Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Вака сеа имам информација . Бев во Средец пред неколку дена да се регистрирам за ЕГН таму од ко го зедов удостоверението за гражданство и жената што работи на шалтер ми спомна дека :
Извод на раѓање ТРЕБА, преведен и легализиран во Бугарија, за тоа ви треба агенција да најдете за превод таму во Софија, има многу карши СДЕБНА ПАЛАТА потрудете се по ќошината и чикмаците. а едно пријателче на форумот рече дека можело и во Амбасада во Битола и Ск да завршат работа со изводот на родени за 20 еура. Уз муабет ми спомнаја дека можеби ќе требало и двајца блгарски сведоци при сликање за лична карта. Е така деца да си имате на ум. поздрав од мене сега за сега
Za slikanje da ne treba i po edna tegla ajvar da nosime???:icon_lol:
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
31
Dali nekoj ima broj od Boris Vangelov?
Ako ima nekoj neka mi pisuva vo poraka
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
Беше сестра ми пред две недели .Какви сведоци само извод ,емб и удостоверениото.Пополни формулар со име .презиме........Пжати во др зграда до нив одма со уплатницата назад и седна ја сликаше.Што се нема да измислат и од игла локомотива прават.Оди си братче какви сведоци какви глупости.Жените на шалтер се прекрасни услуга прекрасна едната е со црвена кратка коса постара др. Е млада девојка.Со среќа нека ти е.Само им е важно да нема грешка во документите т.е изводот со пасошот и емб кој ти го даваат од Средец.
Фала Многу другар за инфото и среќна нова 2017!Која е адресата за сликање точно ја знаеш?
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Фала Многу другар за инфото и среќна нова 2017!Која е адресата за сликање точно ја знаеш?
Od centar so taxi nema ni 5 min.prvo vlezi vo taxi pa posle kazi im do kade kratka e relacijata ne te nosat.Nas ne sobraa 10 leva ,na vrakanje se najde eden asolen samo 4 leva ni zema.Odma e do hotel Ramada samo toa kazi ili so navigacija ako odis so sopstveno vozilo.Blagodaram.srekna i na tebe i na site clenovi.
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
Zakazana sum na intervju na 17 Maj. Koj e redot posle toa t.e . dali e toa resavacki moment za odobruvanje t.e dobivanje na pasos ili ne? I za dete od 13 god. i 6 i 1/2 kakva e postapkata? Blagodaram
 

D3N1

Alfa Team
Член од
27 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
3
Utre treba da odam za Sofija da podignam ukaz.
Nekoj dali odi slucajno da podelime troskovi?
Da spodelam.info Gose Arsov od pocetokot mi sreduvase dokumenti. Coekot e korekten i tocen.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Utre treba da odam za Sofija da podignam ukaz.
Nekoj dali odi slucajno da podelime troskovi?
Da spodelam.info Gose Arsov od pocetokot mi sreduvase dokumenti. Coekot e korekten i tocen.
Дали си со некој стар документ или само со потврда од здружението МБП? И јас сум преку Гоше инаку
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
Od centar so taxi nema ni 5 min.prvo vlezi vo taxi pa posle kazi im do kade kratka e relacijata ne te nosat.Nas ne sobraa 10 leva ,na vrakanje se najde eden asolen samo 4 leva ni zema.Odma e do hotel Ramada samo toa kazi ili so navigacija ako odis so sopstveno vozilo.Blagodaram.srekna i na tebe i na site clenovi.
Со сопствено возило ќе одам ми треба точната адреса тоа е во општина слатина или на друго место пошто јас сум општина средец и таму ако може објаснување што бараат точно и каде се плаќа.Поздрав
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Здраво. Дали ке може некој да постира слика, или да даде линк од слика на Потврда од БККС со статистика? Фала многу
 
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
Вака сеа имам информација . Бев во Средец пред неколку дена да се регистрирам за ЕГН таму од ко го зедов удостоверението за гражданство и жената што работи на шалтер ми спомна дека :
Извод на раѓање ТРЕБА, преведен и легализиран во Бугарија, за тоа ви треба агенција да најдете за превод таму во Софија, има многу карши СДЕБНА ПАЛАТА потрудете се по ќошината и чикмаците. а едно пријателче на форумот рече дека можело и во Амбасада во Битола и Ск да завршат работа со изводот на родени за 20 еура. Уз муабет ми спомнаја дека можеби ќе требало и двајца блгарски сведоци при сликање за лична карта. Е така деца да си имате на ум. поздрав од мене сега за сега
Isto i jas bev vo Sredec i taa na salter mi pobara samo na obicno livce da i napisam majka, tatko,braka i sestri ako imam samo da zapise podatoci za familijata, a prv pat slusam deka mora izvodi da se nosat, isto i koga se slikav za licna karta i pasos ne mi pobaraa svedoci, a bas dva pati ja preprasav zenata dali treba svedoci i mi rece deka ne treba
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Ima nekoj iskustvo so intervjuto ? Mora da zboris bugarski ili ? I dali se dosta strogi,t.e dali moze da te odbijat dokolku utnes nesto ?
Sigurno deka ke te odbijat ako utnes nesto, a toa obicno e koga ke te prasaat kakva ti e narodnosta, a ti namestao BLGARSKA, da kazes MAKEDONSKA. Koga zboris probaj da zavrtis na nasive dijalekti bliski do blgarskiot jazik. E sega strogi? ??verojatno zavisi kaj kogo ke se padnes.Ete prebaraj po mene, imam pisuvano za intervjuto.[DOUBLEPOST=1483429670][/DOUBLEPOST]
Zakazana sum na intervju na 17 Maj. Koj e redot posle toa t.e . dali e toa resavacki moment za odobruvanje t.e dobivanje na pasos ili ne? I za dete od 13 god. i 6 i 1/2 kakva e postapkata? Blagodaram
Pa se razbira deka e biten moment, za da ne utnes nesto kako "makedonska narodnost" da kazes! Odma ke te odbijat. Ete prebaraj po mojot profil, pisuvav za intervjuto. A za deca i jas prasuvam, moeto e 10 godini, kako odi postapkata ama uste nikoj ne pisal nisto konkretno. Znam deka do 14 godini nemaat intervju, no izgleda roditelite odat na intervju. Ako edniot roditel e so bg pasos a drugiot ne, toj treba da potpise da se slozi.... nesto taka. Ako nekoj znae za deca neka pise
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom