Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Dejancev

BrmBrm
Член од
22 април 2017
Мислења
15
Поени од реакции
8
od broevite sto gi manijacam jas
1834/2016 denes e na dopolnitelna
1835/2016 mu e izdadeno drzavjanstvo
ova. eod denes[DOUBLEPOST=1496068673][/DOUBLEPOST]Pogolemite broevi sto gi manijacam uste se vofinalna e sega da vidime sto ke se sluci so 1834/2016

1831/2016 - на задолжителна сеуште од 23.04.2017
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Дечки да ви се пофалам - Денеска ми се смени од финална во.....
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.

Иначе искрено да ви кажам сум со документ од ПРВ БРАТУЧЕД и друго ништо ! процедурата ја почнав Ноември 2015. Во Јануари (2016) ми закажаа интервју за Ноември 2016 , и во декември (2016) ми се смени статусот во Финална (значи после 1месец од интервју одма во Финална , што ми беше многу чудно) Сега што е следно , за колку време да очекувам следен статус? Број 18**/2016
Среќно на сите , и нема пишано правило како што видов ! СРЕЌНО НА СИТЕ
Мое мислење,но не значи дека е точно,имаш нешто побркано со броевите.Ноември интервју во Софија со број 18**/2016 а мене преписката ми е регистрирана на Февруари со бројче 14**/2016.
Провери си темелно дали правилно ги внесуваш бројчињата.
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Здраво

Дали некој може да ми каже, која е разликата да одам да се сликам за документи во поблиската Полициска станица (онаа кај автобуската) и онаа подалеку во општина Слатина.?
Сакам експресна процедура за веднаш да земам документи.

И потоа дали знае некој од ко ќе ги земам личните докумнти дали треба на граница да се покажат, бидејќе веќе ќе влезам во Бугарија со МК пасош, па логично и со него да излезам??

Поздрав
Колку што сум запознат за експресна процедура треба во полициската станица што е на бул.Мариа Луиза таа е единствена што ги изработува по експресна постапка....... за тоа со кој пасош да се излезит и јас не би ги комплицирал работите би излегол со македонскиот пасош
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Мeнe нe ми e јасно како јас со интeрвју во Дeкeмври 2015 со број 6544/2016 сeуштe Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. 9 мeсeци на задолжитeлно со родитeли бугарски државјани Јуни влeвам во 10ти мeсeц на задолжитeлно !!!! :facepalm:
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Drugar samo pisi dali odnese nekakvi dopolnitelni dokumenti vo ministerstvoto za pravosudie deka na blizok mu se smeni vo dopolnitelna denes i se javivme vika dokumentite da se dostavat vrz osniva na koe izdaden proishodot
I mene denes mi se smeni vo dopolnitelna od finalna, dali znaes so kakvi dokumenti e drugar it :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.667
Поени од реакции
28.087
I mene denes mi se smeni vo dopolnitelna od finalna, dali znaes so kakvi dokumenti e drugar it :D
И oвa штo гo пишaле и дaниел и сприте некaкo ми мирисa нa oнa хoнкoнк штo некoе време прoбувa дa гo oбјaсни-дaниел пишa декa нa другaр му му ги пoбaрaле дoкументите нa кoј oснoв дoбил прoизхoд.Тoa се истите oние дoкументи кoј нa хoнкoнк му ги пoбaрaле т.е. извoди, пoтврдa oд клуб a дa имaл дa пoднесе и стaри дoкументи и тие ке му ги бaрaле знaчи све штo се пoднесувa зa прoизхoд вo уште еден примерoк
 
Последно уредено:
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Мeнe нe ми e јасно како јас со интeрвју во Дeкeмври 2015 со број 6544/2016 сeуштe Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. 9 мeсeци на задолжитeлно со родитeли бугарски државјани Јуни влeвам во 10ти мeсeц на задолжитeлно !!!! :facepalm:
I jas ne znam, slicen slucaj sum kako tebe. Juni ke mi bide 10 mesec na zasolzitelna a imam solidni dokumenti so dedo BG drzavjanin.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.667
Поени од реакции
28.087
Акo е тoa тoчнo штo гo пишaв сите штo се нa финaлнa зa жaл мoже дa се oчекувa дa се врaтaт нa дoпoлнителнa (недaј бoже)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
do kaj se stignati tie sto se na dopolnitelna od 2014?nekoj so promena na status da pise.do koj broj se stignati?pozdrav
 
Член од
28 август 2011
Мислења
30
Поени од реакции
38
Мое мислење,но не значи дека е точно,имаш нешто побркано со броевите.Ноември интервју во Софија со број 18**/2016 а мене преписката ми е регистрирана на Февруари со бројче 14**/2016.
Провери си темелно дали правилно ги внесуваш бројчињата.

Сега јас ти кажувам 100% сигурно ! Да не одам повторно да проверам кој број ми пишува ![DOUBLEPOST=1496097824][/DOUBLEPOST]
MN BRZO NEKAKO DAJ SLIKAJ DA VIDIME DALI E VISTINITO

Љуѓе не знам што ви е вам што пишувате вакви интересни работи ! Дај сликај , не ми се верува не знам што ! Дали љубоморите , дали ви е мака .Глупо ми е што морам ова да ви го напишам стварно. Ако сакаш ќе ти сликам и пратам. Иако во првиот пост напишав и самиот дека е ЧУДНО што е толку брзо ! Да ви кажам дека 100% сум сигурен дека е до посредникот , и тоа 100% . Врски привилегии и разни работи. Ова е Бугарија и да не ве чуди ништо. НЕМА ПИШАНО ПРАВИЛО ![DOUBLEPOST=1496097961][/DOUBLEPOST]
Drugar samo pisi dali odnese nekakvi dopolnitelni dokumenti vo ministerstvoto za pravosudie deka na blizok mu se smeni vo dopolnitelna denes i se javivme vika dokumentite da se dostavat vrz osniva na koe izdaden proishodot

Никакви дополнителни документи, не сум враќан на дополнителна , значи од Финална одма на овој статус ! Среќно на сите останати
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Сега јас ти кажувам 100% сигурно ! Да не одам повторно да проверам кој број ми пишува ![DOUBLEPOST=1496097824][/DOUBLEPOST]
Љуѓе не знам што ви е вам што пишувате вакви интересни работи ! Дај сликај , не ми се верува не знам што ! Дали љубоморите , дали ви е мака .Глупо ми е што морам ова да ви го напишам стварно. Ако сакаш ќе ти сликам и пратам. Иако во првиот пост напишав и самиот дека е ЧУДНО што е толку брзо ! Да ви кажам дека 100% сум сигурен дека е до посредникот , и тоа 100% . Врски привилегии и разни работи. Ова е Бугарија и да не ве чуди ништо. НЕМА ПИШАНО ПРАВИЛО ![DOUBLEPOST=1496097961][/DOUBLEPOST]
Никакви дополнителни документи, не сум враќан на дополнителна , значи од Финална одма на овој статус ! Среќно на сите останати
ade ne si ja rasipvaaj radosta :)
da mi ti e so srecha i so ksmet ponatamu vo zhivoto i samo arnotii od pasosho da vidish :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom