Болки во градите

П

Пепси_

Гостин
Добро е сега во последните 5-6 дена немам почувствувано така поголеми болки само од време на време и кога ќе почнат тие болки пијам од тие апчиња anti-stress и болката поминува не знам дали од апчињата или од самата психа. Најверојатно проблемот сам си го создавам, од својата психа, но најголем проблем е што тоа не сакам и неможам да го прифатам. Кога ќе доживеам некој поголем стрес сигурен сум дека ќе ми се вратат тие болки и се ќе се сје*a. :)

ги опуштат мускулите овие апчиња и за тоа по лесно се дише,кај мене кога е ептен зорт си мавам бедоксин.....
--- надополнето: 25 април 2013 во 00:35 ---
Истото и мене ми беше и истото и јас почнав да го правам и исто и јас се чуствувам многу подобро.:)
бев на секакви доктори,се снимав никој не знаеше да ми каже што е.....дебилно здравство = на африка

единствен изговор им беше стрес и до психата... :facepalm: што јас не верувам сепак се работе за млад човек во развојна фаза на телото,сигурно има објаснување ама кај нас тешко.
 
O

Orion.

Гостин
според она што го прочитав тебе ти е на психичка база проблемот. Можеби на почетокот имало некоја од веќе споменатите причини, и си станал свесен за таа болка толку многу што доколку ја немаш се плашиш дека ќе ти се појави и со тоа психички ја предизвикуваш и се така во круг. Ако си речеш дека ништо не ти е, и ако осетиш пак таква тегоба едноставно игнорирај ја и убедувај се дека ништо не ти е ќе видиш како сите симптоми ќе исчезнат. Слушај го ова од некој што го поминал ова, јас со таа психа успеав и да го излажам мозокот дека ќе ослепам, и навистина изгубив вид на едното око. Среќа беше привремено. Сакам да кажам дека психата е неверојатно моќна работа и може да предизвика секакви симптоми ако премногу се опседнуваш. Доколку не ти оди од рака сам да ги тргнеш тие мисли, пробај со спорт, со некоја активност, па дури и да појдеш на психијатар е подобро отколку да се измачуваш прашувајќи се што ти е.
Да, но кога веќе бил на доктор и ги направил сите испитувања и му било констатирано дека нема никаква срцева аномалија или било каква болест, сепак треба да се опушти во врска со тоа и да не мисли дека има некоја болест. После тие тестови е апсурдно да мисли дека има некоја болест. Во делот со психата и во делот со спортот апсолутно си во право.
 
Член од
5 јуни 2012
Мислења
14
Поени од реакции
2
Мислам дека напишав дека активно спортувам, играм фудбал. Инаку сигурен сум дека е до психата. Сега баш психологија овие часови учиме за анксиозност, психози, разни психички болести и се пронајдов во многу работи што професорката ги збореше. Мош нема да биде лошо и со неа да се консултирам ама не знам дали ќе можам оти не сакам многу јас да зборувам за овој проблем . :)
 
C

cige

Гостин
Денес се разбудив уште во 5 саат. Со болка од левата страна на градите. Како некој тупаница да ми удрил. Кога мирувам болката ја нема. Кога се наведнувам или станувам болката се зголемува. Исто така и кога дишам длабоко чувстувам болка.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
83
Поени од реакции
39
Денес се разбудив уште во 5 саат. Со болка од левата страна на градите. Како некој тупаница да ми удрил. Кога мирувам болката ја нема. Кога се наведнувам или станувам болката се зголемува. Исто така и кога дишам длабоко чувстувам болка.
А да си одиш што побрзо на интерно,...ама ни секунда да не чекаш!
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
17
Поени од реакции
4
Здраво дечки!
Во последниве три-четири дена ми се случува 4-5 пати во денот да осетам благо пецкање во градите. Не е страшна болка и трае секунда, две, ама сепак е непријатно.
Исто така при нагло станување осеќам забрзано чукање на срцето. Целава недела сум настината и доста кашлам, па се тешев да не е од тоа.
Има ли простор за паника ? :confused:
Секако планирам деновиве да отидам на лекар, само сакав мислење до тогаш.
Фала ви :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom