Брзински мотор до 50ccm

Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Имам дозвола М категорија, смеам да возам до 50cc. Препорачајте ми брзински мотор. Имам 50kg, висина 160.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Стрпи се до 18, купи си 250ка и научи се на брзини. Џабе ќе ги фрлаш парите за 50ка на брзини кога каков и да е моторот, 50ка е... и јас коа имав само М категорија се фурав дека сакам на брзини, али све у свое време, немој да ме сфатиш лошо :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
114
Поени од реакции
37
Ќе се согласам со членот над мене стрпи се... А ако толку сакаш да возиш земи скутер 50ка и тоа ќе ти врши работа :)
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
братче 2.000 еври нема типов најверојатно
Секако дека немам току пари за давање, а и сакам да направам комбинација јас да земам мотор со документи 50cc, и на него да ставам појака машина.. :D
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Секако дека немам току пари за давање, а и сакам да направам комбинација јас да земам мотор со документи 50cc, и на него да ставам појака машина.. :D
Пимп мај рајд филмовите... така било тоа на рам од 50ка ке стаиш 150+ ха ха ха
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Пимп мај рајд филмовите... така било тоа на рам од 50ка ке стаиш 150+ ха ха ха
Не 150 плус бе другар, ќе напасувам машина која нема апла поголема тежина од онаа претходната, што значи до кај 90cc зафатнина максимално, а скелето се појачува по потреба со одредени ресурси,
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Не 150 плус бе другар, ќе напасувам машина која нема апла поголема тежина од онаа претходната, што значи до кај 90cc зафатнина максимално, а скелето се појачува по потреба со одредени ресурси,
која машина ке ја напасуваш од 90цц кога од 90цц фабрички машина не постои? за 90цц да достигнеш ти треба да модификуваш 50ка со поголем клип со кит и триста глупости што верувај не е ефтино + ке ти троши уље + ке ти грее моторот поготово ако тие на ваздух ладењето, + ке ти троши гориво дупло поише него фабричката машина
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
која машина ке ја напасуваш од 90цц кога од 90цц фабрички машина не постои? за 90цц да достигнеш ти треба да модификуваш 50ка со поголем клип со кит и триста глупости што верувај не е ефтино + ке ти троши уље + ке ти грее моторот поготово ако тие на ваздух ладењето, + ке ти троши гориво дупло поише него фабричката машина
Секако дека постои :) tomos e90 :)
 
C

cige

Гостин
Само немој да се лажеш да си ги дадеш парите за нов мотор. Оти цело време ќе сакаш поголем, а ако купиш нов кога ќе го продаваш ќе изгубиш многу пари, посебно ако станува збор за 50цц, најмногу 2 години ќе го возиш. А ако си купиш настаро сега 50цц, за 2-3 години со рамна душа ќе го продадеш и ќе купиш 125, па 250, 450, 600, 750, 1000цц.......................Така се станува моторџија, оти има милион примери за клошари што немаа ни точак возено, отидоа неколку години поработија во Германија и кога се вратија одма купија 750цц или 1000, и загинаа за неколку недели.
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Само немој да се лажеш да си ги дадеш парите за нов мотор. Оти цело време ќе сакаш поголем, а ако купиш нов кога ќе го продаваш ќе изгубиш многу пари, посебно ако станува збор за 50цц, најмногу 2 години ќе го возиш. А ако си купиш настаро сега 50цц, за 2-3 години со рамна душа ќе го продадеш и ќе купиш 125, па 250, 450, 600, 750, 1000цц.......................Така се станува моторџија, оти има милион примери за клошари што немаа ни точак возено, отидоа неколку години поработија во Германија и кога се вратија одма купија 750цц или 1000, и загинаа за неколку недели.
HAHHHAHAHAHAHAHAHAAH
Ми ја направи вечерта, или да речеме раното утро hahaha :D
Имаш ли некој предлог за 50ка постара, поевтинка да се најде нешто.. И јас не сакам да ја направам грешката да купам ново па после на продажба ни четвртина од парите да земам што сум ги дал.. Инаку знам да возам не да мислите дека сум новајлија т.е возам мотор брзински од10 години TOMOS APN 6 :D
 
C

cige

Гостин
HAHHHAHAHAHAHAHAHAAH
Ми ја направи вечерта, или да речеме раното утро hahaha :D
Имаш ли некој предлог за 50ка постара, поевтинка да се најде нешто.. И јас не сакам да ја направам грешката да купам ново па после на продажба ни четвртина од парите да земам што сум ги дал.. Инаку знам да возам не да мислите дека сум новајлија т.е возам мотор брзински од10 години TOMOS APN 6 :D
Имаш голем избор по огласнициве, априлии, џилери, дерби, еден куп кинески
 

Kajgana Shop

На врв Bottom