Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2015
Мислења
58
Поени од реакции
83
Запомнете -
22 и 23 септември се неработни денови во Б'лгарија !
Следниот работен ден е 26 септември.
 
Член од
27 јули 2015
Мислења
134
Поени од реакции
285
Мене ми се смени денес:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Бр. 79**/2015
Мене ми се смени денес:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Бр. 79**/2015
I mene mi se smeni...prepiska XXX/Jan/2016
 
Член од
19 април 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво
Сигурно некој веќе го има ова објаснето, но се многу страници и неможам да најдам.
Ве молам дали може некој да го објасни? „Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.“

И уште колку се чека после ова за да може да се извади пасош?

Благодарам
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
So oovo status sum od juni mesec.imam 3 pati poteklo podadeno od tetka i od prv bratuced...
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
 
Член од
15 август 2016
Мислења
69
Поени од реакции
34
Na eden moj komsija mu se smeni ovoj status bez nikakvo poteklo intervju avgust 2013
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште
Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
A kolku mu e vreme stojal taj status pred da se smene?jas od juni cekam a poteklo podnesev oktomvri 2015 i vo juli 2016 pak poteklo podnesev
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Нема да ти одговорам директно на прашањето, само ќе ти кажам "да би имал јас такво друштво како Младенов, и јас би те упатил кај мене за потврда и после да се трчкаш со адвокати"...толку :)
мислам дека не ја разбираш ситуацијата,,тие што се прекратени от 2012/2013 тогаш потврди неммаше и не ги важеа плус ако добро се секавам Младенов тогаш се тужеше порадитоа,никакви документи не врвеа тогаш освен егзархија и воена книшка сведителство ништо друго не признаваја..сега Младенов ти дава можност и со потврда и молба со негови адвокати да си ја вратиш прекратената процедура назад во игра,ова е нешто ново барем несретнав некој досега да го проба ова...
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Член од
17 август 2016
Мислења
504
Поени од реакции
578
мислам дека не ја разбираш ситуацијата,,тие што се прекратени от 2012/2013 тогаш потврди неммаше и не ги важеа плус ако добро се секавам Младенов тогаш се тужеше порадитоа,никакви документи не врвеа тогаш освен егзархија и воена книшка сведителство ништо друго не признаваја..сега Младенов ти дава можност и со потврда и молба со негови адвокати да си ја вратиш прекратената процедура назад во игра,ова е нешто ново барем несретнав некој досега да го проба ова...
Konecno, nekoj ne ubo, tuku najubo da objasni i da kazi zosho N.M. velit -Site postari prekrateni predmeti, dojdite da izvadite potvrda od BKKS i ce ve upatam kaj advokati moi ludje, i sigurno ce bidite vrateni vo procedura i povtorno da bidite razgledani od komisijata od Ag. za grazdanstvo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom