Би и/му простиле доколку ве остави прво за друг/а?

N

navivacka

Гостин
Не простувам повеке,еднаш простив двапати простив но трета шанса не давам повеке,се правиш добар/добра кон него/неа а тој/таа го користи тоа...е извини ама не сум партал најден на улица и да дојде кога ке му текне...Ако го сакам искрено незнам како би можела да му простам по трет пат зашто сепак тоа се чуства и ме повредува...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.559
Поени од реакции
33.811
*never.


Најверојатно не. Ако така одлучи, нека продолжи. Што менува дали јас ќе и простам кога веќе сум оставен?

„Би и/му простиле доколку ве остави прво за друг/а?“

However, life goes on.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Kolku i da go sakam takvo nesto nema da prostam. Sto ako posle nekoe vreme povtorno go napravi toa? Toj ke si ima na um deka go sakam i ke mu prostam pa ke si prai izleti koa ke mu tekne - e taka nema!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Кај шо плукам не лижам, уште помалку кај што плукал некој/а друг/а. Така да ако девојката ме остави за друг, вртам нова страница во животот. А неа секако се ќе и простам, но патем ќе ја множам со 0.
 
?

..........

Гостин
Зависи од околности :toe:

Ако на пример не осеќа љубов према мене и си најде тип со ферари што ке ја сака повеке од мене и и симнува звезди ,......би простил и мирно би се разделил....
а ако е зља некоја пропалица кој ке и наштети тогаш ке се борам на секаков начин за да ја спасам од идиотот
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Нема .
Не сум ја Тинекс ебаго па ако она сака да пазаруе у Веро да може да се врати кога кај мене ќе има попуст . : )
:pos2:Поштено..иначе не би простила,ако се загледал у друга,значи дека не му е стало веќе за мене..
 
O

Out Boy

Гостин
Значи, да дообразложам: се работи за прашањето “Ако сум му бил доволен јас, зошто отишол кај друг?“

Одговорот на прашањето е од психолошки карактер, тоа е дубиозата што се јавува кај некои кои не знаат што сакаат од животот, па иако се во врска, иако имаат се’ што посакувале од животот, се прашуваат: “А што ако со некој друг ми биде поубаво отколку со него?“
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Da prostam takvo nesto? PREKU MENE MRTVA. :nenene: Ako resi taka,ke go ispocituvam toa no ke mu kazam deka mojot broj moeto ime e zavrseno za nego i veke nikad da ne me pobara :toe: toa e tezok udar za koj i da e da bides ostaven radi nekoj :tapp: taka da neka pise propao ako nekad mi napravi takvo nesto :pipi:
 
M

M del Mar

Гостин
Нема .
Не сум ја Тинекс ебаго па ако она сака да пазаруе у Веро да може да се врати кога кај мене ќе има попуст . : )
Ехеее поштовање за ова...:helou:
И јас сум на истото


Нема шанси да простам...колку и да го сакам не би му простила од причина што кога веќе еднаш го сторил тоа, преголеми се шансите повторно да го направи истото, со тоа што автоматски ке се почувствувам каде каде мн повеќе (од првиот пат) повредена и изневерена во секоја смисла на зборот, да не кажам понижена и наивна.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
И срцето да ми се кине и да ми вика да му се вратам, не би ми дозволила гордоста. Си имам цена, која ако некој не ја дознае додека ме има, нема да има втора шанса.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Нема теоретски шанси за такво нешто.
Сум го сакала, ме повредил, ќе страдам извесно време и ќе помине. Досегашното искуство ми покажало дека на крај секогаш доаѓа нешто далеку подобро од претходното, а минатото секогаш ќе биде минато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom