Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.667
Поени од реакции
28.087
И уште ова да те прашам ...дали може да се помине во Министерството без потврда од здружение а само со умрениците/изводите со предок роден пред 1918г во место со 100% блгари според статистиката на Кнчов?
Преку пoтврдa дoбивa пoгoлемa тежинa[DOUBLEPOST=1507500275][/DOUBLEPOST]
I hilari klinton, barak obama, donald tramp, vladimir putin, angela merkel i drugi skoro ke se povrzat na forumov. Mnogu se zagrizeni po prasanjeto za dobivanje bugarsko drzavjanstvo. Osobeno frau merkel nesonica ja fakalo sirotata...
Quatsch
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Candy daj be trgni se od furumot ne ne zamaraj site sto sme na forumot so glupostite tvoi ti ako imas zemeno ukaz ke dokazese so cista slika od tvoeto dosie i so pinot a ne so ckrtan screen shot ok a ne samo delis umovi za drugite
A zosto bi trebalo tebe ili na nekoj drug od traktoristite tuka da dokazuvam na bilo kakov nacin? Me zabole pickata dali nekoj veruval ili ne. Neli gledas deka ti i tie kako tebe da ve sobere covek zaedno IQ imate pod sobna temperatura :(
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
18
И уште ова да те прашам ...дали може да се помине во Министерството без потврда од здружение а само со умрениците/изводите со предок роден пред 1918г во место со 100% блгари според статистиката на Кнчов?
Мислам не мора и потврда од здружение[DOUBLEPOST=1507501414][/DOUBLEPOST]
Dali vo momentov pominuvaat so dokumenti od brat/sestra?
Конечно пак почнаа да минат брат и сетра веке тие што биле на интервју во август 2016 веке чекат потпис а другите пред тоа уште се на дополнителна
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Нешто инфо за нас што сме на дополнителна со запирка, и имаме доставено оргинал документи, когс ќе почнат да разгледуваат што како
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
18
Sto treba da ti pisuva na status za proishod da ti bide gotov i da treba da
Сите што имат подадено за происход во дабч до крајот на декември им се готови происходите
[DOUBLEPOST=1507502289][/DOUBLEPOST]
Нешто инфо за нас што сме на дополнителна со запирка, и имаме доставено оргинал документи, когс ќе почнат да разгледуваат што како
Каков оргинал документ имаш доставено
 
Член од
20 август 2016
Мислења
36
Поени од реакции
12
Мислам не мора и потврда од здружение[DOUBLEPOST=1507501414][/DOUBLEPOST]
Конечно пак почнаа да минат брат и сетра веке тие што биле на интервју во август 2016 веке чекат потпис а другите пред тоа уште се на дополнителна
Kako moze so brat/sestra so intervju avgust 2016 da cekkaat potpis? Da ne imas greska vo dodinata ili..?
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
А за вас никој ништо не знае вие сте сите во мирување
Imam i jas nekolku prasanja:
1. Zosto sme nie (so status Proerka od Viceprezidenta) vo miruvanje? Stignavme do potpis na Ukaz i se zapre rabotata.
2. Dali nekoj od tvoite luge zemale pasos i koga posledno?
3. Koj e posleden Ukaz sto e potpisan poslednive dva meseci?

Blagodaram.
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
17
Daj be neka ja banirat ova ne otru site ovde ednas za sekogas da se spasime od nejze[DOUBLEPOST=1507530859][/DOUBLEPOST]
A zosto bi trebalo tebe ili na nekoj drug od traktoristite tuka da dokazuvam na bilo kakov nacin? Me zabole pickata dali nekoj veruval ili ne. Neli gledas deka ti i tie kako tebe da ve sobere covek zaedno IQ imate pod sobna temperatura :(
[DOUBLEPOST=1507531004][/DOUBLEPOST]
A zosto bi trebalo tebe ili na nekoj drug od traktoristite tuka da dokazuvam na bilo kakov nacin? Me zabole pickata dali nekoj veruval ili ne. Neli gledas deka ti i tie kako tebe da ve sobere covek zaedno IQ imate pod sobna temperatura :(
Jas mislam najdobro za tebe e Bojko da te zeme u kancelarija kaj nego i sekoj den da ti ja dava terapijata i samo taka ke bidis srekna a?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Група 1: лица со неприкосновено потекло мајка татко,
Група 2: лица со неприкосновено потекло брат/сестра, и документи до трето колено
Група 3: лица со потврда од роднини, на разгледување
Група 4: лица со потврда од бугарски клуб, на детална анализа, со можност за прекин.

Значи ова е вистина, па што сакате мислете. Потврди од клуб, тешко ќе бидат уважени, т.е. само оние кои ќеможе да се поврзат.

Цел ден ќе има промени, следете

Нова листа најрано 1/11/2017[DOUBLEPOST=1507531339][/DOUBLEPOST]
Imam i jas nekolku prasanja:
1. Zosto sme nie (so status Proerka od Viceprezidenta) vo miruvanje? Stignavme do potpis na Ukaz i se zapre rabotata.
2. Dali nekoj od tvoite luge zemale pasos i koga posledno?
3. Koj e posleden Ukaz sto e potpisan poslednive dva meseci?

Blagodaram.
1. Се тера работата, не си дојдена на ред
2. Не знам
3. Минатата недела 2 од 2014
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.667
Поени од реакции
28.087
Група 1: лица со неприкосновено потекло мајка татко,
Група 2: лица со неприкосновено потекло брат/сестра, и документи до трето колено
Група 3: лица со потврда од роднини, на разгледување
Група 4: лица со потврда од бугарски клуб, на детална анализа, со можност за прекин.

Значи ова е вистина, па што сакате мислете. Потврди од клуб, тешко ќе бидат уважени, т.е. само оние кои ќеможе да се поврзат.

Цел ден ќе има промени, следете

Нова листа најрано 1/11/2017
Стaрите дoкументи?Венчaници Крштеници?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom