Бременост

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
IsidoraD напиша:
Znam deka cigarite se shtetni i mnogu gi namaliv ama nemozam skroz.Ama se nadevam deka ke gi ostavam za brzo vreme.
.


Значи не во брзо време....туку ОДМА!
Прекрасна реклама...!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ti otkazi gi bez trudnuenje pa ondak zbori ebago. Mwah, cmok!
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Многу илустративен пример за откажување од цигари, нема што. Во врска со приложената фотографија, со еднаква сериозност може да се дискутира за потенцијалната канцерогеност на тетоважата, за степенот на хигиена на носителката на рожбата, за опасноста од настинка со истопрениот гол меф и бабрези, за социјалниот статус.... и да го изжалиме бебето.
Ако сме сериозни, дет ис.
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
IsidoraD напиша:
Znam deka cigarite se shtetni i mnogu gi namaliv ama nemozam skroz.Ama se nadevam deka ke gi ostavam za brzo vreme.
Кога знаеш дека се штетни, зошто не ги откажеш,плус тоа не можеш да имаш поголема причина од таа што ја имаш моментално.Знам дека е тешко да се откажеш од пушењето, ама сети се дека со секое твоја испушена цигара, му го намалуваш кислородот на она бесценето животче што се наоѓа во твојата утроба.Во бременоста можеби и се дозволува по една две цигари дневно ,ама кај доење не.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ееееј, од вакви душегрижници преку куроффф, аман веќе. Остајте ја нека си ужива во бременоста, а вие, не правете ги они еработи кои ги нејќете. Аман веќе.
Девојко, идна мајко, воопшто да не ти е гајле. Знаеш и самата, не ги слушај овие бесполезници кои немаат ниту години, а ниту храброст да се решат на таков чекор.
Секоја чест на исклучоците, ама стресот е најопасен во бременоста, а ова тињиве форумски со пишувањата душебрижни (за репутација или од желба да бидат тоа што не се) само стресни муабети прават. Не слушај, си знаеш, самата.
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Едно од главните нешта што треба да се одбегне за време на бременоста се цигарите.
Цигарата содржи штетни хемикалии како јаглерод моноксид, никотин, катран и други отрови. Кои кога навлегуваат во крвотокот го намалуваат протокот на кислород до бебето.
Не намеравам да плашам никого. Тоа е точна вистина.:star:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
V red, vistina e, сите знаеме, ама јас колку што знам,сепак, и дишењето смог, издувни гасови, прекумерното изложување на УВ зрачење, храна полна пестициди и конзеванси и антибиотици, второстепен чад, мрсно, посно, итн се мнопгу штетни. Значи, или прифатете и намалете ризикот и внес на штетни материи или не забременувајте.
Оставете ја да ужива. Доста душегрижите.
Понекогаш е опасно да се излезе од дома, понекогаш е опасно да се остане во домот...

На тоа мислев.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Знаеме сите дека е штетно пушењето и за нас лично, настрана бременоста. Него кога размилсувам за тоа, и како еден ден јас би требало да ги оставам се мислам дека нели е подеднакво лошо да збеснуваш од нервоза за еден дим отколку да го повлечеш истиот? Ако веќе неможе да се одвикне мајката подобро нека намали колку што може отколку да си прави други проблеми со нервози и стресови. Је*и га, кога ни е таква психата па мислиме дека све сме решиле со една цигара и се смируваме како бајчиња ...:nesvest: :kajg:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Garfield напиша:
Ееееј, од вакви душегрижници преку куроффф, аман веќе. Остајте ја нека си ужива во бременоста, а вие, не правете ги они еработи кои ги нејќете. Аман веќе.
Девојко, идна мајко, воопшто да не ти е гајле. Знаеш и самата, не ги слушај овие бесполезници кои немаат ниту години, а ниту храброст да се решат на таков чекор.
Секоја чест на исклучоците, ама стресот е најопасен во бременоста, а ова тињиве форумски со пишувањата душебрижни (за репутација или од желба да бидат тоа што не се) само стресни муабети прават. Не слушај, си знаеш, самата.

A ти да земеш воздух малку или вода да се напиеш?
ц ц ц свашта еј
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ша ти је мала.
Олабај. Си знае ИсидораД, а и да не знае, барем се решила на тоа. ти си уште мала за такви совети да делиш некому.
Вода не чини ни во чизма. А дишам, со полни гради.

Шо свашта. Куп се накотиле од пуста мака за малку ***** репутација, нешто итн. и се душегрижат бесполезно.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Garfield напиша:
Ша ти је мала.
Олабај. Си знае ИсидораД, а и да не знае, барем се решила на тоа. ти си уште мала за такви совети да делиш некому.
Вода не чини ни во чизма. А дишам, со полни гради.

Шо свашта. Куп се накотиле од пуста мака за малку ***** репутација, нешто итн. и се душегрижат бесполезно.
Што ми е мене, тебе да не ти биде гајле.
Јас не и дадов мој совет на неа, јас и пастав нешто што најдов за бремени жени, да прочита па може од корист ќе и биде.
Ме заболе мене за репутациите на форумов, си знам јас добро што сум и која сум, така што едно зелено или црвено квадратче не може да допре до мене. :wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А бе ЛУЃЕЕЕЕЕЕЕЕ! До кога нема да читате како што е напишано. Зарем толку тежок ми е стилот.
Пуууууу веќе.

Него, мамата, Бибе, кога ќе ти дојдаааааам. :):)
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Garfield напиша:
Ееееј, од вакви душегрижници преку куроффф, аман веќе. Остајте ја нека си ужива во бременоста, а вие, не правете ги они еработи кои ги нејќете. Аман веќе.
Девојко, идна мајко, воопшто да не ти е гајле. Знаеш и самата, не ги слушај овие бесполезници кои немаат ниту години, а ниту храброст да се решат на таков чекор.
Секоја чест на исклучоците, ама стресот е најопасен во бременоста, а ова тињиве форумски со пишувањата душебрижни (за репутација или од желба да бидат тоа што не се) само стресни муабети прават. Не слушај, си знаеш, самата.

Како прво,никој не и брани да си ужива во бременоста,како второ таа самата побара совет од оние кои го поминале тоа,а јас го имам поминато, и само го изнесов моето мислење во врска со цигарите.
А во врска со репутацијата на форумов,ама ич не ми е гајле.
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Овен шо те нападнаа за цигарите, иако сама рече дека пробуваш да ги оставиш (со среќа) гледај да не сењ здебелиш многу, не практикувај ЈАДЕЊЕ ЗА ДВАЈЦА.Јади квалитетно, ама немој количински:star:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Mia напиша:
Како прво,никој не и брани да си ужива во бременоста,како второ таа самата побара совет од оние кои го поминале тоа,а јас го имам поминато, и само го изнесов моето мислење во врска со цигарите.
А во врска со репутацијата на форумов,ама ич не ми е гајле.
Таа побара совет, само напомена за цигарите, а се испојавија куп бесполезнички кои ниту родиле, а уште помалку оставиле цигари. Пишуваат со цигара в рака, бездетни.

Миа, ако не си за репутација, ондак си за нешто друго.
Оти, ако не забележа, таа сакаше поддршка, совет за нешто друго, а не за јебените цигари.
Тињи. Седнале та мудруваат.
Раѓајте вие да ве видам.
Браво исидора. Толку од мене на темава. Остајте ми со здравје, душегрижници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom