Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
11
Dokumentot e od registar za ragjanje isto taka ushte dvajca poznanici se odbieni vchera edniot so knishka deka dedomu bil vojnik a drugiot dokumenti od prv bratuched rabotata ne odi na arno.:(:(
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
преку каква роднинска врска имаш поднесено за пасош? некако многу брзо ти се сменило, мило ми е и со среќа
preku bratuced[DOUBLEPOST=1505406100][/DOUBLEPOST]
Od mart 2016 bev na intervju i sega pisuva izvadeno za dopolnitelna proverka. Kolku sme so ovoj status? Samo so potvrda od BKKS e vaka ili ? Ako e ova politicki togas se sto napraviv za Zaev bilo negativno za mene

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
site se so toj status drugarce samo tie preku roditel ne se[DOUBLEPOST=1505406513][/DOUBLEPOST]
Od denes na dopolnitelna, kako za informacija.
Intervju Juli 2016, finalna od April 2017 do denes. Dokumenti so prv bratuced, pred mesec dva dostaviv i dopolnitelni dokumenti izvodi, umrenica i potvrda od zdruzenie.
ZASTO BE VAKA U P..... PA NELI SO POTVRDITE KE PUSTALE aj vajda ke opravat neso[DOUBLEPOST=1505406696][/DOUBLEPOST]
Dokumentot e od registar za ragjanje isto taka ushte dvajca poznanici se odbieni vchera edniot so knishka deka dedomu bil vojnik a drugiot dokumenti od prv bratuched rabotata ne odi na arno.:(:(
ccccc informirajte go lazar
 
Последно уредено:
D

Drexel

Гостин
Dokumentot e od registar za ragjanje isto taka ushte dvajca poznanici se odbieni vchera edniot so knishka deka dedomu bil vojnik a drugiot dokumenti od prv bratuched rabotata ne odi na arno.:(:(
Како бе одбиен со војничка книшка? Со извод за раѓање од бугарија што прават тие ненормални таму или во документација и ма пропуст, таа воена книшка бугарска е? :facepalm: Или па на интервју згрешиле нешто има премногу непрегледани дупки за да се тврди дека е до документот...
 
Член од
13 септември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Mnogu sum kokoshka i go izgubiv brojcheto za provervanje dur brzav da se spakuvam posle intervjuto. Znae nekoj kako da go najdam brojot pak?
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Луѓе кој рече дека потпишувањето на добрососедскиот договор е крај на сите надежи за ние преку роднини и потврди, сега и со некои стари документи изгледа е во право.имаше некој дечко кој го сподели тоа на форумов.изгледа оваа информација е најточна.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Луѓе кој рече дека потпишувањето на добрососедскиот договор е крај на сите надежи за ние преку роднини и потврди, сега и со некои стари документи изгледа е во право.имаше некој дечко кој го сподели тоа на форумов.изгледа оваа информација е најточна.
Fala
 
D

Drexel

Гостин
Луѓе кој рече дека потпишувањето на добрососедскиот договор е крај на сите надежи за ние преку роднини и потврди, сега и со некои стари документи изгледа е во право.имаше некој дечко кој го сподели тоа на форумов.изгледа оваа информација е најточна.
Нема врска со тој договор зошто ова е внатрешна бугарска политика, да не ви се мати памет, Да не политизирам нема да одговарам на вакви прашања повторно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.654
Поени од реакции
28.018
Нема врска со тој договор зошто ова е внатрешна бугарска политика, да не ви се мати памет, Да не политизирам нема да одговарам на вакви прашања повторно.
Внaтрешнa пoлитикa нa еднa држaвa не се менувa преку нoќ,oсвен пo бaрaње oд некoгo.Сo стaри дoкументи и преку рoдител сo пoтеклo сaмo рaди грешкa мoже дa те oдбијaт.Немoже некoј штo гo крштевaлa или венчaлa Бугaријa дa не биде Бугaрин.
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Еве ние преку роднини и потврди можеби не треба многу да се надеваме.иако преку 70%од сите барања се по тој основ.ама гледам нема укази и со стари документи и преку брат и сестра.доста од нив има и на дополнителна.никој ништо не знае што ке биде ама работава е сериозна.
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Jas sum imal nekoja roda od bugarija preku dedomi ama kaj da baram sega ne im znam ni ime ni adresa neam poima znae li nekoj dali moze nesto da se napravi
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
24
Поени од реакции
15
Samo malku info i nadez od mene, sporo odi ama definitivno rabotat.

Bev na intervju vo konzulat Bitola maj 2016, dokumentite vlegoja vo sistem Sofija vo septemvri 2016. Pred nekoj den mi se smena statusot od "Zadolzitelna" vo "finalen ekspreten pregled".

Brojcheto mi e 69xx/2016. So srekja na site!
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
интервју во софија февруари 2016 со венчаница баба и дедо 1941 бугарска егзархија
септември 2016 на финална
во декември 2016 кога не се смени за указ, реков дека нешто не е во ред. некои тука сереа дека сум негативен.
февруари 2017 на се смени од задолжителна во дополнителна
септември 2017 сеуште на дополнителна
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
Samo malku info i nadez od mene, sporo odi ama definitivno rabotat.

Bev na intervju vo konzulat Bitola maj 2016, dokumentite vlegoja vo sistem Sofija vo septemvri 2016. Pred nekoj den mi se smena statusot od "Zadolzitelna" vo "finalen ekspreten pregled".

Brojcheto mi e 69xx/2016. So srekja na site!
i sega kje kazes deka rabotat,kje vides koga kje ti napisat staven na dopolnitelna[DOUBLEPOST=1505422771][/DOUBLEPOST]
интервју во софија февруари 2016 со венчаница баба и дедо 1941 бугарска егзархија
септември 2016 на финална
во декември 2016 кога не се смени за указ, реков дека нешто не е во ред. некои тука сереа дека сум негативен.
февруари 2017 на се смени од задолжителна во дополнителна
септември 2017 сеуште на дополнителна
djabe kazuvas tuka nekoi ili nemozat da razberat ili inaet teraat ili pak nekoj taka im kazuva da napisat
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom