Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Sukhoi-27

Гостин
Дечки уште сум на дополнителна и само со потврда од Струмица сум. Во меѓувреме најдов и воена книжица. Па се мислам дали да ја доставам.

Бидејќи гледам почнаа и без никакви документи да пуштаат... Што мислите?
Носи !!! , тоа од Струмица е несигурно.
 
Член од
5 мај 2007
Мислења
97
Поени од реакции
48
Дечки поздрав јас сум бев јануари 2016 на интервју на 20 пред два дена ми се смени
статусот во финален експертски инаку сум со број 83**/2015 поднесов за интервју во септември 2015 со крштеница од баба ми ,преку Софија .
Изгледа нешто кој кај кого му е предметот е работава.
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Усвоена молба Со Влезна EN: 12***/2016 / 02.08.2016 15:50. , а денес ми се смени статусот во Образувана преписка N:6***/2016/26.08.2016 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. ? Што е ова задолжително согласување ? Фала многу
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Друже, и јас бев прекратен од 2012та, мислам дека тоа ти кажува доволно. Плус од Струмица сум, така да знам некои работи. Не велам дека Младенов е лош човек, ама во принцип секој човек гледа да испрофитира од секоја ситуација. Прекратена постапка не се враќа. Спортски поздрав
очигледно си нешто лут на него, но како и да е да те прашам дали познаваш некој да го пробал тоа да извади потврда па со молба преку негови адвокати от прекратен да го вратат назат,,бидејки тој вели дека со министерката такво нешто било ДОГОВОРЕНО????нели сигурно си гледал на телевизија и интернет човекот навистина за разлика од ОНИЕ другите реагира се бори!![DOUBLEPOST=1474581396][/DOUBLEPOST]
Носи !!! , тоа од Струмица е несигурно.
а од македонско бугарско пријателство е сигурно???
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
5xx/2016 По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.so dokumenti sestra so bugarski basos.pra dedo vojnik v.trnovo i tetki bugarska egzarhija. So sreka na site
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
5xx/2016 По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.so dokumenti sestra so bugarski basos.pra dedo vojnik v.trnovo i tetki bugarska egzarhija. So sreka na site
Bravo, 2016 ja pocnaa, eve ti si vtror ili tret clen. SUPER!!!! So sreka
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
52
Поени од реакции
60
Образувана преписка N:6943/2016/07.09.2016 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
ve molam nekoj neka ni kazi sto znaci ova?[DOUBLEPOST=1474626701][/DOUBLEPOST]
Образувана преписка N:6943/2016/07.09.2016 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
ve molam nekoj neka ni kazi sto znaci ova?
na 15.04.2016 bev na intervju so krstenica od tatko mi
 
Член од
23 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
dobar den na site jas sum nov clen tuka ..sega vaka imam edno prasanje ako moze nekoj da mi odgovore..imam prva bratucedka so bugarski pasos , sega jas sakam ovie denovi da odam vo bugarija da podnesam za pasos preku nea so posrednik.. sega kolkavi mi se sansite da mi odobrat bug pasos preku bratucedkata ? inaku dedo mi bil bug vojnik ali nemozam da go najdam dokumentot .. kolkavi mi se sansite preku bratucedka mi da podnesam i kolku vreme se ceka i koga e intervjuto .fala i prijaten den
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
32
dobar den na site jas sum nov clen tuka ..sega vaka imam edno prasanje ako moze nekoj da mi odgovore..imam prva bratucedka so bugarski pasos , sega jas sakam ovie denovi da odam vo bugarija da podnesam za pasos preku nea so posrednik.. sega kolkavi mi se sansite da mi odobrat bug pasos preku bratucedkata ? inaku dedo mi bil bug vojnik ali nemozam da go najdam dokumentot .. kolkavi mi se sansite preku bratucedka mi da podnesam i kolku vreme se ceka i koga e intervjuto .fala i prijaten den

Јас поминав со прв братучед.... чекам уште потпис
 
Член од
23 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас поминав со прв братучед.... чекам уште потпис
cestitki .. samo uste edno da te prasam kolku vreme se ceka ? po sto prasav tuka nekoj mi vika otprilika 2-2.5 god fala ti na odgovor[DOUBLEPOST=1474638106][/DOUBLEPOST]
Јас поминав со прв братучед.... чекам уште потпис
cestitki .. samo uste edno da te prasam kolku vreme se ceka ? po sto prasav tuka nekoj mi vika otprilika 2-2.5 god fala ti na odgovor
 
Член од
23 септември 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
dedovcite mi bea bugarski vojnici ama nemam nikakov dokument,dali treba da odam licno vo voeniot arhiv vo VELIKO TRNOVO i dali treba nekoj moj dokumenti da mu dam da dokazam poteklo so dedovcite.[DOUBLEPOST=1474641879][/DOUBLEPOST]dedovcite mi bea bugarski vojnici ama nemam nikakov dokument,dali treba da odam licno vo voeniot arhiv vo VELIKO TRNOVO i dali treba nekoj moj dokumenti da mu dam da dokazam poteklo so dedovcite.[DOUBLEPOST=1474642326][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
21 декември 2015
Мислења
21
Поени од реакции
11
Decki da ve prasam za Eden sovet.U Noemvri pravam 3 godini od Intervju Inaku sum brojce 166**/2013.Megjuvremeno normalno Kako so pretpostavuvate bev na dopolnitelna proverka I nosev plus dokumenti.Statusot mi se nema smeneto od Maj 2015 I normalno Kako sto cekam taka prasuvav posrednici da mi kazat Dali mi e dokumentacijata na pravo mesto I site vikaat deka da...a jas seuste cekam promena na status...Dali ima nekako Sansa da se Javam bez da idam tamu da prasam da mi kazat na sto Kako sum I do kaj sum so aplikacijava? Gledam Tuka lugje se zalat od 2015 a nas realno I zborot veterani ne ne opisuva.Fala I ubav vikend na site!
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
breeee i deneska nisto ................ si velev deka denes ke mi se smeni srekata ama uste viceprezidentot gi nema potpisano ukazite........ako nekoj znaj so se slucuva ve molam za odgovor....93**/2013
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom