Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Sukhoi-27

Гостин
Konecno, nekoj ne ubo, tuku najubo da objasni i da kazi zosho N.M. velit -Site postari prekrateni predmeti, dojdite da izvadite potvrda od BKKS i ce ve upatam kaj advokati moi ludje, i sigurno ce bidite vrateni vo procedura i povtorno da bidite razgledani od komisijata od Ag. za grazdanstvo.
N.M. si ima zdruzenie i ako sakas da ti dade potvrda deka si clen treba da platis pari.Toa dali ke se dobiva drzavjanstvo vrz osnova na toa zdruzenie odlucuvaat vo ministerstvoto i po instituciite vo bg.Coekot si praj pari vo medjuvreme.Ako nemas druga alternativa izvadi od kaj nego potvrda ....
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
мислам дека не ја разбираш ситуацијата,,тие што се прекратени от 2012/2013 тогаш потврди неммаше и не ги важеа плус ако добро се секавам Младенов тогаш се тужеше порадитоа,никакви документи не врвеа тогаш освен егзархија и воена книшка сведителство ништо друго не признаваја..сега Младенов ти дава можност и со потврда и молба со негови адвокати да си ја вратиш прекратената процедура назад во игра,ова е нешто ново барем несретнав некој досега да го проба ова...
Друже, и јас бев прекратен од 2012та, мислам дека тоа ти кажува доволно. Плус од Струмица сум, така да знам некои работи. Не велам дека Младенов е лош човек, ама во принцип секој човек гледа да испрофитира од секоја ситуација. Прекратена постапка не се враќа. Спортски поздрав
 
Член од
17 август 2016
Мислења
504
Поени од реакции
578
N.M. si ima zdruzenie i ako sakas da ti dade potvrda deka si clen treba da platis pari.Toa dali ke se dobiva drzavjanstvo vrz osnova na toa zdruzenie odlucuvaat vo ministerstvoto i po instituciite vo bg.Coekot si praj pari vo medjuvreme.Ako nemas druga alternativa izvadi od kaj nego potvrda ....
Samo kazav deka e najubo objasneto toa sto nekolkumina na forumo objavija razgovor i sto im bilo receno od N.M. okolu prekratenite postapki, potocno za koi prekrateni postapki se odnesuva, za da ne se prai zbunka. A za drugoto sho go velish ne znam dali e tochno i dali e taka. Ce potvdri vremeto i nekoi sho ce probaat taka da napraat.
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Samo kazav deka e najubo objasneto toa sto nekolkumina na forumo objavija razgovor i sto im bilo receno od N.M. okolu prekratenite postapki, potocno za koi prekrateni postapki se odnesuva, za da ne se prai zbunka. A za drugoto sho go velish ne znam dali e tochno i dali e taka. Ce potvdri vremeto i nekoi sho ce probaat taka da napraat.
Vremeto ke kaze kolku e verodostojno toa sto go tvrdi N.M. vo sekoj slucaj.Jas nisto ne tvrdam.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Мене не ми се смени. Уште е зaдoлжителнo сoглaсувaње. 1.12.2015. Бр. 82.../2015
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
397
Поени од реакции
360
Друже, и јас бев прекратен од 2012та, мислам дека тоа ти кажува доволно. Плус од Струмица сум, така да знам некои работи. Не велам дека Младенов е лош човек, ама во принцип секој човек гледа да испрофитира од секоја ситуација. Прекратена постапка не се враќа. Спортски поздрав
abre bre bre od strumica si i ne si mozel nieden star dokument da bajdes tuuuu bre[DOUBLEPOST=1474532496][/DOUBLEPOST]
Друже, и јас бев прекратен од 2012та, мислам дека тоа ти кажува доволно. Плус од Струмица сум, така да знам некои работи. Не велам дека Младенов е лош човек, ама во принцип секој човек гледа да испрофитира од секоја ситуација. Прекратена постапка не се враќа. Спортски поздрав
abre bre bre od strumica si i ne si mozel nieden star dokument da bajdes tuuuu bre
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
So oovo status sum od juni mesec.imam 3 pati poteklo podadeno od tetka i od prv bratuced...
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
Zdravo Jas sum edna godina so toj status i odeseno poteklo
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
Ja sum poveke od godina.vtoroto poteklno go odnesev na 28/10/2015 i si cekam ...cekam...i koj znae uste kolku ke cekam.
P.S pred nekoj den se slusnav so posrednickata od bugaria i mi rece deka prosek posle podavanjeto na potekloto od 1 godina izlevalo drzavjanstvoto.pred nekoj den nekoj zel drzavjanstvo cekal 13 meseca otkako podnesel poteklo...
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
304
Поени од реакции
399
Дечки уште сум на дополнителна и само со потврда од Струмица сум. Во меѓувреме најдов и воена книжица. Па се мислам дали да ја доставам.

Бидејќи гледам почнаа и без никакви документи да пуштаат... Што мислите?
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
8
Поени од реакции
12
Дечки уште сум на дополнителна и само со потврда од Струмица сум. Во меѓувреме најдов и воена книжица. Па се мислам дали да ја доставам.

Бидејќи гледам почнаа и без никакви документи да пуштаат... Што мислите?
Nosi ic ne se misli!
 
Член од
26 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
73
мислам дека не ја разбираш ситуацијата,,тие што се прекратени от 2012/2013 тогаш потврди неммаше и не ги важеа плус ако добро се секавам Младенов тогаш се тужеше порадитоа,никакви документи не врвеа тогаш освен егзархија и воена книшка сведителство ништо друго не признаваја..сега Младенов ти дава можност и со потврда и молба со негови адвокати да си ја вратиш прекратената процедура назад во игра,ова е нешто ново барем несретнав некој досега да го проба ова...
Дали има некој вратен 2012/2013 од прекратените, преку Младенов и адвокатите од Софија?
прекратена преписка е веќе завршена преписка,
или е само купување на време и пари...[DOUBLEPOST=1474553472][/DOUBLEPOST]
мислам дека не ја разбираш ситуацијата,,тие што се прекратени от 2012/2013 тогаш потврди неммаше и не ги важеа плус ако добро се секавам Младенов тогаш се тужеше порадитоа,никакви документи не врвеа тогаш освен егзархија и воена книшка сведителство ништо друго не признаваја..сега Младенов ти дава можност и со потврда и молба со негови адвокати да си ја вратиш прекратената процедура назад во игра,ова е нешто ново барем несретнав некој досега да го проба ова...
Дали има некој вратен 2012/2013 од прекратените, преку Младенов и адвокатите од Софија?
прекратена преписка е веќе завршена преписка,
или е само купување на време и пари...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom