Бизнис план

T

Torchyrus

Гостин
Сериозно , пред да почнувам со пишување на темата сакам да ги замолам форумџиите без ремет и слични зафрканции пошто мислам дека има доста интелегентни луѓе од нив кој можат да ми помогнат мене и на мојот школски другар НеоН исто член на форумов .
Вака сега , ние сме трета година и оваа година прв пат заучуваме бизнис и не сме баш многу упатени во тоа што се однесува до бизнисот и бизнис плановите , но сакаме да учествуваме на државен натпревар , а до крајот на полугодието треба да имаме изработено солиден бизнис план , па сега ако некој случајно може на некој начин да ни помогне во изработка на нешто специфично , нешто поинакво , нешто што е ретко , а верувам дека има такви лица на форумов кој се во можност да ни помогнат , нивната помош би ни била драгоцена пошто како што напоменав не сме баш упатени во бизнисот , а сакаме да научеме нешто повеќе околу тоа и да учестуваме на натпревар.
Па драги кајганџии секој солиден бизнис план , идеа или сличнa помош доколку сте во можност да ни ја дадете би ни дошла добро како за почеток :pipi:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Значи во прв план,не одиме на државен натпревар директно,туку мора у школо да бидеме најдобри,шо и не е некој голем проблем.само ни треба ваш совет,и дополнителна идеа..
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Значи во прв план,не одиме на државен натпревар директно,туку мора у школо да бидеме најдобри,шо и не е некој голем проблем.само ни треба ваш совет,и дополнителна идеа..
На другар ти воопшто не би му помогнала, но ти си ми посебно драг, Остави ми мејл на пп ќе ти пратам професионален бизнис план кој само треба да го измениш соодветно бизнисот со кој сакаш да аплицираш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Која коинциденција и на нас денес ни кажаа за тој натпревар. И ЈАС САКАМ БИЗНИС ПЛАН, зошто тие да победат? :(
 

ilijev08

Во виното е вистината,а во ракијата е глупоста!
Член од
18 август 2011
Мислења
64
Поени од реакции
16
Хаха и мене ми кажаа пред некое време дека ке одам на натпревар исто по Бизнис и ке треба Бизнис план , де и за мене нешто ако може фала однапред :)))
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Илијев и Девилче...значи ние не бараме бизнис план да ни средат па ние само да се истрчаме..бараме идети и совети,па ние сами ќе поработиме.Ете леанда ми даде нешто,па пробуваме да склопиме нешто од нешто,кој има интересни идеи,нека пука..(и по пп) :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ете Неон ако сака да ви го даде му оставам право на избор :)
Бизнис план напишан никој не дава, се е проформа како изгледа.
 

ilijev08

Во виното е вистината,а во ракијата е глупоста!
Член од
18 август 2011
Мислења
64
Поени од реакции
16
Па и не барав Бизнис план готов ...сакав некои инструкции ,ако сака некој нека ми прате кој има ...Фала ви од напред :)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
За бизнис план се плаќа имаш агенции и биро за подршка на мали и средни бизниси немој да очекуваш некој од форумот да ти даде нешто за џабе на лепи очи.

Патот до успехот е поплочен со добри и лоши намери.Треба потење и работа да учиш од свои грешки.
 
S

Stivie G

Гостин
за сите заинтересирани кои сакааат бизнис план можам да ви пратам преку мејл, не е некој брилијантен но би можело да ви послужи, оставете ми мејл во ПП и до утре ќе ви го пратам :)
 
B

Black Guard

Гостин
Илијев и Девилче...значи ние не бараме бизнис план да ни средат па ние само да се истрчаме..бараме идети и совети,па ние сами ќе поработиме.Ете леанда ми даде нешто,па пробуваме да склопиме нешто од нешто,кој има интересни идеи,нека пука..(и по пп) :)
ЈЁас матурска полагав бизнис па може и сега да се направи.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Го разгледував сајтот што го постираше Smill.Dj и најдов дека го има и на македонска верзија..повелете разгледајте..
http://seebiz.net.mk/
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
ima li moznost da dobijam nekakva pomos nekakov biznis plan ne e bitno za sto za da imam ideja
ne e bitno za sto e tuku samo da znam kako izgleda cisto informativno
imam potreba
ako saka nekoj neka mi prati
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
за сите заинтересирани кои сакааат бизнис план можам да ви пратам преку мејл, не е некој брилијантен но би можело да ви послужи, оставете ми мејл во ПП и до утре ќе ви го пратам :)
ljiljanadzakovic@yahoo.com ako seuste gi cuvas pls prati mi mi treba :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom