Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Да ве прашам освен оригиналниот документ што друго треба да носам како дополнителни документи. Се сретнав со посредникот и сепак ќе носам. Самиот ми рече. Иначе сум на дополнителна со запирка, интервју крај на Март 2016
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
Да ве прашам освен оригиналниот документ што друго треба да носам како дополнителни документи. Се сретнав со посредникот и сепак ќе носам. Самиот ми рече. Иначе сум на дополнителна со запирка, интервју крај на Март 2016
A posrednikot ako ti rekol samiot valjda on znae so dokumenti treba, i jas sum mart krajot pa mi rekoa od mnogu mesta deka nema potreba, ne brzaj rasprasaj se ubavo... Pozz
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Да ве прашам освен оригиналниот документ што друго треба да носам како дополнителни документи. Се сретнав со посредникот и сепак ќе носам. Самиот ми рече. Иначе сум на дополнителна со запирка, интервју крај на Март 2016
Посредниците сешто ке ти кажат.. Кога си запнал носи документи. Јас не носам. Затоа што веќе неколкумина потврдија од бугарска амбасада и од Софија дека не се потребни дополнителни документи. Сеа ако си запнал да ги носиш носи ги.
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Z
Aj ne me plasete so tie dve godini
Zdravo na iterviju bef maj 2014..
Na dopolnitelna od oktovri 2015..DO denes oste so odneseni kup dokumeti toa e vistinata. Pozdrav
Ajde 2014 god dadete odgovor na ovaa prasanje kolku se ceka na dopolnitelna vie ste megu postarite.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2017
Мислења
45
Поени од реакции
72
Ima fatigoova, samo zavisi od koe naseleno mesto vo MK se tvoite koreni
Ima li sansa da se zeme drzavjanstvo ajo.se nema dokument za poteklo? Braced mi ima podneseno od 2014 taka a ne znam so ke stori. Ve molam kolku I da e surovo kazete dali.ima sansi da izvadi drzavjanstvo
[DOUBLEPOST=1500212470][/DOUBLEPOST]Ima, no zavisi od koe naseleno mesto vo MK se tvoite dedo, pradedo/baba,prababa
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom