Библија v.s. Куран

Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
:pos2::pos2::pos2: e ama si otkacen/a... A od kaj znaes pak deka Isus a.s. nikogas ne go pravel toa a?
Ете што може да излезе од устта на муслимани.
Само околу секс ви се мислите. Па не се сите педофилишта и ебачи како вашиот “пељамбер“, проклети сарцени, неверни муслиманишта.:vozbud:
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Ете што може да излезе од устта на муслимани.
Само околу секс ви се мислите. Па не се сите педофилишта и ебачи како вашиот “пељамбер“, проклети сарцени, неверни муслиманишта.:vozbud:
Има ли овде некој модератор да го исчисти ова ѓубре овдека,сосе оваа кокошка над мене која не престанува да грака?:nerv:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Има ли овде некој модератор да го исчисти ова ѓубре овдека,сосе оваа кокошка над мене која не престанува да грака?:nerv:
Па ако си вистински муслиман нема да се паничиш на мојот цитат туку ќе ги “искараш“ браќата, зашто колку што знам Исус има некакво место и во Куранот, како не ви е срам, манијачишта едни. Море до еден да изгорите у тоа пеколот. (Кокошка грака?:pos2:)
 
O

Omer el Faruk

Гостин
:pos2::pos2: Кажи,ама јако беше ова со кокошка грака.
Изгледа отиде пак шеќерот у неповрат.:wink:
Него колешке,ако добро заприметеше,ќе сфатеше дека репликата беше за сите а не само за тебе.:wink:

Затоа не гракај како.....кокошка. :pos2:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Па што не изреагира тогаш на постот на нихилист и на тој арсланот, туку на мојот пост? Или така ти чинеше?
Ај море...пази да не ти поверувам:pos2:
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Значи во контекс на темава да кажам дека Кур,анот е далеку над Библијата затоа што тој е Аллахова Објава и Негова Реч,а не некои си Павлови сновиденија,Константинови зафрканции и така со ред до ден денешен,каде и понатака не се запира со прекројувањето нејзино. Што мислиш ти rubyred, така е или не е така?:vozbud:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Има ли овде некој модератор да го исчисти ова ѓубре овдека,сосе оваа кокошка над мене која не престанува да грака?:nerv:
Има, има...гледам дека сите се почитувате и цените...па викам..културни се нема потреби од интервенции..
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Море, педофилишта и прељубници ниедни, убав пример ви дал пељамберот, затоа се околу онаа работа ви се врти.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Има, има...гледам дека сите се почитувате и цените...па викам..културни се нема потреби од интервенции..
:3:Така е. Нека стои за пример за тоа како го почитуваат “Иса“...после ништо од хуриите во исљамскио рај.
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Сакаш да кажеш дека треба да имаме над 10 жени и да имаме секс со 9 годишни девојчиња?
Ти момче да беше маж,немаше да ја виткаш опашката пред мене и да избегнуваш дуели. Тоа зборува доволно за тебе ,твојата поткованост и твојата вера . Не лапрдај се и сешто, еднаш веќе ви реков ,ако имате нешто нејасно отворете соодветна тема и таму ќе дискутираме.

А сега фино,лепо замолувам и муслимани и каури да ги смират страстите и да се потрудат да дискутираат на нормално ниво.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
За мене е ова нормално ниво на дискусија...Зар има и поинакво, мухамеданецу?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
A,ti da ne tresish zeleni mnogu...Gorbadzijo,zarem ushte ne ti stana Jasno..zarem ne si ja cital temata na eden drug forum(znaesh kade)..koja ja Postavil EFENDIJA!?

No,koga covek ne saka da razbere...Dzabe mu e...Taka da...se e toa samo edna Kleveta vrz Allahoviot Pejgamber....

Nego kazimi kolku godini Imala Marija,koga ja osenal ovoj Vashiov svet-Duh??

Pa,ne mu e li sram...eden od "Trojcata"da osenuva edno Nedorasnato devojce kako shto bila Maria...ajde Risjani da ve vidam sega!
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Значи во контекс на темава да кажам дека Кур,анот е далеку над Библијата затоа што тој е Аллахова Објава и Негова Реч,а не некои си Павлови сновиденија,Константинови зафрканции и така со ред до ден денешен,каде и понатака не се запира со прекројувањето нејзино. Што мислиш ти rubyred, така е или не е така?:vozbud:
Taka e. Куранот е реч на особа опседната со демон. Зар не го кажал тоа и самиот Мухамед?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom