Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
Како е можно кај мене бројчето 62** интервју Август на задолмителна а бројчиња од 6700 6800 на финална?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
E taka moze. Ova e sluzbenickata sto ti gi razgledala dokumentit i koga te videla tebe rekla uuu sega ovoj ke vidi ubavo bas nego od site go cekav vo moi race da padne. I taka se slucilo
IMG_4250.JPG
Како е можно кај мене бројчето 62** интервју Август на задолмителна а бројчиња од 6700 6800 на финална?
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Бар знам дека сигурно ќе добијам дека сум со документи од родители не се тресам како тебе :pos::pos::pos:
Ne mil jas voopsto ne se tresam :D jas podnesuvam naturalizacija za uste godina ipol od prilika pa ne mi ni treba poteklo koga veke ke ostvaram prestoj :D[DOUBLEPOST=1504815927][/DOUBLEPOST]Taka da jas ne go ocekuvam toj zakon nov tolku mnogu kolku sto site tuka gi zasega, jas imam opcija plus i cekor plus :D pa zatoa ve zaebavam koga mi e dosadno :lolzz:
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Пепи...Не рекoв декa немoже дa вoзи.Туку декa тoј немa ЕУ дoзвoлa кaкo штo тврди.Oткaкo ке пријaвиш aдресa знaм сaмo декa у Гермaнијa пoсле 6 месеци требa пoнoвo дa пoлaгaш.
незнам наведов само пример от тоа што сум го чул не верувам дека другарчињата би ме лажеле за такво нешто,но сепак имам и пријатели полицајци велат ако те допрат може да те казни за било што.[DOUBLEPOST=1504822668][/DOUBLEPOST]КОЈ ДЕБИЛИ И СЕБИЧНАЦИ СТЕ,БОК да чува от такива хора,смејтесе на маката на тугиот наместо да помогнете ГОСПОД нека ви е напомош
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
43
Здраво до сите членови на оваа тема ..
Особено активно ве следам последниве 2 години и никогаш не сум напишал нешто. Сега во последно време сум толку изреволтиран што .сакам и јас со вас да ја споделам разочараноста околу постапката за вадење на БГ Пасош.
Јас постапката ја почнав уште во 2013та година преку бугарската амбасада во Скопје а бројчето ми е мегу првите од 00**/2014 поминувајќи ги сите препреки како атлетичар на 110м но последнава е толку многу тешка што мислам дека и нема да се помине. ЗАШТО? Бидејќи, со назначувањето на новиот поптретседател на Бугарија како да добивме уште поголема последна препрека.
Според мојата анализа сметам го сметам следново...
главен адут на новата власт во Македонија беше дека дека многу млади се иселувале од државата и дека кога ќе дојдат ТИЕ (СДСМ) на власт ќе работат на тоа младите да не се иселуваат од државата. Е баш тоа сега стана и најголем проблем за нас бидејќи ако добро се сеќавате од промената на власт се успори процедурата а "рачната ja крена" господинот З.З којшто при посетата на Софија побара да не се издаваат пасоши на Македонци со цел да се прикаже дека откако е тој на власт младите не се иселуваат (по мое не дека не сакаат туку дека им се скрати и можноста за тоа).
Многу сакам во сето ова да грешам но дека е така покажуваат :
форумите коишто ги следам а никој не се пофалил дека добил потпишан Указ во последниве неколку месеци како и тоа дека сите информации коишто ги добивам од луге од Македонија и од Бугарија коишто работат во институции поврзани со оваа наша проблематика се негативни и креваат рамена.

Како и да е ви посакувам на сите среќа
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
Значи два дена ме нема и лапнавте стероиди.

Имам БГ возачка дозвола, зошто поминав цела процедура во БГ на регистрација на фирма таму. Проблемот е друг, веќе неко време се слуша дека тие ќе важат само за работа во БГ, а доколку ме застане полиција во ГЕ, и ако ми побара и пасош ќе морам да го покажам МК, друг немам. И покрај тоа што ги имам сите сертификати АДР, и полагања, може да ме казнат 3000 еур и забрана за работа. ПРАШАВ ДАЛИ НЕКОЈ ИМА РАЗБРАНО ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НА ОВАА ЗАБРАНА. Што не е јасно, што таклата со глупости. ДРУГО СИНДИКАТОТ НА ШОФЕРИ ВО ГЕ, ИМА ПОДНЕСЕНО ОФИЦИЈАЛНО БАРАЊЕ НА ОГРАНИЧУВАЊЕ И ПОСТРОГИ КОНТРОЛИ НА ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ШОФЕРИ. Прајте муабет колку сакате секој со маката со фрустрациите и верувањата[DOUBLEPOST=1504802267][/DOUBLEPOST]

Уште ги чекаме, или да не е згрешена годината? или ЛАЖЕВ???[DOUBLEPOST=1504803583][/DOUBLEPOST]
Времена, за работа
Ja se javiv vo nasata Ambasada i prasav dali so licna karta so postojan prestoj vo Bugarija ne so vremena tuku so postojan prestoj dali moze da se raboti vo EU posto jas sum sover sakam da vozam so takva licna mi rekoa deka ne moze
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Здраво до сите членови на оваа тема ..
Особено активно ве следам последниве 2 години и никогаш не сум напишал нешто. Сега во последно време сум толку изреволтиран што .сакам и јас со вас да ја споделам разочараноста околу постапката за вадење на БГ Пасош.
Јас постапката ја почнав уште во 2013та година преку бугарската амбасада во Скопје а бројчето ми е мегу првите од 00**/2014 поминувајќи ги сите препреки како атлетичар на 110м но последнава е толку многу тешка што мислам дека и нема да се помине. ЗАШТО? Бидејќи, со назначувањето на новиот поптретседател на Бугарија како да добивме уште поголема последна препрека.
Според мојата анализа сметам го сметам следново...
главен адут на новата власт во Македонија беше дека дека многу млади се иселувале од државата и дека кога ќе дојдат ТИЕ (СДСМ) на власт ќе работат на тоа младите да не се иселуваат од државата. Е баш тоа сега стана и најголем проблем за нас бидејќи ако добро се сеќавате од промената на власт се успори процедурата а "рачната ja крена" господинот З.З којшто при посетата на Софија побара да не се издаваат пасоши на Македонци со цел да се прикаже дека откако е тој на власт младите не се иселуваат (по мое не дека не сакаат туку дека им се скрати и можноста за тоа).
Многу сакам во сето ова да грешам но дека е така покажуваат :
форумите коишто ги следам а никој не се пофалил дека добил потпишан Указ во последниве неколку месеци како и тоа дека сите информации коишто ги добивам од луге од Македонија и од Бугарија коишто работат во институции поврзани со оваа наша проблематика се негативни и креваат рамена.

Како и да е ви посакувам на сите среќа
Ako imas 10-11 godini ke bide dobro a ako imas poveke ke bide mnogu zalno.
Ako te pratam tamu kade sto treba i ti prepisam terapija ke me baniraat pa zatoa samo se iznasmeav i ti davam sovet da se opustis malku da kuliras da olabavis :)
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Од мај/јуни тие што сме на Проверка от вицепрезидентот а претходно бевме за потпис никако да ни мрдне статусот, и взходјашт документ им однесов и не знам што сакаат...а гледам по други форуми на српски државјани им потпишуваат укази одма штом однесат взходјашт документ...Ова некако ми изгледа како да има некаква поврзаност договорот на Заев...
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Од мај/јуни тие што сме на Проверка от вицепрезидентот а претходно бевме за потпис никако да ни мрдне статусот, и взходјашт документ им однесов и не знам што сакаат...а гледам по други форуми на српски државјани им потпишуваат укази одма штом однесат взходјашт документ...Ова некако ми изгледа како да има некаква поврзаност договорот на Заев...
Dogovorot na zaev ti e dosatepen na internet imase okolu 10 clenovi toa bea nekolku lista ke go procitas za 5 minuti. Takvo nesto ne postoi... imate bujna fantazija od taa panika koja ve faka i ne znam kako vi teknuvaat tie gluposti[DOUBLEPOST=1504879634][/DOUBLEPOST] IMG_4251.GIF
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Dogovorot na zaev ti e dosatepen na internet imase okolu 10 clenovi toa bea nekolku lista ke go procitas za 5 minuti. Takvo nesto ne postoi... imate bujna fantazija od taa panika koja ve faka i ne znam kako vi teknuvaat tie gluposti[DOUBLEPOST=1504879634][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 177029
Ти мислиш ќе ти стават се' на изволте...мда, без прозаични работи please... Од друга страна еве ќе бидам контрадикторен, дај Боже да грешам, плус ќе се прекадам да не се мачиш :popce:
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ти мислиш ќе ти стават се' на изволте...мда, без прозаични работи please... Од друга страна еве ќе бидам контрадикторен, дај Боже да грешам, плус ќе се прекадам да не се мачиш :popce:
Se samo za vas tamu e prikrieno i mislite deka cel sve zivee vo zabluda i laga kako vas. Aman gotovo ne postoi veke komunistickata bedna kurva jugoslavija kade sto gi zatrule mozocite na nasite roditeli... sega e drugo vreme otvorete oci. Aj od mene tolku za denes na forumov :D
 
Член од
8 септември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
43
Ako imas 10-11 godini ke bide dobro a ako imas poveke ke bide mnogu zalno.
Ako te pratam tamu kade sto treba i ti prepisam terapija ke me baniraat pa zatoa samo se iznasmeav i ti davam sovet da se opustis malku da kuliras da olabavis :)
Candy сигурно си врсник со малиот мој и пред некој ден частеше торта пошо тргна во прво одделение?
Нешто не ти се допага или остана без зборови за реалната ситуација? Такви АУ ТЕРАПИИ можеш на татко ти да му пишуваш бидеји очигледно дека го имаш погрешно сватено ФОРУМОТ и за што се користи. А да од такви коментари како твојот не се приклучив до сега на форумов бидејќи гледам дека има доста такви како тебе со детски незрели мозоци на форумов . Исклучок и извинување на некои сериозни
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom