Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
T

Techguru

Гостин
Јас сум со интeвју 17 Дeкeмври 2015 прeписката ми e образувана 26.08.2016 и тоа со потeкло од родитeли со Бугарски пасош а сeуштe истиот статус !!!!!!!!!!!! :mad:
Одприлика до Јуни 2016 се на финална Јули и Август сега треба да почнат да ги ставаат на финална . Јас бев на 22.8.2016 на интервју во Софија и сум на образувана преписка до денес точно 8 месеци . Со родители бг пасош
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Одприлика до Јуни 2016 се на финална Јули и Август сега треба да почнат да ги ставаат на финална . Јас бев на 22.8.2016 на интервју во Софија и сум на образувана преписка до денес точно 8 месеци . Со родители бг пасош
Ne e tocno deka do Juni 2016. Jas sum dekemvri 2016 i sum veke eden mesec na finalna
 
Член од
3 април 2017
Мислења
54
Поени од реакции
15
Mnogu se pravite deka se znaete. Jas ednas pisav deka tie sto se na dopolnitelna im fali dokument od bugarin predok, a nekoi tuka se protivea. Seznaeni luge ima mnogu gledam tuka
 
Член од
6 март 2017
Мислења
19
Поени од реакции
17
Ne e tocno deka do Juni 2016. Jas sum dekemvri 2016 i sum veke eden mesec na finalna
Tocno e do Juni 2016 se , samo vie ste isklucok so vi se smeni za 2 3 meseci od zadolzitelna na finalna, inace se ceka od 8 do 12 meseci na zadolzitelna. Kaj da e i nas treba da ni se smeni so sme od Juli i Avgust na zadolzitelna.
 
Член од
22 април 2017
Мислења
1
Поени од реакции
1
Tocno e do Juni 2016 se , samo vie ste isklucok so vi se smeni za 2 3 meseci od zadolzitelna na finalna, inace se ceka od 8 do 12 meseci na zadolzitelna. Kaj da e i nas treba da ni se smeni so sme od Juli i Avgust na zadolzitelna.
Jas bev juli na intervju i pred 3 dena mi se smeni od zadolzitelna na finalna.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Ne e tocno deka do Juni 2016. Jas sum dekemvri 2016 i sum veke eden mesec na finalna
Stvarno Candy ti nekako otstapuvas. Jas sum so intervju oktomvri, uste sum na zadozlitelna, a i ne vidov nekoj da se javil kako tebe tolku brzo na finalna. No barem ke ni bides reper dali ke dadat so potvrda. Ti bese samo so potvrda od zdruzenie, taka?
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Mnogu se pravite deka se znaete. Jas ednas pisav deka tie sto se na dopolnitelna im fali dokument od bugarin predok, a nekoi tuka se protivea. Seznaeni luge ima mnogu gledam tuka
Секоја процедура е приказна за себе и во различни ситуации има разлилен исход во постапката. Затоа и има различни мислења.

Али еве за таквите како тебе кои мислат дека се секогаш у право, има и посебна награда - Клик
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Stvarno Candy ti nekako otstapuvas. Jas sum so intervju oktomvri, uste sum na zadozlitelna, a i ne vidov nekoj da se javil kako tebe tolku brzo na finalna. No barem ke ni bides reper dali ke dadat so potvrda. Ti bese samo so potvrda od zdruzenie, taka?
samo so potvrda od bkk i uste edna clenka ne go pamtam nikot kako i bese isto od dekemvri 2016 e i taa e na finalna
 
Член од
3 април 2017
Мислења
54
Поени од реакции
15
Секоја процедура е приказна за себе и во различни ситуации има разлилен исход во постапката. Затоа и има различни мислења.
Eve dokaz. Znaci odma se pronajdoa. Muvata na kapata. Znaci svesni se deka sega znam deka nisto ne znam znaci aristetelova rabota
Али еве за таквите како тебе кои мислат дека се секогаш у право, има и посебна награда - Клик
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
14
Поени од реакции
20
Истиот случај сум и јас другар ... интервју 24 ти јануари 2016 и пред 1 месец некаде на дополнителна од финална ме почастија :) Шо е проблемот не пишува, само на дополнителна исто како што си пишал и ти, а не пишува поради која причина на дополнителна.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Истиот случај сум и јас другар ... интервју 24 ти јануари 2016 и пред 1 месец некаде на дополнителна од финална ме почастија :) Шо е проблемот не пишува, само на дополнителна исто како што си пишал и ти, а не пишува поради која причина на дополнителна.
Daj be luge javete te se vo ministerstvo, prasajte sto se bara ili e nekoja proverka? Ili posrednikot neka vi prasa, pa da kazete i da se prevzeme nesto
 
Член од
3 април 2017
Мислења
54
Поени од реакции
15
Ova so dopolnitelnive e nesto novo poslednive 2-3 meseci. Porano ako bese se vo red so dobar dokument za poteklo davaa drzavjanstvo mnogu poskoro. Vo posledno pocnaa da davaat na povekje ukrainci,.rusi i turci so roditeli rodeni vo bg. Edna.od pricinite za se pomalku davanje na.drzavjanstvo vo idnina na mak. I goranci e toa sto poteknuvaat od nesigurna teritorija t.e podracje. Duri ima i primeri.so.roditeli so.pasosi i pak imaat precki. I plus ima luge preku konzulat 3 god im trae vekje procedura. 1 i pol od.intervju, zakonskite ramki od ministerstvoto vekje se probivaat ako ne se proiznesuvaat dali ima pravo kandidatot.da.dobie drzavjanstvo ili ne
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Истиот случај сум и јас другар ... интервју 24 ти јануари 2016 и пред 1 месец некаде на дополнителна од финална ме почастија :) Шо е проблемот не пишува, само на дополнителна исто како што си пишал и ти, а не пишува поради која причина на дополнителна.
Во последниов период двајца форумџии,исто со документи од брат се вратени на дополнителна а причинате е следна-

Lele ama se iznervirav vakov status vi se ima li pojaveno, ve molam za sovet
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи В срок до _________ za eden mesec otprilika г., следва да представите удостоверение за родствени вр'зки, издадено от обштината по постојанен адрес в Р Б'лгарија на брат Ви .
и вториот пример

Мене пред десетина дена ме ставија на дополнителна проверка после 6 месеци на финална. Државјанството го вадам преку брат ми. Во средата посредникот беше да праша зошто сум вратен, излегло дека не е заведено дека брат ми има брат. Ме завеле, земал потврда и ја доставил во министерството, па се надевам дека ќе има брзо промена.
Јави се или прати посредник да праша во Министерството,може и кај тебе да е истиот проблем.
 
Член од
15 март 2017
Мислења
71
Поени од реакции
80
Ova so dopolnitelnive e nesto novo poslednive 2-3 meseci. Porano ako bese se vo red so dobar dokument za poteklo davaa drzavjanstvo mnogu poskoro. Vo posledno pocnaa da davaat na povekje ukrainci,.rusi i turci so roditeli rodeni vo bg. Edna.od pricinite za se pomalku davanje na.drzavjanstvo vo idnina na mak. I goranci e toa sto poteknuvaat od nesigurna teritorija t.e podracje. Duri ima i primeri.so.roditeli so.pasosi i pak imaat precki. I plus ima luge preku konzulat 3 god im trae vekje procedura. 1 i pol od.intervju, zakonskite ramki od ministerstvoto vekje se probivaat ako ne se proiznesuvaat dali ima pravo kandidatot.da.dobie drzavjanstvo ili ne
od kaj ovakvi informacii i kakvo e toa nesigurno podracje .. proliv me fana od tvojo komentar
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom