Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
C

CrazyCounter

Гостин
Почитувани пред 3 месеци подадов документи во Софија, и тоа со потврда од БКК, и сеа проверувам статус ова ми пишува,
Статус'т на зајавлението е : Издадено удостоверение

Што значи ова, позитивно е, има шанси за пасош, да славам :)
Однапред благодарам.
rano e uste prijatele :)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Кој е тој посредник Ване од БГ? Да не мислиш на Ванчо Јакимовкси од Охрид што живее во Софија?
не мислам дека е од косел,а што дане идеш и ти преку него??[DOUBLEPOST=1470711518][/DOUBLEPOST]
Нормално дека ти треба од родителот документ како лична карта или пасош и од тебе извод на родени. У ,,мое време,, пред едно три години пред се да се закомплицира со процедуриве(кои денес не ги разбирам) беше така и времетраењето си беше како кај сите, си чекаш минимум година дена.
не во ред,мислев на други документи како архив,прадедо,баба,клубови и слично...
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
не мислам дека е од косел,а што дане идеш и ти преку него??[DOUBLEPOST=1470711518][/DOUBLEPOST]
не во ред,мислев на други документи како архив,прадедо,баба,клубови и слично...
Nemas potreba, roditelot ti e drzavjanin ti normalno deka ke bides. Toa e najjak dokaz za poteklo od site.
 
Член од
18 ноември 2015
Мислења
44
Поени од реакции
32
Поздрав форумџии :) сакав да споделам со вас нов статус ама не мојот туку на другар ми, што имаше потекло од баба, од денес статусот му гласи вака ,,Образувана преписка N:8112/2013/05.06.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 73 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.,, Знаете ли како оди постапката понатаму и што треба да се направи сега со овој статус?
Со мојот статус сеуште ништо ново, чекам да биде разгледано од Советот (имав доставено потврда од БКК и потекло од вујко).
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
preku 5***/2015 bidejki mene pred eden mesec veke mi pisit :
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
preku 5***/2015 bidejki mene pred eden mesec veke mi pisit :
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Auuuu, pa super, znaci 2015 brzo napreduva. Bravo SWAT.
A so sto dokumenti si?
 
Член од
5 март 2015
Мислења
67
Поени од реакции
44
preku 5***/2015 bidejki mene pred eden mesec veke mi pisit :
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Jas sum 57**/2015 uste nema promena na obrazuvana prepiska :(

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
198
Поени од реакции
143
Поздрав форумџии :) сакав да споделам со вас нов статус ама не мојот туку на другар ми, што имаше потекло од баба, од денес статусот му гласи вака ,,Образувана преписка N:8112/2013/05.06.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 73 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.,, Знаете ли како оди постапката понатаму и што треба да се направи сега со овој статус?
Со мојот статус сеуште ништо ново, чекам да биде разгледано од Советот (имав доставено потврда од БКК и потекло од вујко).
А другарти колку чекаше за потпис?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom