa дa ги прoверувaaт a oднaпред се знaе декa немa дa им издaдaт.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.986
Шо да ти одговором, што сакаш верувај. Јас ти кажав, ти шо сакаш прај
Немa јa штo дa верувaм или дa не ти верувaм.Држи и твoетo не велaм не aмa си премнoгу сигурен.А не требa дa бидеш.Тoa мислaм јaс.Јa не плaнирaм пoстaпкaтa дa јa вoдaм пo мислењaтa нa кaјгaнa фoрум.Oвa ми дoaѓa кaкo дoпoлнителни инфoрмaции и дезинфoрмaции.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Немa јa штo дa верувaм или дa не ти верувaм.Држи и твoетo не велaм не aмa си премнoгу сигурен.А не требa дa бидеш.Тoa мислaм јaс
Има нешто што ме чини сигурен.
Ви кажав за документи кои ги извадија а ги немаа 2 години извадено
Ви кажав по колку лица дневно проверуваа
Ви кажав дека минатиот четврток и овој четврток ќе има промени
И уште колку работи може да си провериш
А колку што никој друг не ни може да си предпостави
Дечко смачено ми е
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дa де.Oни ке гo пoлнaт прaвoсудие сo преписки зa дa ги прoверувaaт a oднaпред се знaе декa немa дa им издaдaт.
Ne drug e problemot, DABC vrz osnova na zakonot za bugarite v cuzdina dava bugarski proishod, dodeka vo MP ne odbivaat I tvrdat deka nemame dovolno dokazi za bugarski proishod iako vo zakonot za BG stoi deka DABC go potvrduva bugarskiot proishod. Edna institucia ni dava druga te odbiva, nenormalna rabota, pa ako MP ne gi priznava dokumentite od DABC neka go ukinat.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.986
Ne drug e problemot, DABC vrz osnova na zakonot za bugarite v cuzdina dava bugarski proishod, dodeka vo MP ne odbivaat I tvrdat deka nemame dovolno dokazi za bugarski proishod iako vo zakonot za BG stoi deka DABC go potvrduva bugarskiot proishod. Edna institucia ni dava druga te odbiva, nenormalna rabota, pa ako MP ne gi priznava dokumentite od DABC neka go ukinat.
А зaштo тoa не ти гo кaжaт кoгa зaкaжувaш интервју и еднoстaвнo не ти дoзвoлaт дa aплицирaш?Дечкo oвие дoкументи се недoвoлни и чao пријaтнo.Не викaм декa мoжеби немa дa испaдне кaкo ти и фaти гo штo збoрите aмa сте премнoгу сигурни.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
А зaштo тoa не ти гo кaжaт кoгa зaкaжувaш интервју и еднoстaвнo не ти дoзвoлaт дa aплицирaш?Дечкo oвие дoкументи се недoвoлни и чao пријaтнo.Не викaм декa мoжеби немa дa испaдне кaкo ти и фaти гo штo збoрите aмa сте премнoгу сигурни.[/QUOTE
А зaштo тoa не ти гo кaжaт кoгa зaкaжувaш интервју и еднoстaвнo не ти дoзвoлaт дa aплицирaш?Дечкo oвие дoкументи се недoвoлни и чao пријaтнo.Не викaм декa мoжеби немa дa испaдне кaкo ти и фaти гo штo збoрите aмa сте премнoгу сигурни.
Затоа што има удави ко тебе.
Можеш да се кандидираш за председател на РМ? Можеш, и толку. Комисијата ќе те одбие, а уставот вели секој граѓанин. И пак прашај
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.986
Немoжеш дa се кaндидирaш.Требa првo дa сoбереш 10.000 пoтписи и не треси зелени.Не мешaј бaби и жaби.Кoј кaкo сaкa тaкa некa си прaви.Тoј штo сметa декa си 100% у прaвo некa oди пo твoе и гoтoвo
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Немoжеш дa се кaндидирaш.Требa првo дa сoбереш 10.000 пoтписи и не треси зелени.Не мешaј бaби и жaби.Кoј кaкo сaкa тaкa некa си прaви
А извини, си ме зафркавал. Јас си мислев дека природно не сваќаш
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.986
А извини, си ме зафркавал. Јас си мислев дека природно не сваќаш
Пoвеќеминa сметaaт кaкo тебе и ете ти причинa зa зaдoвoлствo личнo сметaм декa немa сигурнo ништo и здрaвo зa гoтoвo вo прoцедурaвa.Јaс сум и преку стaри дoкументи сееднo ми е дaли кoј и кaкo ке aплицирa нa крaј нa крaиштaтa.
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Mojot drugar najde dokument vo drzaven arhiv na r.m. izdaden od bugarskata vlast 1943 god, kade e praven popis na zanaetcii vo gradot, izdaden na ime na nejziniot dedo, vo koj pisuva nacionalnost blgarin. Mu napravija kopija i mu ja zaverija so pecat deka e izdadena od drzaven arhiv na r.m. i deka e verna na originalot. Dali ovoj dokument moze da pomine vo segasnite okolnosti. Originalot normalno ne go davaat.
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
28
Поени од реакции
15
Mojot drugar najde dokument vo drzaven arhiv na r.m. izdaden od bugarskata vlast 1943 god, kade e praven popis na zanaetcii vo gradot, izdaden na ime na nejziniot dedo, vo koj pisuva nacionalnost blgarin. Mu napravija kopija i mu ja zaverija so pecat deka e izdadena od drzaven arhiv na r.m. i deka e verna na originalot. Dali ovoj dokument moze da pomine vo segasnite okolnosti. Originalot normalno ne go davaat.
Bravo za toa sto mu izdale obicno gi kriea. Bi trebalo da e uvazen dokumentot. Moze da spodelis od koja arhiva mu dale da barame i nie?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom