Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Aman bre luge dajte nekoj terk za Veliko Trnovo kako baravte da gi najdete vonicite????
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Дали некој знае за колку време го закажуваат интервјуто во Битолската амбасада,зашто во Бугарија на еден другар пред скоро неполн несец му закажаа за септември 2017
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
zdravo okulu razlikite na preziminja godini i kaj mene ima razlika vo prezimeto na umrenicata
i stra licna karta na pradedomi vo licnata karta(1912) pisuva petrov a vo umrenicata pertovski
nekoj so slicni problemi sto pominal preku ova ke imam problem ili 50/50:)
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Zdravo Pat. Znaci na Sovetot na grazdanstvo ke mu trebaat okolu 3-4 meseci neli? Mene statusot mi se smeni na 04.04 i sega na toa da dodadam plus 3-4 meseci? I za potpis mesec dva potoa. Fala
јас сум во слична ситуација ко тебе, април лани бев на интервју со татко со бг државјанство така што оптимистички се надевам дека работата ќе биде за четири, евентуално пет месеци...[DOUBLEPOST=1463475024][/DOUBLEPOST]
Zdravo Pat. Znaci na Sovetot na grazdanstvo ke mu trebaat okolu 3-4 meseci neli? Mene statusot mi se smeni na 04.04 i sega na toa da dodadam plus 3-4 meseci? I za potpis mesec dva potoa. Fala
јас сум во слична ситуација ко тебе, април лани бев на интервју со татко со бг државјанство така што оптимистички се надевам дека работата ќе биде за четири, евентуално пет месеци...
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Epa dostaviv original krstenica i izjava zaverena na notar za isto lice. Drugo sto da pravam? u sistem nisto ne stoi. Toa ne mi e jasno bi trebalo da pisuva barem nesto
Чим си однел и изјава, не знам стварно што да ти кажам :(
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: vkv
Член од
17 мај 2016
Мислења
54
Поени од реакции
57
јас сум во слична ситуација ко тебе, април лани бев на интервју со татко со бг државјанство така што оптимистички се надевам дека работата ќе биде за четири, евентуално пет месеци...[DOUBLEPOST=1463475024][/DOUBLEPOST]
јас сум во слична ситуација ко тебе, април лани бев на интервју со татко со бг државјанство така што оптимистички се надевам дека работата ќе биде за четири, евентуално пет месеци...
Fala ti! Imas da mi dades broj od nekoj agent koj posreduva?
 
V

vkv

Гостин
и кај мене беше исто. не е проблем не се секирај.[DOUBLEPOST=1463473396][/DOUBLEPOST]
Друже правиш муабет за различна работа. Кај мене "проблемот" е поинаков, јас немам проблем со документите за произходот, т.е јас поминав дабч и интеревју и никој не најде примедба за презимињата, ниту во дабч (пошо ги разгледале пред да ми дадат произход нели?), ниту на интеревју, тетката што ми го правеше интеревјуто не ми најде примедба.
I jas sve pominav. bev na finalen i me izvadija za dopolnitelna[DOUBLEPOST=1463477500][/DOUBLEPOST]
Чим си однел и изјава, не знам стварно што да ти кажам :(
Jebi ga druze sudija. Za dve nedeli otkako me izvadija na dopolnitelna odnesov
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
E sega mi olesna, fala mnogu goran.slavkoski[DOUBLEPOST=1463473676][/DOUBLEPOST]


Nie sakavme taka da napravime, no posreduvacot rece deka nemalo potreba, bidejki tatkomi e veke bugarin. Kako i da e veke koga bidnalo ke mora da idam do Sofija. Pa ke vidime sto e rabotata.
sigurno e greska. ke si zemis drzavjanstvo.. ali sepak si stojam na toa deka trebase da go odnesis i pasosot od tatko ti. Jas imam svidetelstvo od dedo, pisi nacionalnost blgarin, ako mu odobrat na majka mi a vo meguvreme dodeka majka mi go zemi ukazot ne go razgledat mojot predmet ke odnesam fotokopija od ukazot za sekoj slucaj, 50 evra plus minus ne se problem. problem e cekajneto pak da te proverat ako bidis na dopolnitelna. inace so majka mi na ist datum imame podneseno dok
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
I jas sve pominav. bev na finalen i me izvadija za dopolnitelna[DOUBLEPOST=1463477500][/DOUBLEPOST]
Jebi ga druze sudija. Za dve nedeli otkako me izvadija na dopolnitelna odnesov
Е па добро бе, значи дека уште не си стигнал да бидеш пак разгледам, тогаш уживај ќе ти дојде редот, ќе ти го прифатат. Јас мислев дека уште од почеток ти е поднесена изјавата, па со тоа те вратиле во дополнителна. Сега чекај си само, ќе ти го прифатат сигурно.
 
V

vkv

Гостин
Е па добро бе, значи дека уште не си стигнал да бидеш пак разгледам, тогаш уживај ќе ти дојде редот, ќе ти го прифатат. Јас мислев дека уште од почеток ти е поднесена изјавата, па со тоа те вратиле во дополнителна. Сега чекај си само, ќе ти го прифатат сигурно.
Bi trebalo. Jas pretpostavuvam deka e toa. Ne bi trebalo da e nesto drugo
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
12
Поени од реакции
3
dali nekoj znae koga zakazuvaat za intrervju vo ambasada vo sk a koga vo sofija i kaj e podobro da se pocne procedurata
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
82
Поени од реакции
50
Decki kako da proveri soprugata taa e preku ambasada i stigna brojce i pin, vo priviot del e ok vo vtoriot kade vika Преписка N:/година sto se pisuva,
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
преписка N:// = Рег.Но / годината десно што и ја пишува од печатот.

еве подетално како изгледа..

 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
82
Поени од реакции
50
преписка N:// = Рег.Но / годината десно што и ја пишува од печатот.

еве подетално како изгледа..

Значи вака се јави и и кажаа број81../2016 и пин2....., во Молба вх.номер81,,/2016 и пин2,,,,, и излага Приета молба с входјашт N:8..../2016/13.05.2016 13:24. е сеа што да внесам во Преписка N:/година..., кога ќе внесам 8.../2016 пишува Нјама такава преписка заведена по консулски п'т[DOUBLEPOST=1463483090][/DOUBLEPOST]
преписка N:// = Рег.Но / годината десно што и ја пишува од печатот.

еве подетално како изгледа..

Значи вака се јави и и кажаа број81../2016 и пин2....., во Молба вх.номер81,,/2016 и пин2,,,,, и излага Приета молба с входјашт N:8..../2016/13.05.2016 13:24. е сеа што да внесам во Преписка N:/година..., кога ќе внесам 8.../2016 пишува Нјама такава преписка заведена по консулски п'т
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
I jas sve pominav. bev na finalen i me izvadija za dopolnitelna[DOUBLEPOST=1463477500][/DOUBLEPOST]
Jebi ga druze sudija. Za dve nedeli otkako me izvadija na dopolnitelna odnesov
a od koja godina si i po kolku vreme te vratija od finalen na dopolnitelna i kakvi dokumenti imase dostaveno pozz i so srejka od se srce[DOUBLEPOST=1463483396][/DOUBLEPOST]
I jas sve pominav. bev na finalen i me izvadija za dopolnitelna[DOUBLEPOST=1463477500][/DOUBLEPOST]
Jebi ga druze sudija. Za dve nedeli otkako me izvadija na dopolnitelna odnesov
a od koja godina si i po kolku vreme te vratija od finalen na dopolnitelna i kakvi dokumenti imase dostaveno pozz i so srejka od se srce
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom