Битола

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Si go sakam gradot :) Bi patuvala sekade,bi se preselila na nekoe vreme i vo skopje,ama pak nazad ke mi bara dushata. Nema da mozam da se naviknam da izlegvam samo 5 min porano,a segde na vreme da stignam i se da mi e na dva cekori,pa osobeno Sirok Sokak. Pristrastna sum prema ovaj grad iako ne e vo kojznae kolku dobra sostojba..
Bitolcanki,noken zivot,akanje po korzo,Grne,Bure,Gt i site kafici........abe neam zboroj :) :) :)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Тој шо нема дојдено во Битола, да не збора напамет. А ти, vodkamixxx немаш видено кабадајлук и зато така викаш. Луѓето си се океј, се е супер. Треба да дојдиш да видиш шо е како е.
Поздрав до сите Битолчани.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
`AnGe|4E` напиша:
Si go sakam gradot :) Bi patuvala sekade,bi se preselila na nekoe vreme i vo skopje,ama pak nazad ke mi bara dushata. Nema da mozam da se naviknam da izlegvam samo 5 min porano,a segde na vreme da stignam i se da mi e na dva cekori,pa osobeno Sirok Sokak. Pristrastna sum prema ovaj grad iako ne e vo kojznae kolku dobra sostojba..
Bitolcanki,noken zivot,akanje po korzo,Grne,Bure,Gt i site kafici........abe neam zboroj :) :) :)
Bure zimi se od se najmnogu Bure i Simc najmnogu mu falit , edno sirenje vo furna ala Bure , lepce so susamce , Aleksandria mm pa edna familjarna vrz laf muabet i majtapi . I seir mnogu seir . Ah ...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
ragazza напиша:
Bure zimi se od se najmnogu Bure i Simc najmnogu mu falit , edno sirenje vo furna ala Bure , lepce so susamce , Aleksandria mm pa edna familjarna vrz laf muabet i majtapi . I seir mnogu seir . Ah ...
Ke bidi,ke bidi :) Samo dojdi ti ednas i segde ke vlezime vo edno popladne :icon_lol:
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
E kolku mi e kef so nie Bitolcani se drzime. Taka e bitolcani samo napred. Zaedno sme posilni.Bitola e zakon nema poubav grad od Bitola ,ne deka sum bitolcanka ama stvarno e najubav.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Sandra 432 напиша:
E kolku mi e kef so nie Bitolcani se drzime. Taka e bitolcani samo napred. Zaedno sme posilni.Bitola e zakon nema poubav grad od Bitola ,ne deka sum bitolcanka ama stvarno e najubav.
Ех, не дека си битолчанка.. се' си е то субјективно (=
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Супер си е градот.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Јас когаодам в битола ногу сакам да се шетвим по широксокак. :pipi:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
врска немаш пер.


Битола ис а грејт сити. вери вери грејт
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
Bitola e mnogu dobar grad,p*cka mu stopankina.
 

фио

The Magnificent Seven in One
Член од
19 април 2006
Мислења
58
Поени од реакции
1
”Буре” во чаршијата.
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
abe ne samobure,segde mi e ubo, ne bo smenil gradot zanisto na svetoti posiroko
 

Kajgana Shop

На врв Bottom