Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
Спред ова, Советот по гражданството се уште не е формиран. Во другите совети веќе има членови. Додека не се формира, нормално, не може да одобрува државјанства.
http://saveti.government.bg/web/cc_20/1
Se odolgovlekuva za formiranje na sovet za grazdanstvo, podobro e prvo da se izmeni procedurata sovet e 5 min rabota ako imase sovet ke morase da raboti po stara procedura....trpenie samo pocna da se sredva sme cekale po 2 god ke pocekame uste nekoe vreme
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Se odolgovlekuva za formiranje na sovet za grazdanstvo, podobro e prvo da se izmeni procedurata sovet e 5 min rabota ako imase sovet ke morase da raboti po stara procedura....trpenie samo pocna da se sredva sme cekale po 2 god ke pocekame uste nekoe vreme
"Godina prodje, dan nikako" :unsure:
 
Член од
10 декември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
zdravo , dali so samoto izleguvanje na brojceto avtomatski izlaga ukazot i se potpisuva od podprecedatelot ili treba licno da se potpises ? :)
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Najnovi vesti od mojot posreduvac so moze i gi znaete smena na vlada smena na site vraboteni sovetot ne raboti uste e u faza na formiranje nov pretsedatel treba da se odrede koj ke gi potpisuva dzravjanstvata rabotata ke se razvlece.Se e stopirano.drugo sto mi kaza ima nogu odobreni so cekat na potpisuvanje odnosno izdvanje na ukaz.Do posle praznicite nema da se znae nisto so znaci tie posle 10000 ke pocnat da izlavat zdravje fevruar mesec.Znaci ke se razvlece rabotata epten a dali na dobro ili ne nikoj ne znae.Koj e kako gospod nikoj ne e, koj znae zaso se odvivat vaka rabotite i dali ke trazat i natamu dokumenti ne znam ne znae ni posrednikot ni dali ke trazat voopsto.Znaci da se udruzeme zaedno i da stiskame palci seto ovoa cekanje da bide na dobro.
 
Член од
10 декември 2014
Мислења
21
Поени од реакции
18
Kakov gospod, situacijava ne moze da bide bolja na kako sto ide momentalno. Ne moze vekje da bide ignorirana situacijava. Tie ne smetaat za sogragjani, i celiov muabet za pozitivni promeni e cista formalnost. Vremeto ke sredi se (i e prasanje na meseci ne godini), nema apsolutno pricina da kines zivci se dodeka si od makedonsko poteklo.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Kakov gospod, situacijava ne moze da bide bolja na kako sto ide momentalno. Ne moze vekje da bide ignorirana situacijava. Tie ne smetaat za sogragjani, i celiov muabet za pozitivni promeni e cista formalnost. Vremeto ke sredi se (i e prasanje na meseci ne godini), nema apsolutno pricina da kines zivci se dodeka si od makedonsko poteklo.
godini kako denovi,denovi kako meseci.Jas go fativ posledniot voz go zedov utre ke mi go donesat nerviram se poradi sestra mi.
https://www.youtube.com/watch?v=oPyVaaSNM3k
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Назначени се трите заменик-министри на правосудието.

Тоа се Петко Петков - судија, Вергинија Мичева-Русева - судија, и Андреј Јанкулов - прокурор.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/11/14/2419295_naznacheni_sa_trimata_zamestnik-ministri_na/


Еден од нив ќе биде претседател на Советот по гражданство.
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
20
Назначени се трите заменик-министри на правосудието.

Тоа се Петко Петков - судија, Вергинија Мичева-Русева - судија, и Андреј Јанкулов - прокурор.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/11/14/241O
Назначени се трите заменик-министри на правосудието.

Тоа се Петко Петков - судија, Вергинија Мичева-Русева - судија, и Андреј Јанкулов - прокурор.

[URL]http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/11/14/2419295_naznacheni_sa_trimata_zamestnik-ministri_na/


Еден од нив ќе биде претседател на Советот по гражданство.
9295_naznacheni_sa_trimata_zamestnik-ministri_na/[/URL]


Еден од нив ќе биде претседател на Советот по гражданство.
Toa dobro e ili loso e :D
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Ги прочитав сите постови од почеток на темава. Ти си една од најревносните на форумов. Знаеме дека имаш веќе пасош и чекаш сестра ти да добие пасош. Знаеме дека си нервозна (ако ништо друго бар од псевдонимот) ама драга моја малку застани, немој да шириш негативна енергија на другите. Сите ние имаме свои стравови дали ќе добиеме пасош или не. На некои пасошот им е единствен излез од мизеријата во која живеат и верувам дека се вознемируваат од коментарите кои намерно или не ги пишуваат членовиве на форумот. Затоа олабави малку. Што е твое или на сестра ти ќе си дојде.
П.С. Совет ! Сестра ти нека поднесе копија од твојот пасош и ќе добие и таа кога ќе и дојде редот.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Ги прочитав сите постови од почеток на темава. Ти си една од најревносните на форумов. Знаеме дека имаш веќе пасош и чекаш сестра ти да добие пасош. Знаеме дека си нервозна (ако ништо друго бар од псевдонимот) ама драга моја малку застани, немој да шириш негативна енергија на другите. Сите ние имаме свои стравови дали ќе добиеме пасош или не. На некои пасошот им е единствен излез од мизеријата во која живеат и верувам дека се вознемируваат од коментарите кои намерно или не ги пишуваат членовиве на форумот. Затоа олабави малку. Што е твое или на сестра ти ќе си дојде.
П.С. Совет ! Сестра ти нека поднесе копија од твојот пасош и ќе добие и таа кога ќе и дојде редот.[DOUBLEPOST=1418245639][/DOUBLEPOST]
Draga moja toa cisto go napisav taka ne so cel deka sum vo momentot kojznae kolku nervozna ili revoltirana i drugo ne siram negativna energija i iskreno jas sum edna od tie so se voznemirat ko procitam nesto sto ne e vo moja korist vo vrska so pasost.Mislam deka komentarot ti bese nepotreben.Da svakam deka toa moeto "OD KAJ ZNAES?" moze da bide svanato kako napadno nervozno prasanje ili u stilo da toa go znaeme site daj nesto novo.:D
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Јас се извинувам ако те навредив. Сите што чекаат нека не се вознемируваат. Се ќе биде во ред. Само полека сталожено. Јас се што знаев и што мислам дека е во интерес на другите напишав. Во моментот кога ќе имам квалитетна и проверена информација ќе ја пласирам.
Поздрав до сите
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom