Биоенергија, биоенергетичари (општо)

Член од
8 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
1
Лаже и тоа многу голем преварант.Имаме водено една баба со мозочен удар и вика тај Тино е поулав и од мене.Алкохол никако не пиела а он и вика 3 дена да не пие.И цигарите да ги намалила а никако не е пушила.Имаше и толку многу други глупости што не можев да ги запомнам.А се наплатува по екстра цени.И на крај никаква помош.А има издадено ЦД кое го наплатува доста скапо.Кога го гледас само се смеес и се чудеш како мозе уште да одат кај него.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Значи многу ме провоцира да читам постови кога се напаѓа некој без причина.
Нема потреба да се навредува со секакви зборови. Кој сте вие пак да му судите?
1) Не е без причина - се „продава“ како “продуховена“ личност што мисли све најдобро бла-бла-бла, а очигледно е тежок преварант кој што заработува на туѓа мака. Контрадикторен си е самиот на себеси бидејќи го тупи со тоа дека моќта му е “дадена од бога“ и со уште милион други религиозни с***ња, ама не му смета да зема грдни пари за “лечењата„

2) Тие/ние што му судиме сме му можеби потенцијални “муштерии“.. Или можеби сме револтирани ако некој наш близок го “излечил“ и му земал грдни пари за тоа, но за жал автосугестијата траела само неколку часа/денови.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Немој да судиш, никаде не сум прочитала дека дечкото е монах, а ти остана нецеливана во овој живот џанам. Најтешко е да те признаат во своето село. Драга моја ти и Исус да го видиш во Скопје ќе речеш лудак е врзете го. Благословени сме што таков човек е токму меѓу нас, во оваа поделена Македонија. Се молам да немаш потреба да бараш помош од луѓе како него, тогаш ќе искинеш едно рало опинци трчајќи по исцелители.

[
quote=Medea;3138767]Од момак што се лапаше и драпаше со бугарски конкубини во кревет и на кров (видеата никаде не може да се најдат) не очекувам трансформаџија во врач со исцелителна моќ, продуховен глас и тазе спот во кој пее дека љубовта е моќ на животот.
Секоја чест ако автосугестивно ги дрма луѓево, но не му верувам.[/quote]
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
lemurijanka напиша:
Благословени сме што таков човек е токму меѓу нас, во оваа поделена Македонија
Jадна оваа поделена Македонија со луѓе како тебе што се горди на луѓе како него... Е после ќе не мота кој како стигне... Е ќе не!
Ќе поверувате и дека г***но може да претвори во злато само ако во еден кадар се прикаже прво едното па другото, уз коментар дека со божја сила тоа го направил.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
А ги виде ли некој клиповите и некој коментар за нив?
и ќе се јават многу лажни пророци и ќе заблудат мнозина.(Матеј 24:11)
http://www.mkbible.net/biblija/search.phpзашто ќе се појават лажни христоси и лажни пророци, па ќе прават големи знаци и чуда, за да ги заблудат, ако е можно, и избраните.(Матеј 24:24)

Друг коментар не е потребен.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Jадна оваа поделена Македонија со луѓе како тебе што се горди на луѓе како него... Е после ќе не мота кој како стигне... Е ќе не!
Ќе поверувате и дека г***но може да претвори во злато само ако во еден кадар се прикаже прво едното па другото, уз коментар дека со божја сила тоа го направил.
Да на него сум горда а на такви како тебе очиглед не. Што би можела убаво да научам од тебе? Ти си класичен негатор, не си бил кај него, не си направил муабет со него, ништо незнаеш за Него а му судиш. Такви како тебе го осудиле и Исус. Размисли пред да одговориш, нека не ти биде повредено Егото тоа само те залажува во исправното размислување. Со твојот одговор изнегира СЕ што кажал Бог преку неговиот Син.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
не си бил кај него, не си направил муабет со него, ништо незнаеш за Него а му судиш. Со твојот одговор изнегира СЕ што кажал Бог преку неговиот Син.
Немам потреба да правам муабет со него, се натерав еднаш со сила да изгледам дел од неговата емисија и све ми стана јасно.
Според тоа, имам право да му судам и да си го кажам моето лично мислење.

А ти учи си “убаво“ од библијата и од Тино и терај си го животот како друг ќе ти каже...Мора да е супер кога не мора да вклучуваш мозочни ќелии, да се оградиш од секоја одговорност за лошите ( и уште понебулозно, и добрите) работи што ти се случуваат и за секоја постапка да можеш да окривиш друг (“виша сила“. “господ така сака“ итн.), нели :wink:
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Немам потреба да правам муабет со него, се натерав еднаш со сила да изгледам дел од неговата емисија и све ми стана јасно.
Според тоа, имам право да му судам и да си го кажам моето лично мислење.

А ти учи си “убаво“ од библијата и од Тино и терај си го животот како друг ќе ти каже...Мора да е супер кога не мора да вклучуваш мозочни ќелии, да се оградиш од секоја одговорност за лошите ( и уште понебулозно, и добрите) работи што ти се случуваат и за секоја постапка да можеш да окривиш друг (“виша сила“. “господ така сака“ итн.), нели :wink:
Добро е да се вклучени мозочните келии-тоа е интелект. На твојот коментар едноставно немам коментар незнам од каде да почнам-има многу работа кај тебе, а јас немам време. Претпоставувам дека сеуште си малечок па има време да созрееш низ животните искушенија. Верувај ништо не ти замерам ти продолжи да судиш и да го кажуваш своето мислење. За да во светот има добро мора да постои и лошо-се е во рамнотежа.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Лаже и тоа многу голем преварант.Имаме водено една баба со мозочен удар и вика тај Тино е поулав и од мене.Алкохол никако не пиела а он и вика 3 дена да не пие.И цигарите да ги намалила а никако не е пушила.Имаше и толку многу други глупости што не можев да ги запомнам.А се наплатува по екстра цени.И на крај никаква помош.А има издадено ЦД кое го наплатува доста скапо.Кога го гледас само се смеес и се чудеш како мозе уште да одат кај него.
:)))))))) па мора пари за да се снимаат спотчиња
Патетичен е типот, колку ги јебе сите у здрав мозок со најосновни психолошки трикови, тоа е чудо едно.

Ама пошто цела соба и студио му се со икони, крстови, саи баби и триста чуда, тогаш сосема оправдано е од “име на бога“ за да им помогнеш на луѓе тоа да ги кошта 25ден. минута + ддв нели :) или 1500 денари третман или колку и да е.


Имаше една студија направена од психолози, дадено им е на 7 луѓе од 7 различни држави писмо со нивен профил направен од „гатач“ (т.е они мислат дека некој видовит, иначе направен е од самите психолози). После некое време ги збираат сите во студио, им викаат кажете што мислите за текстот. Сите до еден викаат „леле не ми се верува, ова го пишувал некој што ме знае дефинитивно, баш мене и мои постапки ги опишуваше, итн итн..“
Се испоставува дека сите до еден добиле до збор идентичен текст, во кој што секој е**н човек на планетава ќе се пронајде. Доволно е само да ти се каже дека баш на тебе се однесува, другото е чиста психологија и автосугестија - си ги поврзуваш работите како што тебе ти одговара.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
:)))))))) па мора пари за да се снимаат спотчиња
Патетичен е типот, колку ги јебе сите у здрав мозок со најосновни психолошки трикови, тоа е чудо едно.

Ама пошто цела соба и студио му се со икони, крстови, саи баби и триста чуда, тогаш сосема оправдано е од “име на бога“ за да им помогнеш на луѓе тоа да ги кошта 25ден. минута + ддв нели :) или 1500 денари третман или колку и да е.


Имаше една студија направена од психолози, дадено им е на 7 луѓе од 7 различни држави писмо со нивен профил направен од „гатач“ (т.е они мислат дека некој видовит, иначе направен е од самите психолози). После некое време ги збираат сите во студио, им викаат кажете што мислите за текстот. Сите до еден викаат „леле не ми се верува, ова го пишувал некој што ме знае дефинитивно, баш мене и мои постапки ги опишуваше, итн итн..“
Се испоставува дека сите до еден добиле до збор идентичен текст, во кој што секој е**н човек на планетава ќе се пронајде. Доволно е само да ти се каже дека баш на тебе се однесува, другото е чиста психологија и автосугестија - си ги поврзуваш работите како што тебе ти одговара.
Добро е има надеж за тебе се гледа дека со особено внимание си ја изгледал неговата емисија-до нај ситни детали знаеш што има во студиото, а да не зборувам за цените-Ти се знаеш? Продолжи да забележуваш можеби нешто и ќе разбереш со психолошка техника на просто меморирање...
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
се гледа дека со особено внимание си ја изгледал неговата емисија-до нај ситни детали знаеш што има во студиото, а да не зборувам за цените-Ти се знаеш? Продолжи да забележуваш можеби нешто и ќе разбереш со психолошка техника на просто меморирање...
Не дека сето ова ќе го забележиш од буквално првиот статичен кадар на youtube, али ок.. ако на тебе ти треба цела негова емисија да ја изгледаш па да ги приметиш иконите во позадина и цената на повикот на телоп напред, алал да ти е на „интелектот“ :helou:
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Дечкото е вистински исцелител ,во неговиот институт не се лекува само со енергија туку има и одлични медицински масажи и многу многу други техники. Одете влезот е слободен и бесплатно може да прашате што таму се прави, девојките ќе ви објаснат.
Знам, бев кај него и тоа што го осетив беше баш енергија, не сугестија. Со сугестија само самиот можам да се лажам, друг не може.
Другите методи и масажи лично не ми се допаднаа, бескорисни ми беа, освен што од тие магнетните перничиња добив некои валкани фантазии па после тоа им го соопштив на девојките па се насмеавме. :)
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Не дека сето ова ќе го забележиш од буквално првиот статичен кадар на youtube, али ок.. ако на тебе ти треба цела негова емисија да ја изгледаш па да ги приметиш иконите во позадина и цената на повикот на телоп напред, алал да ти е на „интелектот“ :helou:
Многу ми е драги што тооолку бргу забележуваш-Ти си човек со светла иднина. Ако сето тоа си го забележал само со крајчето на твоето бистро око, значи НИШТО незнаеш за него, а сепак го нарекуваш човекот „лажго“ тогаш би било убаво и да послушаш што зборува-е тогаш може да дискутираш дали нешто не ти се допаѓа кај него. Ти си ги забележал само иконите и парите...Дали ти е тоа нај важно??
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Многу ми е драги што тооолку бргу забележуваш-Ти си човек со светла иднина. Ако сето тоа си го забележал само со крајчето на твоето бистро око, значи НИШТО незнаеш за него, а сепак го нарекуваш човекот „лажго“ тогаш би било убаво и да послушаш што зборува-е тогаш може да дискутираш дали нешто не ти се допаѓа кај него. Ти си ги забележал само иконите и парите...Дали ти е тоа нај важно??
Еве јас го гледав на една емисија "Нешто убаво" се вика и се ми се допадна додека не го праша водителката "Дали наплаќаш" и он за мое зачудување ја промени фацата и рече "Зашто луѓето мислат дека ние со вакви дарби не треба да наплаќаме" не ме држете за збор ама беше во овој контекст.Јас малце се разочарав и си реков ако јас би имал ваква дарба никогаш не би направил тарифа за да помогнам на човек.Знам дека би морал да живеам ама по 50 денара од човек мене би ми биле доволни за живот и да знам дека на некој би помогнал.Би сакал да го најдам на фејсбук дечково и да види што се пишува па може и тој ќе искоментира а може и ќе не побие некаде?
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Живееме во материјален свет каде опстанокот е поврзан со пари...така е за жал. Ако механичарот дебело наплаќа за да ти смени сијаличка зошто Тино да не ти наплати ако ти ја излечи душата? За да добие човекот духовен лек самиот треба да одлучи дали ќе се откаже од некое свое задоволство и да плати за лекување! Тино плаќа кирија, еден куп практичарки, струја вода, во неговиот Институт е топло, чисто-за тоа се потребни пари. Од друга страна нели се е во баланс за да нешто добиеш треба нешто да дадеш, да се откажеш од нешто и да дадеш приоритет на она што ти е важно. Што сте добиле бесплатно? Јас ништо освен љубовта од најблиските.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom