Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
18
Imam i jas nekolku prasanja:
1. Zosto sme nie (so status Proerka od Viceprezidenta) vo miruvanje? Stignavme do potpis na Ukaz i se zapre rabotata.
2. Dali nekoj od tvoite luge zemale pasos i koga posledno?
3. Koj e posleden Ukaz sto e potpisan poslednive dva meseci?

Blagodaram.
Тие што се на проверка од виве президент нема уште никој земено[DOUBLEPOST=1507531824][/DOUBLEPOST]
Kako moze so brat/sestra so intervju avgust 2016 da cekkaat potpis? Da ne imas greska vo dodinata ili..?
Немам така кај мене веке има неколку примери а другите од јануар до јули со брат сестра се на дополнителна
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
ај со среќа да не е неделава..да се израдуваме пред избори..Ајде Јотова пушти го вентилот! :)))
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
ај со среќа да не е неделава..да се израдуваме пред избори..Ајде Јотова пушти го вентилот! :)))
Toa i jas sakav da go kazam :) Koga sme so pozitivna misla togas i rabotite najcesto se sreduvaat... Uspesna i srekna nedela na site sto nestrplivo ocekuvaat pozitivni vesti, kako i na site ostanati!!! ;)
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
@Aleksandar Pandev се знае ли дали ке се дава државјанства на оние што сме преку вујковци, тетки? И кога ќе се гласа законот?
 
Член од
9 март 2017
Мислења
68
Поени од реакции
95
Jas sum so dokumenti preku prv bratuced i sum vraten na dopolnitelna od maj mesec do sega, me ima i vo posledniot protokol za nosenje na dopolnitelni dokumenti, dali ke zavrsi rabota toa sto pradedomi e roden vo selo so 100% bugarsko naselenie spored knigata sto kruzi na forumot, pradedo mi e roden 1917g. Sto e potrebno za vadenje na potvrda od kaj Lazar Mladenov.
Pozdrav
 
Член од
8 септември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
43
Jas sum so dokumenti preku prv bratuced i sum vraten na dopolnitelna od maj mesec do sega, me ima i vo posledniot protokol za nosenje na dopolnitelni dokumenti, dali ke zavrsi rabota toa sto pradedomi e roden vo selo so 100% bugarsko naselenie spored knigata sto kruzi na forumot, pradedo mi e roden 1917g. Sto e potrebno za vadenje na potvrda od kaj Lazar Mladenov.
Pozdrav
Potrebno e da si clen na zdruzenieto . Se plakja 1800 denari za clenstvo i so toa mozes da izvadis potvrda
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Некое инфо некој 26.10.2016 интервју сеуште задолжителна. Произход добиен со стара крштеница од прадедо. Меѓутоа кога поднесував носев изод од мене, мајка, баба и крштеницата од прадедо. Не носев негова умреница не ми бараа. И ми ги вратија оригинал документите. На интервју не ми зедоа ништо оригинал од старите документи. Дали треба да доставувам нешто дополнително или да чекам статусот да ми се смени оти скоро година дена сум на задолжителна. Девојка ми е со копија од пасош сестра бугарка и она е сеуште задолжителна.. Некое искуство, мислење, совет ?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom