Бокс: Валуев - Хеј

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
препорака до сите оние,кои сакаат да видат вистинско тепање,а не вртење во круг како овие двајца и по некој удар...

гледајте УФЦ/к1/ММА!:vozbud:
Нема дилема, таму е ќотекот.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ајде сега каде се фановите на Валуев?:haha: Секогаш кога тој боксува дрнкате безвезе, типот е тотална карикатура нема веза да не му е висината досега ке имаше скор 1-52:haha:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
e bravoo za Hej...super,pametno se borese vecerva i zasluzeno pobedi
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Тоа е се случи.
Значи Хеј без гард цело време го чекаше брзината одлучи заслужено. Сега следна очекувам со Кличко!
Bez gard?

Toa e eden vid na gard,se vika philly shell kojsto go upotrebuvaat brzi i kontra borci,dava mnogu pogolemi varijanti za instant kanter-udari.

Haye boksuvase premnogu defanzivno i presmetlivo,a Valuev si bese Valuev...jab,jab,body jab i samo odenje napred so nikakva koordinacija ili raznovidnost...voopsto ne se obide da ja iskoristi tezinata vo klincovi so toa sto ke go izmorese Haye i ke imase mnogu pogolemi sansi da mu zadade nekoj poseriozen udar/kombinacija vo podocneznite rundi.

Mecot kako i site ostanati mecevi sto gi prenesuva Sitel bese prilicno neinteresen,so ogled na toa deka teskata kategorija e vo momentov najslabata i najnepopularna kategorija vo svetot na boksot.Zosto prenesuvaat teskasi a ne na primer mecevi kako Abraham-Taylor,Marquez-Mayweather,etc...ne mi e jasno.

Ako sakate vistinski super mec,naredniot vikend se borat Cotto-Pacquaio,dvajca vrvni bokseri i za casual boks fanovi,dvajca strasno atraktivni borci.

Ke stavam link pred da pocne mecot za tie sto sakaat da gledaat.

Eve highlight od dvajcata borci:

Cotto:


Pacquiao:

 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Што кејф ќе ми беше да паднеше Валуев:haha: немаше ни да стане повеќе:haha::haha::xD:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Многу тапа се коментаторите
Мечот почна, и дури за 3 секунди, коментаторов знаеше се, од тоа што прави Валуев во овој меч, а што Хеј, ко да ја имал гледано претходно борбата.
Неможеше да престане да збори,неможеш на раат да гледаш , само дрндаше нешто.
Иначе Хеј беше супер, имаше брзина,тактика, и затоа победи
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Многу тапа се коментаторите
Мечот почна, и дури за 3 секунди, коментаторов знаеше се, од тоа што прави Валуев во овој меч, а што Хеј, ко да ја имал гледано претходно борбата.
Неможеше да престане да збори,неможеш на раат да гледаш , само дрндаше нешто.
Иначе Хеј беше супер, имаше брзина,тактика, и затоа победи
не беше тој коментаторот тој беше гостинот што дрнкаше цело време на живци ми одеше "da recimo da recimo" си миш ние срби сме:tapp::haha:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
препорака до сите оние,кои сакаат да видат вистинско тепање,а не вртење во круг како овие двајца и по некој удар...

гледајте УФЦ/к1/ММА!:vozbud:
Ако е вртење во круг што не оди некој од УФЦ да се тепа бокс ? И онака боксерите земаат едно 10 пати повеќе пари.
Ako sakate vistinski super mec,naredniot vikend se borat Cotto-Pacquaio,dvajca vrvni bokseri i za casual boks fanovi,dvajca strasno atraktivni borci.
Конечно на Кајгана некој што има појма од боречки спортови :)

а ПакМан хехе...машина за удирање и мој фаворит во борбата.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Валуев беше активен речиси целиот меч,но Хеј беше многу поконкретен...Имаше неколку удари кои беа многу конкретни...Ја издвојувам онаа серија од 3-4 удара кој го зашеметија Николаи....Николаи пак беше поактивен за разлика од Хеј,но не со некоја поконкретна серија на удари...Мислам дека Хеј заслужено ја превзема титулата светски шампион,иако рускиов џин ми беше фаворит.

Ајде сега каде се фановите на Валуев?:haha: Секогаш кога тој боксува дрнкате безвезе, типот е тотална карикатура нема веза да не му е висината досега ке имаше скор 1-52:haha:
Ако беше карикатура немаше да има скор 52-2....Размисли што збориш...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Валуев беше активен речиси целиот меч,но Хеј беше многу поконкретен...Имаше неколку удари кои беа многу конкретни...Ја издвојувам онаа серија од 3-4 удара кој го зашеметија Николаи....Николаи пак беше поактивен за разлика од Хеј,но не со некоја поконкретна серија на удари...Мислам дека Хеј заслужено ја превзема титулата светски шампион,иако рускиов џин ми беше фаворит.



Ако беше карикатура немаше да има скор 52-2....Размисли што збориш...
Па тоа му е заради висината :haha: Инаку 2пати го гледам и двата пати не ме инпресионираше ама баш ич и со Холифилд требаше да изгуби и сега изгуби така да ке ти стане јасно што сакав да кажам:toe:
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Ако е вртење во круг што не оди некој од УФЦ да се тепа бокс ? И онака боксерите земаат едно 10 пати повеќе пари.

Конечно на Кајгана некој што има појма од боречки спортови :)

а ПакМан хехе...машина за удирање и мој фаворит во борбата.

Bidejki najgolemiot broj na borci vo MMA poteknuvaat od borenje,BJJ i Judo,sportovi kojsto nemaat nisto zaednicko so boksot.

Eden eliten borac(wrestler) kako Lesnar ili Randy Couture bi nemal nikakvi problemi da pobedi bokser kako Valuev ili Haye vo MMA match,dovolen e eden klinc i mecot ke zarvsi na pod kade sto bokserot bi bil kako riba na suvo.

Od druga strana,ako istite tie borci vlezat vo bokserski ring,bi bile nokautirani za 2-3 rundi.

Sosema razlicni sportovi,razlikata e vo toa MMA ima udari i so noga,so kolena,laktovi,submissions,itn...i taa raznovidnost na udari go pravi sportot mnogu pozanimliv za nekoj sto saka da gleda tepanje kako na filmovi i slicno :tv:.

Se zavisi od kvalitetot na borcite...ima strasno dobri boks mecevi kako i MMA mecevi megutoa ima i mnogu dosadni borbi vo dvata sporta.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Bidejki najgolemiot broj na borci vo MMA poteknuvaat od borenje,BJJ i Judo,sportovi kojsto nemaat nisto zaednicko so boksot.

Eden eliten borac(wrestler) kako Lesnar ili Randy Couture bi nemal nikakvi problemi da pobedi bokser kako Valuev ili Haye vo MMA match,dovolen e eden klinc i mecot ke zarvsi na pod kade sto bokserot bi bil kako riba na suvo.

Od druga strana,ako istite tie borci vlezat vo bokserski ring,bi bile nokautirani za 2-3 rundi.

Sosema razlicni sportovi,razlikata e vo toa MMA ima udari i so noga,so kolena,laktovi,submissions,itn...i taa raznovidnost na udari go pravi sportot mnogu pozanimliv za nekoj sto saka da gleda tepanje kako na filmovi i slicno :tv:.

Se zavisi od kvalitetot na borcite...ima strasno dobri boks mecevi kako i MMA mecevi megutoa ima i mnogu dosadni borbi vo dvata sporta.
Да тоа ми беше поената. Затоа ниту еден спорт не треба да се потценува и да се прават глупи муабети "овој е подобар од овој."

Има неверојатно интересни бокс мечеви кај што се упатуваат стотици удари( доволни по број за неколку уфц мечеви) и има досадни ко вечерашниов. Исто има доста неверојатно интересни мма борби ама има и некои што се само со лежење на земја и ништо не правење.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Да тоа ми беше поената. Затоа ниту еден спорт не треба да се потценува и да се прават глупи муабети "овој е подобар од овој."

Има неверојатно интересни бокс мечеви кај што се упатуваат стотици удари( доволни по број за неколку уфц мечеви) и има досадни ко вечерашниов. Исто има доста неверојатно интересни мма борби ама има и некои што се само со лежење на земја и ништо не правење.

Bas taka :icon_lol:.

BTW vecer okolu 03:00 ima MMA event na koj se bori Fedor Emelianenko za kogo sum siguren deka si slusnal,plus uste 3 dosta interesni borbi,Werdum-Antonio Silva,Moussasi-Sokodjou i Jake Shields-Mayhem Miller.

Ako sakas link,ke ti pratam pm.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Bas taka :icon_lol:.

BTW vecer okolu 03:00 ima MMA event na koj se bori Fedor Emelianenko za kogo sum siguren deka si slusnal,plus uste 3 dosta interesni borbi,Werdum-Antonio Silva,Moussasi-Sokodjou i Jake Shields-Mayhem Miller.

Ako sakas link,ke ti pratam pm.
Да да. Ете кои ми се фаворити.

И ако мислиш на живо(streaming) линк давај :)

Btw Федор е чудо во секоја смисла.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom