Брак набрзинка

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Jas ne bi rizikuvala. Ipak smetam deka vrskata treba da e podolga
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Ќе цитирам една мислам ..

"Ozenices se nabrzinu, kajaces se natenane"

мислам има вистина во ова :pos2:
 
M

MIL

Гостин
Ризик е зависи како ќе ти се погоди :vozbud: јас би поодил барем 6 месеци не би ризикувал пола месец :pos2::nesum:
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
90% од таквите бракови се неуспешни или се разведуваат или живеат формално заради децата. Некој ќе каже има исклучоци но токму тие го потврдуваат правилото.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
јас па мислам обратно од горното. познавам минимум 3 или 4 брака на млади луѓе кои иделе со години значи зборам со години, па кога се земале, едни развеле за 6 мес максимум, а некои и за неколку години.
Мислам дека нема правило. али за така набрзинка, дај боже среќа да се има :) инаку од матичар на суд :)
 
Z

Zoza

Гостин
ве исчитав и еве ке ви дадам пример: братучетка ми идеше со еден 6 год се оженија за 2 месеца се разведе..............другарка ми се запозна случајно со едно дете преку скупе дојде во нејниот град се запозна и за 3 недели се венча во општина сега после 3 год и во црква а имат преубав брак значи годините не прават ништо...и да сум за брак со полалку знаење на партнерот барем ке ти биде интересно во бракот а не монотонија

шо ако имам 6 год врска може некој да ми гарантира дека е он за мене? Знам дека не мозе :nenene:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
брак набрзинка и ќе се каеш натенане или ќе дојде до развод. Дали за да не му го кршиме атерот на другиот треба да не делуваме според сопствени одлуки??
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Ова е накако како на тепка, не сум некој фан на мамутски врски ама јас лично би рекол барем најмалку 2-3 месеци со почести излегувања.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ризик. Или бракот ќе биде совршен, т.е. блиску до совршеноста, бидејќи нели совршенство не постои:pipi:, или следи развод за кратко време.
Сепак сметам дека ако двајцата се доволно зрели и искусни, поверојатно ми е првото да се случи. Ако дошло до тоа да се решат до брак, сигурно толку си одговараат што по кратко време се одлучиле на тоа.
Или се "возрасни", без 2 чисти.
Инаку, мразам дооолги врски пред брак.
 
H

HITCH

Гостин
Еј тоа нема врска колку време, важно е дали си одговараат и дали се сакаат. Јас мислам дека кратка врска па брак е поинтересно. Јас воопшто не сакам долги врски ме излудуваат, тоа ми е тепање време за џабе, максимум долга врска пред брак 2 години и или се земаат или чао пријатно have a nice life!!!
 
T

theTinule

Гостин
Чим типката прифатила значи бракот ќе успее. Мислам дека жените се тие што го собираат семејството и што го растураат.Ако таа се согласила да се мажи со него значи и се допаѓа начинот на кој живее и дека решила да го трпи цел живот.
Имам жив пример дека чоеков одел со девојката едно 5 години и кога и понудил брак раскинале!По 6 месеци нашол друга девојка оделе месец и пол и се земале.Ден денес се уште у брак 22 години и имаат 2 деца. хаха:)
Бракот секад се темели на толеранција така да...ако се толерантни ќе успее!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Мислите ли дека ваквите бракови можат да успеат?
Ако се земе предвид една тема
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=45017
каде биле у врска заедно по 5 и 10 години (кучката и идниот сопруг-Петко) и пак ништо од брак...као у филмовите со Ван Дам у ринг -едино правило е дека нема правило.
Можеш и 20 години да си со некого и пак (скраја да е) да се "сопнеш".
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Абе зависи,може да успее а може и не..ама сепак мислам дека е пребрзо,шо се виделе само 10 пати,не се ни запознале доволно као шо треба,навиките не си ги знаат,маните,доблестите,и сл..е затоа сеа у брак ќе си ги откриваат и ќе се упознаваат меѓусебно па ако не чини работата се знае шо следува...затоа не треба да се брза..:wink:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Зависи... Јас лично, за мене - не верувам дека такво нешто би проработило... Имам тежок карактер кој некогаш и луѓето кои ме знаат со години каква сум - не можат да ме поднесат. А не некој кој не ме знае а потпишал дека со мене ќе го продолжи животот. Ќе исплашам вака некој, во најмала рака :)
Не сум ни јас за години влечкање за после бракот да дојде како правење кеиф на фамилијата и формализирање.. Бракот треба да дојде кога уште има силна љубов, голем максимум две години од запознавањето.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
може и да идеш 4-5 години па после у брак, сексот на почеток е битен после сте ко другарчиња, појќе се поштуете и помагате него шо се онадите
затоа на сцена ступа љубовница (швалерка) и обрнуто за женските
и ондак то!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom