Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
922
Дали документите ѓи однесе во една голема зграда точно не ми текнува кој спрат беше,таму треба да те заверат, и потоа одиш во полиција и таму ѓи доставуваш и ти дават едно картонче на него пишува време и датум кога да одиш на интервју.[DOUBLEPOST=1418082164][/DOUBLEPOST]
Доколку го имаш оваа картонче чекаш да одиш на интервју и потоа да си го гледаш бројчето на нет.
Инаку ако си ѓи доставил документите и не знаеш што како најдобро да си одаш сам за софија и ќе ти ѓи најдат и ќе ти биде продолжена процедурата нема да има потреба да почнуваш од почеток , тоа го знам од другар што 10 год. ако не се лажам поминало од тоа посредник што му земал пари а не му ѓи довршил работите до крај и му ѓи најдоа документите таму.
Бев во таа зграда на 4ти спрат, мислам дека таму поднесувавме за происходот. Во полиција не бев ама мислам дека посредникот беше да ги поднесе но лошото е што се ми е кај него, и картонче и бројче...
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
201
Поени од реакции
32
Бев во таа зграда на 4ти спрат, мислам дека таму поднесувавме за происходот. Во полиција не бев ама мислам дека посредникот беше да ги поднесе но лошото е што се ми е кај него, и картонче и бројче...
Во полиција пак треба лично да ѓи доставиш документите ,а картончето штом ти е во него тогаш пробај да го најдеш , од каде е што, како се вика мора да има начин да дојдеш до него.
 
Член од
7 март 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
ve molam za informacija predmetot e od 2012 vo protokol e izlezen e 18.12.2013 i e vraten na dopolnitelna proverka do podnesuvanje na dopolnitelen dokument . Sega sum so status "Prepiskata se namira vo zadolzitelna procedura za soglasuvanje so zainteresiranite institucii". Dali ke bide za brzo ili ne...? Molam za odgovor
Blagodaram odnapred.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
ve molam edna informacija dali znaete nekoj siguren koj se zanimava so vadenje na bg pasosi bidejki imam so nekolku kontaktirano pa ispadnale izmamnici
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
За сите што имаат добиено бугарско државјанство и сакаат да го сменат возачката си дозвола со бугарска !

За да ја сменеш македонската возачка дозвола за бугарска или ЕУ возачка (важи секаде) треба:

-Македонска диплома основно или средно образование да ја преведеш во Бугарија да ти издадат таму и заверат од Универзитет;

- Ако имаш C, D, E категорија треба да одиш на ПСИХОТЕСТ (50+10 лева= 60 лева е)-
исто така важи и за превоз на патници и товар во странство како и за обновување на одземена возачка дозвола по употреба на алкохол- http://www.psihotests.com/ За повеќе информација: +359886623000

- Лекарски преглед или медицински (Бугарија) 50 лева. http://www.liulinmed.com/contacts.html

- во Патна полиција КАТ се вика во Софија, се подаваат сите документи.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
10
Поени од реакции
12
Дали знаете што се случува со издавањето на бг пасоши .Дали сеуште се потребни за Македонците документи за потекло ?o_O:)
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
582
Поени од реакции
590
Дали знаете што се случува со издавањето на бг пасоши .Дали сеуште се потребни за Македонците документи за потекло ?o_O:)
Си ја згрешила темата, има друга тема за твоево прашање ! еве ти линк http://forum.kajgana.com/threads/Бугарски-пасош-процедура-и-потребна-документација.74574/page-234#post-7124110
 
Член од
13 април 2015
Мислења
52
Поени од реакции
28
KE MI KAZE LI NEKOJ ADRESA OD VOENIOT ARHIV OD VTORATA SVETSKA VOJNA[DOUBLEPOST=1428961499][/DOUBLEPOST]od BG.arhiv da proveram da ne imam nekoj dedo so sluzel vojska vo toa vreme 41-45 god
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2015
Мислења
29
Поени од реакции
19
Zdravo decki me interesira neso pa ako moze nekoj neka spopeli svoe mislenje, gledam deka ste zapoznaeni poveke od mene.Podnesov za bugarski pasos vo 2013 godina januari mesec...bev na intervju i se do pred nekoj den brojceto mi bese vo zadolzitelna procedura pa posle premina vo dopolnitelna proverka..podnesov dokumenti od moj prv bratuced kako pasos i licna karta od bugarija....pa kazete mi kakvi se izgledite da dobijam drzavjanstvo....sekoe mislenje e dobredojdeno
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
52
Поени од реакции
60
zdravo na site. me interesira dali nekoj ima vadeno bugarski pasos preku bitolski konzulat (bez posrednik) i sto mislite kako odi procedurata denes odam da podnesam dokumenti , imam dokument (bugarska krstenica )od tatko mi
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
за две недели сум на интевју, има некој да ми ги прати прашањата што ги поставуваат? мада од прилика најдов на форумов што е и како е ама ако има некој конкретна листа би му бил благодарен. мада и бугарски прилично разбирам и зборувам (колку да го извадам ќотекот) и ке се снајдам сакам да сум спремен.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
за две недели сум на интевју, има некој да ми ги прати прашањата што ги поставуваат? мада од прилика најдов на форумов што е и како е ама ако има некој конкретна листа би му бил благодарен. мада и бугарски прилично разбирам и зборувам (колку да го извадам ќотекот) и ке се снајдам сакам да сум спремен.
ја имав еден лист со прашањата ама одамна беше, иако се вообичаени,кој е претседател,премиер на БГ,празниците бугарски дена на армијата слични,зашто вадиш(ќе кажеш за да живееш у БГ) и што си ти(ќе кажеш бугарин нормално) тоа е тоа
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
за две недели сум на интевју, има некој да ми ги прати прашањата што ги поставуваат? мада од прилика најдов на форумов што е и како е ама ако има некој конкретна листа би му бил благодарен. мада и бугарски прилично разбирам и зборувам (колку да го извадам ќотекот) и ке се снајдам сакам да сум спремен.


Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom