Бокс: Валуев - Хеј

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
А

Ајсшутер

Гостин


Вечерва со почеток во 22:30 во рингот ќе се сретнат Валуев и Британецот Дејвид Хеј, инаку само колку за информација Хеј го предизвика ВБА шампионот во тешка категорија.

Хеј, има 21-1 скор ќе биде послаб 40-тина килограми и понизок 30-тина сантиметри од највисокиот и најтежок шампион во тешка категорија Валуев, кој во 16 професионални мечеви нема нокдаун и има само еден пораз во 52 меча. Хеј, кој го нарече Валуев "најгрдото нешто" што го видел вели дека дуелот на Давид и Голијат нема да биде убав.

Инаку Хеј е познат по својата вулгарност и навредување кон останатите боксери.. тој кажува сее што треба да направите е да земете фотографија од него. За мене тој е повеќе циркуска атракција отколку боксер. Тој е грд тип на боксер, кој се обидува да се потпре на вас, и доаѓа со влакна на градите. Сум разговарал со неколку боксери кои боксувале со него и сите велат дека првото нешто што ќе го забележите е мирисот", додава Хеј.

Ова не е првпат Британецот да зборува "многу", бидејќи пред откажаниот дуел со Владимир Кличко се појавуваше во маички на кои браќата Кличко беа без главите. На крајот тој не се согласи да влезе во рингот со нив.

Јас мислам дека ова ќе биде одличен мотив за Валуев во борбава да го убие од ќотек Хеј за сите навреди што ги упати кон него, но Хеј е заебан тип и ништо не се знае :)
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
а на кој канал ќе биде?
иначе Валуев ќе го убие овај морее...види го колкав е..џин брате според Хеј..сум го глеам во многу борби..валуев ѕвер..а Хеј многу зборува..ете исцвика против браќата,а му зборуваше устето и за нив,па дури и со таа блузата сунце му калајсано..очекувам Валуев да го изгази овај..:jaj:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
а на кој канал ќе биде?
иначе Валуев ќе го убие овај морее...види го колкав е..џин брате според Хеј..сум го глеам во многу борби..валуев ѕвер..а Хеј многу зборува..ете исцвика против браќата,а му зборуваше устето и за нив,па дури и со таа блузата сунце му калајсано..очекувам Валуев да го изгази овај..:jaj:
на сител во 22 30
 
К

кременко

Гостин
а на кој канал ќе биде?
иначе Валуев ќе го убие овај морее...види го колкав е..џин брате според Хеј..сум го глеам во многу борби..валуев ѕвер..а Хеј многу зборува..ете исцвика против браќата,а му зборуваше устето и за нив,па дури и со таа блузата сунце му калајсано..очекувам Валуев да го изгази овај..:jaj:
На сител тв ке има директен пренос од 22:30ч
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Само 40 килограми полесен?
На тој Хеј изгледа му се јаде ќотек многу :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Valuev ke go zgazi ovoj Hej...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Нокаут нема да има со сигурност не за друго телевизискиот пренос наваков меч носи профит. Значи ќе се игра до крај. Е сега можно е Валуев и да загуби многу е тежок и спор според тоа ништо не се знае.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Хеј има предност во брзината на движење и брзина на удари,ама па Валуев е онака..голем,гломазен..трпи чотек,а како што рече Џанки ништо не се знае,пошто секој си има свои квалитети кои очекуваме добро да ги покажат во мечов..сепак..според мене Валуев кај што мава трева не никнува..:)следува само да го изгледаме мечот и после да коментираме:)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Сааааамо 40кг полесен и 30см понизок. Ништо страшно. Овој ќе се умори бегајки, Валуев ќе го стисне во некое ќоше и ќе му каже што значи мавање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom