Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Нека најде Петар Колев НЗС помеѓу Софиска Рајонна Прокуратура, чл.308 ал.2 вр. с ал.1 от НК и Срна Најдовска. Сам ќе увиде дали имам аргументи или не.
Благодарам на поздравот. Бидете поздравени и вие.
Jas odamna pisuvav tuka raboti za toj petar kolev ama se prosirija muabeti od clenovite deka go reklamiram mladenov itn. Sepak neka sekoj sam si odbere. Nema serioznost ni sorabotka od strana na toj petar i taa marinela. Pak da pojasnam ne go reklamiram mladenov nego od dvete losi opcii ponaloto zlo e mladenov :)
 
D

Daniel_faca

Гостин
ај и јас да се пофалам денеска ми се смени и мене и на сопругата иначе сме од 2013 јас бев со крштално од брат на прадедо и потврда од Струмица а сопругата без дополнителен документ на финален бевме од април така да чекаме потпис од премиер

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Milo mi e sto citam vakva vest ama ne mi e verno ne deka ne e vistina posle se sto se desi poslednive nekolku meseca bez nikakov dokument molbata e uvazena bravoooo
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Milo mi e sto citam vakva vest ama ne mi e verno ne deka ne e vistina posle se sto se desi poslednive nekolku meseca bez nikakov dokument molbata e uvazena bravoooo
и мене не ми беше верно ко прочитав сабајле али таман е :D
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Образувана преписка N:70XX/2013/14.05.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 65 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

На финален преглед 3 месеци, чека потпис од президентот 1 месец, без однесени никакви дополнителни документи, единствен доказ за бугарско потекло е тоа што на молбата за добивање БГ државјанство напишав бугарски податоци, ЕГН и сл. од брат ми.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Какви се шансите за државјанство со прв братучед "бугарин"?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ај и јас да се пофалам денеска ми се смени и мене и на сопругата иначе сме од 2013 јас бев со крштално од брат на прадедо и потврда од Струмица а сопругата без дополнителен документ на финален бевме од април така да чекаме потпис од премиер

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
како женави без дополнителен документ НЕ МОЖНО мора барем потврда од БККС да има!!???!!??[DOUBLEPOST=1469571231][/DOUBLEPOST]
Со среќа на сите. Еве доказ дека ќе се убрза работава. Постирав одговор од јулијан ангелов ама некои не веруваа. Само напред
незнам брат тешко ми е да поверувам НЕ БЕЗ ДОКАЗИ,,на посреднициве во моментов им треба очајно пари за на море (одмор) во јужна македонија или каде и да е,.
 
Последно уредено:
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Da nee pak nekoja greska vo sistem kako lani pa za den se se vrati kako sto bese...koj znae sto se slucuva so sreka na site i da uzivate pozz
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Znaci samo za da znaete do kadee e 2015 moite deca se so brojce had 3500....inaku pod 14 god se....... juni 2015 intervju od april na finalna a od vcera cekaat za potpis so dokumenti kopija od tatko im BG pasos....
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
како женави без дополнителен документ НЕ МОЖНО мора барем потврда од БККС да има!!???!!??[DOUBLEPOST=1469571231][/DOUBLEPOST]
незнам брат тешко ми е да поверувам НЕ БЕЗ ДОКАЗИ,,на посреднициве во моментов им треба очајно пари за на море (одмор) во јужна македонија или каде и да е,.
Прво ке добие сопруго,па на база на сопруго му доделват и на сопругата,што не ти е јасно?
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Нема друго објаснуванје освен ако е грешка или пак ја олеснија процедурата.Еве и друг наведи дека со вујко чека потпис.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Прво ке добие сопруго,па на база на сопруго му доделват и на сопругата,што не ти е јасно?
Nemozi taka zatoa sto vo isto vreme podnesuvaat, toa se dva razlicni predmeti, I vrz osnova na soprug nema osnov da dobie, no mozebi taa si podnela silni dokumenti na pocetok od tatko,dedo,baba I sl.,ne ni e objasneto so koi dokumenti podnela zenamu samo kazuva deka ne odnela dopolnitelni.Vo sekoj slucaj ova e dobra vest, izgleda pocnaa da davaat polesno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom