Бугарските цариници блокираа 15 илјади дивидија сопственост на партијата на Македонци

  • Креатор на темата vone
  • Време на започнување

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
844
Поени од реакции
213
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ ДА ПАДНАТ ВИЗИТЕ ЗА ДА НЕ БИДЕМЕ КАКО ВО ГЕТО:toe:
Ама читам и коментарите по медиумите - лугете се надеват дека ке могат и да работат во ЕУ. И веруват дека ова ке биде возможно само со падането на визите.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Коjто може да шета,шета.Зер вие немате емиграциja во Австралиja,во Германиja?
50% от македонците,чекат само да падне визниот режим и бегат надвор.
Па нели европа е и кај вас дома, што кој таков пола бугарија избега надвор?
Не ми кажувај прикаски дека шетаат од кур ќејф, по леб се тргнати...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Па нели европа е и кај вас дома, што кој таков пола бугарија избега надвор?
Не ми кажувај прикаски дека шетаат од кур ќејф, по леб се тргнати...
Кога започнете преговори по глава свободно движене на хора,производи и капитали,тогаш ке разбереш.
Има свободен работен пазар :helou:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
375
Поени од реакции
7
Па нели европа е и кај вас дома, што кој таков пола бугарија избега надвор?
Не ми кажувај прикаски дека шетаат од кур ќејф, по леб се тргнати...
Ако требе да сме честни од некои страни добре се получава, зашто сега докато е преходот, тие праштат пари од чужбина, зашто тука стварно нема некоа голема можност да се изкарат пари, а като се пооправат нештата ке си доидат. Сега мегу другото има лека тенденциja да се врштат нашиве от чужбина, па со идването си купуват кола и апартамент, се надевам дека ако се оправиме, таа тенденциja ке се засили :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Кога започнете преговори по глава свободно движене на хора,производи и капитали,тогаш ке разбереш.
Има свободен работен пазар :helou:
Производи викаш..а што се 15 000 ДВД-а...за нив не важи слободен проток помеѓу две членки на ЕУ...сиктер бе таму, не ме мафтосувај....
 
Член од
18 март 2009
Мислења
375
Поени од реакции
7
Производи викаш..а што се 15 000 ДВД-а...за нив не важи слободен проток помеѓу две членки на ЕУ...сиктер бе таму, не ме мафтосувај....
А дали не минаа тие Дивидиja или е важното да врви приказката ?
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Производи викаш..а што се 15 000 ДВД-а...за нив не важи слободен проток помеѓу две членки на ЕУ...сиктер бе таму, не ме мафтосувај....
Tova deto ima svobodno dvijenie ,ne znachi deka nema kontrol.
DVD sa edna ot kontroliranite stoki nasekade vo EU,poradi sto se proizvejdat masovo nelegalno i ima golem crn pazar.
Koga se iznasa golema broika DVD sekogash se proverjava i ako si4ko e nared se puska.
Mislim sto po-elementarno ne mojem da go objasnim..
Ako nekoi razbral-ok.. Ako nekoi saka da si chese krastata -to veke e drug problem.!!!
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Производи викаш..а што се 15 000 ДВД-а...за нив не важи слободен проток помеѓу две членки на ЕУ...сиктер бе таму, не ме мафтосувај....
Свободен не значи без мито,а не без проверка :helou:.
МВР има право да ги провери.
Като гледам,уште обноските са ти на ниско ниво.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Свободен не значи без мито,а не без проверка :helou:.
МВР има право да ги провери.
Има бе документација кај се произведени и за кај се наменети, не се носени така на диво во торба на граница......

.........ти пак по старата татарска практика.....а нешто не ти е по ќеф и не ти одговара си се правиш на удрен и си верглаш едно те исто....
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Има бе документација кај се произведени и за кај се наменети, не се носени така на диво во торба на граница......

.........ти пак по старата татарска практика.....а нешто не ти е по ќеф и не ти одговара си се правиш на удрен и си верглаш едно те исто....
I taa dokumentazia e garanzia sto e 100 % verno..??
Tia koi praat nelegalna turgovia so DVD sto im pishe vo dokumentaziata - filmove za crnia pazar bez plateno mito ?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Има бе документација кај се произведени и за кај се наменети, не се носени така на диво во торба на граница......

.........ти пак по старата татарска практика.....а нешто не ти е по ќеф и не ти одговара си се правиш на удрен и си верглаш едно те исто....
Уште можеш?
ПО ЗАКОН МВР има право да ги провери.Това е закон,произведени са от фирма на наша териториja и ние имаме полно право да си ги проверим.Ако нема ништо страшно на нив,зашто е се?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom