Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2015
Мислења
9
Поени од реакции
1
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
Јас го имам овој статус ,имам поднесено документи од братучед,ме интересира како оди постапката понатака,која би била наредната промена на статус и после промената уште колку време се чека додека да се добие државјанството?инаку 2014 бев на интервју ,Поздрав и благодарам
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
2
Поени од реакции
2
zdravo podolgo go sledam forumov denes mi se smeni statusot
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија znaci lani bev na intervju vo noemvri broj 65**/2015 so dokumenti od cicko dali posle ovoj status moze da se prekrati prepiskata
 
Член од
22 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
22
zdravo podolgo go sledam forumov denes mi se smeni statusot
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија znaci lani bev na intervju vo noemvri broj 65**/2015 so dokumenti od cicko dali posle ovoj status moze da se prekrati prepiskata
Da,mozi ako ne ti odobri viceprezidentot
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Кје може ли некој да ми ги постира прашањата за интервју, на темава што се, ќе ви бидам благодарна поздрав
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
Мислам не јас сум од Кавадарци првен една личност што работи спроти амбасадата во Скопје ме маткаше 3 месеци демек у Скопје на интервју натаки наваки се јавив дирекно и ми кажаа од амбасада дека затоа што сум од Кавадарци морам да закажам во Битола.Затоа чим си од Скопје мислам дека и во Скопје ке треба. :)[DOUBLEPOST=1476669270][/DOUBLEPOST]
Ништо страшно ке треба да наброеш неколку празници,бојата на знамето нема трикови ке те прашат зошто сакаш бугарско државјанство дали имаш некаква идеа што би правел кога би го добил (ако).И тоа е тоа нема ништо страшно :);):)[DOUBLEPOST=1476669582][/DOUBLEPOST]
И јас сум со родител со бугарски пасош нема ништо сменето и јас сум 2016, а ме интересира како да знам кој број сум по ред затоа што бројот што ми го дадоа од министерството е следниов 128**/2016 а кога го проверувам на веб сајтот ми пиши Образувана преписка N:65**/2016 ??
Temmo broj na prepiska ti e 65**/216. Spored toj broj ke cekas. Moeto prasanje bese, kako 150 brojcina pred mene se na finalna a jas uste na zadolzitelna- dalie e ozno da me izvadat na dopolnitelna? Jas ne sum so pasos od roditel, preku vujko sum
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Ajde drugari neka kaze nekoj sto se slucuva so nas sto ne prekratija. Rekoa deka ke bideme vrateni vo procedura ima li nekoj nekakva informacija da ne se macime veke biva ne biva ova veke stvarno ne se izdrzuva
бате јавиму на младенов мислам дека е договорено и за прекратените,,се пополнува молба колку што знам таа процедура се брка преку адвокати.....[DOUBLEPOST=1476748114][/DOUBLEPOST]
Od bg klub od strumica pa ke vidime
САМО СО ТОА СИ??????????????????[DOUBLEPOST=1476748378][/DOUBLEPOST]
I jas prasuvav za istoto nekolku pati, ako nekoj ima nekoja nova informacija neka ja spodeli ili da napravime nov forum na taa tema, taka bi bilo poednostavno da imame informacii za prekratenite I nivno vrakjanje vo procedura kako sto bese veteno od novata direktorka.
јависе кај младенов ке ти објасни,таа процедура се брка со адвокати....
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
So sreka na site so promena na statusi od 2013! Iskreno se raduvam za Vas!!!
Kaj mene veke 3 meseci stoi По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Broj 119XX/2013
има некоја промена? јас искрено не знам точно колку време сум со статус финална проверка
ама мислам дека е околу 1месец
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Сакам да вадам бугарски пасош, имам потекло. Ме интересира дали може таа работа да се брка преку амбасада ? Што кога ќе треба да пријавам живеалиште, на која адреса ќе ме пишат ?

П.С.
Може ли некој ако не го мрзи да напише чекор по чекор што треба да се поднесе ако одиш преку посредник.
Nikoj?

Sent from my EVA using Tapatalk
 
D

dimitars

Гостин
Nekogas mozebi bilo pobrzo so posrednik megutoa sega vo sofija zakazuvaat na intervju za 2017 ili 18...megutoa ako nemas vreme da se smatkas po ambasadi zemaj posrednik ke ti zavrsi se i ke si naplati soodvetna tarifa za izvrsenata rabota. Pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom